عمل بینی نوک عقابی

عمل بینی نوک عقابی

بینی عقابی یا بینی رومی، دارای پل بینی برجسته و با ظاهری خمیده است. این نوع بینی ظاهری نامناسب به چهره تان می دهد و از مهم تر جلوه لب ها را از بین می برد و همچنین سن را بیشتر نشان می دهد.

در زنان در حالت عادی زاویه لب بالا و نوک بینی باید 90 الی 105 درجه و در مردان باید 90 تا 95 درجه باشد و در حالتی که این زاویه کمتر باشد افتادگی بینی به وجود می آید.برای ایجاد زاویه مطلوب به بینی باید قوز بینی نیز درمان شود.

جراحی بینی عقابی چگونه است؟

برای جراحی بینی باید ابتدا متد مناسب را انتخاب کرد که بسته به وضعیت بیمار، جراح آن را تعیین می کند. متد جراحی باید بر اساس میزان خمیدگی بینی، ارتفاع پل و محل نوک بینی و… باشد.

اگر حالت قلابی شکل بینی زیاد شدید نباشد با ساییدگی به راحتی می توان آن را برطرف کرد و در صورتی که این قلاب شدید باشد باید غضروف استخوان بینی را برش داده و قسمت برآمده را صاف کرد. به علاوه این مسایل به طور همزمان عمل جراحی بالا بردن نوک بینی با توجه به ارتفاع آن انجام می شود.
مراحل انجام عمل بینی به شرح زیر است:

بی هوشی

با توجه به وضعیت شما و مراجعات قبلی عمل بی هوشی از طریق بی هوشی عمومی یا از طریق وریدی مواد آرام بخش همراه با بی حسی انجام می گیرد.

برش دادن به بینی

برش عمل بینی با به روش باز یا به روش بسته انجام می گیرد.

اصلاح ساختار بینی

ساختار بینی با توجه به نظر جراح یا بیمار، استخوان یا غضروف آن برداشته می شود یا برای اصلاح از غضروف های گوش یا دنده برای بازسازی برداشته می شود.

عمل بینی نوک عقابی | جراح بینی اصفهان

جراحی بینی عقابی چگونه است؟

اصلاح تیغه بینی

در صورتی که تیغه بینی دارای انحراف باشد آن را صاف می کنند و در نتیجه تنفس راحت تر خواهد شد.

بخیه زدن

بعد از تغییرات روی ساختار بینی، پوست و بافت های نرم، جراح برش های ایجاد شده را بخیه می زند.

ثابت نگه داشتن بینی

بعد از بخیه زدن جای برش، یک پانسمان روی آن قرار می گیرد و در صورتی که ساختارهای استخوانی اصلاح شده باشند با استفاده از گچ بینی آن را صاف نگه می دارند.

آیا عمل بینی عقابی عوارض دارد؟

هر عمل زیبایی بدون شک عوارض خاص خود دارد و البته شما می توانید این عوارض را به حداقل برسانید شاید این گونه فکر کنید که این کار جراح است. بله شما با انتخاب یک جراح معتبر که به کار خود وارد است می توانید این عوارض را به حداقل برسانید پس وقت کافی برای انتخاب و پیدا کردن جراح ماهر در این زمینه بگذارید.

فراموش نکنید که مراقبت های قبل و بعد عمل نیز در کاهش این عوارض بی تاثیر نیست.

چه مواردی را قبل از عمل بینی عقابی باید در نظر گرفت؟

برای جراحی بینی به منظور اصلاح بینی عقابی و از بین بردن قوز آن باید یک سری موارد را در نظر بگیرید.

از جمله این موارد می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

تصمیم بگیرید که قوز بینی تان تا چه میزان اصلاح شود. برخی از افراد ترجیح می دهند که پل بینی شان در یک خط صاف و برخی دیگر دوست دارند کمی انحنا داشته باشد. انتظارات خود را در مورد جراحی به پزشکتان توضیح دهید. هر کسی بسته به صورتی که دارد یک نوع بینی با چهره اش هم خوانی خواهد داشت. توصیه می کنیم از جراح بخواهید تا با توجه به علم خود بینی طبیعی را برای شما در نظر بگیرد.

طی عمل جراحی بینی، اگر غضروف و استخوان ها بیش از حد برداشته شود، عمل تنفس با مشکل رو به رو خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل حتما با یک جراح با سابقه در این زمینه مشورت کنید. یک جراح با سابقه به خوبی با آناتومی چهره آشنا است و می داند هدف جراحی چیست.

مزایای عمل جراحی بینی عقابی

در بین مراجعه کنندگان بیشتر افراد متقاضی جراحی و بهبود عمل بینی عقابی هستند چرا که جراحی آن فرمی زیبا به چهره می دهد و هم اینکه تنفس را بهبود می بخشد.

در کل از مزایای عمل بینی عقابی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بینی کوچک تر شده و فرم آن بهتر می شود و تاثیر عمیقی روی فرم صورت می گذارد.
  • انحراف ساختار داخلی بینی اصلاح می شود و در نتیجه تنفس را بهبود می بخشد.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

عمل بینی نوک گرد

کرم های رفع جای بخیه عمل بینی

ترمیم جای زخم بعد از عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *