عقب کشیدن گوشها

تعریف: عمل جراحی است که در آن گوشها با برش روی غضروف گوش و برداشتن قسمتی از عضروف آن به عقب کشیده میشوند. نام این عمل در پزشکی اتوپلاستی می باشد

 

مدت زمان عمل جراحی: حدود دو ساعت

 

مدت زمانی که بیمار در کلینیک بستری است: بیمار همان روز عمل از کلینیک مرخص میگردد.

 

بیهوشی: چنانچه بیمار کودک باشد این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام میشود ولی در صورتیکه  بیمار بالغ باشد این عمل را میتوان تحت بیحسی موضعی توام با تزریق وریدی داروهای خواب آور انجام داد.

 

مدت زمان بهبودی: بیمار بعد از 14-10 روز میتواند به مدرسه یا سرکار خود بازگردد. کودکان باید تا 6 هفته بعد از عمل از بازیهای خشن خودداری نمایند.

 

دفعات عمل: یکبار

 

عوارض احتمالی: تجمع خون زیر پوست – عفونت – بجا ماندن جای برش عمل جراحی بصورت برجسته – زیاد یا کم کشیدن به عقب – به اصطلاح  به شکل تلفنی درآمدن گوشها – برگشت گوشها به حالت اولیه و عوارض مربوط به بیهوشی.

 

ماندگاری: دائمی

———————————————-

 گوش در 6 سالگی به رشد کامل خود می رسد لذا توصیه میگردد که کودکان با گوش برجسته در 6 سالگی قبل از مدرسه رفتن گوشهایشان عمل گردد تا مورد تمسخر همکلاسی هایشان قرار نگیرند که اثر منفی بر روح و روان آنان دارد.

انجام عمل جراحی در سنین کمتر از 5 سالگی هرچند که بر روی رشد غضروف گوششان تاثیر منفی ندارد ولی چون غضروف نرم است احتمال عود بیشتر است

 

ایران فیس لیفت

———————————————-

اگر یک خط کش را مماس به گوش خود بطور عمودی قرار دهید چنانچه فاصله پوست سر تا لبه گوش در قسمت فوقانی از ۱۲-۱۰ میلیمتر و در قسمت میانی گوش از ۱۸-۱۶ میلیمتر و در قسمت تحتانی گوش( محل اتصال نرمه گوش به غضروف)  از ۲۲-۲۰ میلیمتر بیشتر باشد  شما برجستگی گوش دارید. هر چه این فاصله بیشتر باشد شدت برجستگی بیشتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *