عوارض ناشی از انجام جراحی بینی

عوارض جانبی ناشی از انجام جراحی بینی

طبیعتا علاوه بر وجود حالت تهوع و استفراغ برای افرادی که از جراحی بینی استفاده می کنند، دیگر مواردی وجود دارد که در صورت عدم انجام نکات مراقبتی ممکن است در طول دوران نقاهت شخص به وجود بیاید. از جمله عوارض جانبی شایع در میان متقاضیان جراحی بینی، بروز بی حسی در برخی از نقاط بینی برای چند روز می باشد؛ که البته لازم است حتما پزشک متخصص خود را در اطلاع قرار دهید تا در صورت نیاز اقدامات لازم انجام گیرد.

ممکن است در برخی از افراد پس از عمل خونریزی هایی در این ناحیه به وجود آید که ممکن است. خطرناک باشد و باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
از دیگر عوارض جراحی بینی، بروز زخم در داخل آن می باشد. که کاملا طبیعی بوده و باید از آن به خوبی مراقبت کرد تا روند بهبودی خود را به سرعت طی کند. شایع ترین عوارض ناشی از عمل بینی، بروز تورم در آن پس از عمل است. این عارضه تقریبا در تمامی متقاضیان آن به وجود می آید و تا چند روز باقی می ماند.

کبودی در ناحیه بینی نیز در میان مراجعه کنندگان جراحی بینی رایج بوده و بروز یافتن آن کاملا طبیعی می باشد. که به همراه تورم پس از چند روز از بین می رود. بروز عوارض جانبی ممکن است در اثر اشتباهات پزشکی نیز به وجود بیاید. که از جمله می توان آسیب رسانی به عصب های موجود در نواحی بینی می باشد. لذا در صورت به وجود آمدن آن ممکن است هیچ گونه حسی در ناحیه بینی نداشته باشید.

درد شایع ترین عارضه!

درد نیز از شایع ترین موارد ناشی از عمل بینی به شمار می رود. البته درد پس از عمل موقتی بوده و می توان آن را به راحتی با قرص های مسکن رفع کرد.
همان طور که نکات فوق ذکر شد. انجام مراقبت ها پس از جراحی بینی اهمیت بسیار زیادی در رفع و پیشگیری از بروز عوارض جانبی دارا می باشد. لذا توصیه می شود علاوه بر رعایت نکات مراقبتی، حتما در انتخاب پزشک متخصص تحقیق و پرس و جو کنید و به سراغ پزشکی متبحر و با دانش در این زمینه مراجعه نمایید.

عوارض ناشی از انجام جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

نکات مراقبتی جهت پیشگیری از عوارض جانبی بعد از جراحی بینی

استراحت کردن شخص پس از عمل بینی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده. و در کنترل و پیشگیری از بروز عوارض جانبی نقش کلیدی دارد. تغذیه پس از عمل نیز دارای ضرورت و اهمیت بالایی بوده و لازم است تا برخی نکات در رابطه با آن رعایت شود. تا از بروز مشکلات جدید برای شخص پیشگیری شود. لذا توصیه می شود غذا ها و خوراکی های ذکر شده توسط پزشک را استفاده نمایید.

چسب زدن پس از انجام جراحی بینی نیز دارای اهمیت زیادی بوده و در کنترل و رفع برخی از عوارض جانبی از جمله تورم در این ناحیه بسیار تاثیر گذار می باشد. شستشو پس از این عمل زیبایی برای افراد مهم تلقی می شود زیرا عدم شستشوی به موقع و از بین بردن آلودگی های موجود در این ناحیه می تواند علاوه بر کند شدن روند بهبودی زخم ها سبب بروز عوارضی از جمله عفونت شود.

متقاضیان این عمل زیبایی باید توجه داشته باشند. که از خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری کنند زیرا می تواند. سبب بروز خونریزی پس از عمل شوند.
از دست زدن و یا ماساژ این ناحیه و همچنین از ضربه خوردن بینی باید تا حد امکان خودداری کرد. زیرا این موارد نیز می تواند باعث خونریزی و شل شدن زخم ها شود. پس از عمل باید توجه شود که استحمام با آب بسیار گرم به مدت چند هفته انجام نشود. زیرا می تواند سبب افزایش میزان تورم و کبودی در آن شود.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی

پیشگیری از عوارض جراحی بینی برای افراد 40 ساله

علل جوش بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *