درمان فرو رفتگی پره های بینی

درمان فرو رفتگی پره های بینی طی جراحی ثانویه

یکی از معضلات مربوط به زیبایی و ظاهر بینی فرورفتگی پره های بینی در افراد است. این فرورفتگی به دلایل مختلفی می باشد. در برخی موارد ، خصوصیات ژنتیکی باعث این مشکل می شود که بسیار نادر است. در شایع ترین موارد افراد بعد از عمل جراحی بینی دچار فرورفتگی در ناحیه پره های بینی می شوند. این مشکل علاوه بر اینکه زیبایی فرد را به چالش می کشد در تنفس فرد هم مشکلاتی پدید می آورد. جهت درمان این اختلال، می توان از روشهایی جهت درمان استفاده کرد که از آن جمله جراحی ثانویه فرورفتگی پره های بینی است.

در مورد فرورفتگی پره های بینی ، فرورفتگی پره های بینی می تواند به صورت اولیه و یا مادرزادی و یا به دنبال جراحی بینی اتفاق بیفتد. آنچه که باعث می شود پره های بینی در جای خود محکم بمانند، در درجه اول غضروفهای پایینی بینی هستند. اگر به صورت مادرزادی و یا به دنبال جراحی این غضروفها ضعیف باشند یا ضعیف بشوند. (مثلا در جراحی خیلی برداشته شود) این فرورفتگی ها ایجاد می شود.

این فرورفتگی های بینی می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی و همچنین اشکالات ظاهری در فرد شود. به همین دلیل نیاز به اصلاح این مشکلات وجود دارد. اصلاح این ایرادات با تقویت ساختمان بینی و غضروف ها با استفاده از غضروفهایی که از خود بیمار برداشته می شود، میسر خواهد بود.

در این روش غضروفهایی همچون یک پل به ساختمان بینی اضافه میشود، تا این فرو رفتگی ها برطرف شود. در برخی موارد این فرورفتگی ها به نحوی است که نیاز به استفاده از بافتهای نرم دیگری است که این فرو رفتگی ها را بهتر پوشش دهد. و شکل ظاهری بینی را زیباتر کند.

جراح بینی اصفهان  | فرو رفتگی پره های بینی.

آیا این جراحی موفقیت آمیز است؟

در اکثریت غریب به اتفاق این جراحی ها بسیار موفقیت آمیز است و نتایج خوبی در پی دارد. گاهی ممکن است کجی و انحراف بینی موجب ضعف در یک طرف بینی بشود. که این امر با برطرف کردن کجی و انحراف بینی و تقویت پره های بینی اصلاح خواهد شد.

بهتر است برای جراحی بینی ثانویه و ترمیم عمل بینی خیلی عجله نداشته باشید. گرچه طبیعی است که فرد هنگامی که عمل می کند دلش میخواهد تمام مشکلات به صورت یکجا برطرف شود، اما در این مورد بخصوص صبر کردن برای شما بهتر است چراکه در موارد بسیاری دیده می شود که مشکلات شما بخاطر تورم پس از عمل بوده و بعد از مدتی از بین خواهد رفت. بنابراین هیچ نیازی به جراحی ثانویه نخواهد بود.

قبل از انجام جراحی ثانویه فرورفتگی بینی به نکات زیر توجه کنید:

دکتر بهنام خرمی  جراح بینی اصفهان بیان می کنندکه نکات ذیل را حتما قبل از انجام هر جراحی بینی باید بدانید :

1. خواسته های معقول و قابل اجرا از جراحی داشته باشید.
2. اطلاع از پیچیدگی های جراحی رینوپلاستی در هر عمل جراحی
3. قبل از جراحی از سلامت بینی مطمئن شوید و داشتن شرایط انجام جراحی را با مشورت پزشک خود جویا شوید.
4. وجود آسیب یا زخم در درون بینی مانعی برای جراحی است قبل از انجام عمل جراحی نسبت به درمان آن اقدام کنید.
5. یک سال از انجام آخرین عمل جراحی گذشته باشد.
6. در صورت عدم رضایت از جراحی اولیه انتظار فوری جهت رفع مشکل نداشته باشید.


مطالب پیشنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی –  جراح فک اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *