علل جوش بعد از جراحی بینی

جوش زدن بعد از جراحی بینی

جوش زدن یکی از عوارض شایع بعد از جراحی بینی به شمار می رود. به خصوص اینکه بسیاری از افرادی که برای عمل بینی اقدام می کنند. جوان و یا حتی نوجوانان هستند. این گروه سنی می تواند تا حد زیادی به دلیل شرایط جسمی مستعد جوش بعد از رینوپلاستی باشند. گرچه به دنبال جراحی زیبایی بینی، ممکن است بدون در نظر گرفتن سن، متوجه شوید که ناگهان جوش های زیادی زده اید. اگر همیشه پوست نسبتاً صاف و بدون جوشی داشته اید. این تغییر چهره نگران کننده می تواند ناامید کننده باشد. و باعث نگرانی شما از این شود که ممکن است با نتایج عمل بینی در ارتباط باشد یا حتی یک جای این جراحی می لنگد.

بهتر است استرس را از خود دور کنید، جوش هم یک عارضه جانبی مانند التهاب و تورم است. و قرار نیست همیشه همراه شما باشد. در ادامه به علت جوش صورت بعد از عمل بینی پرداخته ایم.

بررسی جوش جوش بعد از جراحی بینی

اگر شما نیز جز دسته‌ای از افراد هستید که بعد از جراحی بینی دچار جوش بر روی بینی و صورت خود شده‌اید. خواندن مطالب این مقاله می‌تواند برای شما مفید باشد. چرا که قصد داریم به بررسی برخی از علل جوش زدن بعد از عمل بینی بپردازیم. یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که بعد از عمل بینی بروز پیدا کرده و باعث ناراحتی افراد می‌شود. جوش‌هایی است که بر روی پوست ایجاد می‌شود. این موضوع می‌تواند به دلایل مختلفی مثل عوارض داروهایی که مصرف می‌شوند. گچ صورت، قرار گرفتن طولانی مدت چسب بر روی بینی و موارد مختلفی از این قبیل مربوط شود.

علل جوش بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

توجه داشته باشید که جوش روی بینی بعد از عمل کاملا طبیعی بوده و جای هیچ گونه نگرانی بابت ماندگاری همیشگی آن‌ها بر روی پوست نیست. چرا که می‌توان با چند نکته مراقبتی و درمانی از بیشتر شدن آن‌ها جلوگیری کرده و جوش‌ها را تا حد بسیار زیادی از بین برد.

علل جوش بعد از عمل بینی

همانگونه که اشاره شد جوش و آکنه از عوارض جانبی شایع بعد از رینوپلاستی به شمار می روند. که دلایل متعددی باعث شکل گیری آنها می شود. مهمترین آنها عبارتند از دلایل جسمی و فیزیکی بعد از عمل بینی که چرب شدن پوست و رژیم غذایی نامناسب مهمترین آن است. و دلایل روحی و روانی و اضطراب در این میان مهمترین علت محسوب می شود.

رژیم غذایی نامناسب

مصرف برخی مواد غذایی که خود عامل محرک برای چرب شدن پوست و جوش زدن هستند. تا مدتی باید کنار گذاشته شود. در واقع برخی آجیل ها، مغزیجات و غذاهای دارای طبع گرم در این امر موثر هستند. در کنار رژیم غذایی، مصرف دخانیات هم آکنه را تشدید می کند. بهترین راه برای جلوگیری از جوش زدن در این حالت پیروی از رژیم غذایی است که جراح بعد از رینوپلاستی توصیه می کند در دوران بهبودی است.

همچنین آبرسانی به پوست از طریق نوشیدن آب کافی و مواد غذایی دارای آب فراوان هم در این امر موثر است. آبرسانی علاوه بر کاهش جوش زدن، باعث می شود. تا پوستی شاداب و شفاف تر هم داشته باشید و با بهبود کامل بینی، زیبایی ظاهری شما نیز بیشتر به چشم بیاید.

| صفحه اینستاگرام دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

مزایا و عوارض جراحی بینی در سن بالا

استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

پیشگیری و درمان شکستگی بینی