علل ایجاد چین و چروک دور چشم

البته، شایع‌ترین علت چین و چروک دور چشم روند پیری عمومی است. با افزایش سن، بروز چین‌وچروک در تمام نواحی صورت امری طبیعی است، و ناحیه زیر چشم نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد.

با افزایش سن چروک‌ها به‌تدریج شکل می‌گیرند، آن پوست نازک و ظریف باگذشت سال‌ها، خشک‌تر و لاغرتر می‌گردد، و درنتیجه خاصیت ارتجاعی پوست به‌تدریج کاهش می‌یابد. این تغییرات به‌یک‌باره رخ نمی‌دهد. بلکه در طی چند سال پیش از ایجاد چین‌وچروک‌ها اتفاق می‌افتد.

کم شدن آب بدن 

استفاده از تمیزکننده‌های نامناسب پوست منجر به عدم تعادل در رطوبت پوست و درنتیجه خشکی پوست می‌گردد.

محصولات زیبایی 

وجود مواد مصنوعی ارزان در محصولات آرایشی بر پوست تأثیر گذاشته و باعث ایجاد چین و چروک دور چشم می‌گردد. حتماً پیش از خوابیدن محصولات آرایشی را از روی پوست خود پاک‌کنید.

رژیم غذایی نامناسب

مواد غذایی نامناسب ممکن است فاقد ویتامین‌های خاص مهم مانند A، C، E و K باشند. این ویتامین‌ها دارای اثر مثبت برقابلیت ارتجاعی پوست بوده و فقدان آن‌ها موجب می‌شود که پوست براق و ارتجاعی به نظر نرسد.

وضعیت خواب نامناسب

خواب ناکافی باعث می‌شود که پوست نسبت به چین‌وچروک و خطوط ریز آسیب‌پذیرتر شود.

 سبک زندگی

سیگار کشیدن وزندگی استرس‌زا ممکن است یکی از مهم‌ترین علل چین‌وچروک و خطوط ریز باشد. سیگار کشیدن به‌عنوان عامل کم شدن آب بدن پوست را در معرض رادیکال‌ها قرار داده که ممکن است به بروز خطوط ریز منتهی گردد.

عادت‌های نادرست

برخی از افراد هنگام شستن چشم‌ها و صورت خود حرکات بدنی خشن انجام می‌دهند و نیز هنگام خوابیدن چشم‌هایشان را بر روی بالش فشار می‌دهند. این عادات به‌تدریج موجب ایجاد چین‌وچروک و خطوط ریز می‌گردد.

قرار گرفتن در معرض  نور خورشید 

خورشید شامل اشعه‌های مضر است که عامل ایجاد خطوط ریز و چین‌وچروک زیر چشم می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *