توصیه های مفید برای عمل جراحی بینی

توصیه های مفید برای بیماران بعد از انجام جراحی بینی

عمل جراحی بینی یکی از رایج ترین جراحی های صورت است زیرا بینی مشهودترین اندام در چهره محسوب می شود و نقش مهمی در حالات صورت دارد. برآمدگی یا فرورفتگی روی پل بینی ، افتادگی نوک بینی یا پهن بودن آن باعث می شود که ظرافت صورت کمتر شود.

در جراحی زیبایی بینی می توان کل بینی یا فقط نوک آن را به شکل دلخواه تغییر داد. به خاطر داشته باشید که نوع جراحی بینی برای هر فرد متفاوت است و هدف همیشه یافتن هماهنگی و تعادل در چهره خاص شما خواهد بود. جراحی زیبایی بینی به دلایل زیادی انجام می شود. جراحی زیبایی بینی می تواند با هدف زیبایی یا برای اصلاح ضربه و آسیب به بینی یا ترمیم بینی بعد از جراحی قبلی باشد. در هر صورت، جراحی رینوپلاستی عملکرد مربوط به تنفس و زیبایی را پوشش می دهد.

در طی مشاوره جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی بررسی می کند که آیا مشکلات داخلی نیز وجود دارد (مثلا انحراف داخلی که سبب مختل شدن تنفس می شود) تا در حین جراحی این موارد را نیز درمان کند و نتایج زیبایی و بهبود عملکرد تنفسی حاصل گردد.

تمام سوالات و نگرانی های شما باید توسط جراح حل شده باشد. ده روز قبل از جراحی ، از مصرف داروهای ضد التهاب ، آسپیرین ، امگا ۳ ، ۶ یا ۹ یا ویتامین E خودداری کنید. این داروها ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند. اگر علائم سرماخوردگی داشته باشید، احتمالا جراحی شما به تعویض خواهد افتاد. از یکی از دوستان یا نزدیکانتان بخواهید تا شما را در روز جراحی همراهی کند.


مطالب پیسنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح فک اصفهان :

جراح بینی اصفهان | جراحی کوچک کردن شاخک بینی

آیا من کاندیدای جراحی بینی هستم؟

اگر بخواهید بینی خود را با بقیه ویژگی های صورت خود متناسب کنید یا اندازه بینی بیش از حد بزرگ یا پهن را کاهش دهید ، ممکن است شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی باشید. عمل بینی می تواند بینی کج ، بینی بیش از حد قوس دار یا برآمده، بینی با نوک کشیده، افتاده یا پهن را اصلاح کند. عمل بینی ممکن است برای درمان مشکلات تنفسی یا تغییر شکل یا ترمیم بینی پس از حوادث انجام شود.

روش انجام جراحی زیبایی بینی

برای شروع عمل جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی برای دستیابی به ساختارهای زیرین بینی ، برش های جراحی را ایجاد می کند. سپس ، غضروف و استخوان بینی را تغییر شکل داده و تغییرات لازم برای اصلاح ساختار بینی را ایجاد می کند. جراح بینی اصفهان در حین جراحی بینی باز، برشی بر روی پوست تیغه جدا کننده سوراخ های بینی ایجاد می کند (که به آن کلوملا می گویند).

اگر فرم بینی به گونه ای باشد که نیاز به برش های دیگری داشته باشد، این برش ها در ناحیه کوشه های زیر سوراخ های بینی ایجاد می شوند و تلاش جراح بر این است که برش ها به گونه ای ایجاد شوند که بعد از ترمیم اسکار جراحی معلوم نباشد. جراحی بینی باز به جراح بینی امکان کنترل بهتر نتیجه را می دهد ، در حالی که جراحی زیبایی بینی سریع بهبود می یابد و جای زخمی باقی نمی گذارد.

چند توصیه مفید برای بیماران بعد از انجام جراحی بینی

بعد از انجام جراحی بینی پوست بینی تا مدت ها حساس خواهد بود، به مدت یک سال بعد از جراحی از بینی خود در مقابل آفتاب محافظت کنید (استفاده از کرم های ضد آفتاب با فاکتور حفاظتی بالا).
اگر عینکی هستید، در طول دوران نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی ، مراقب باشید که فشار عینک خود را بر روی بینی تان نیندازید. چندین هفته قبل و بعد از جراحی از استعمال سیگار خودداری کنید، زیرا بهبود زخم را مختل میکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *