رینوپلاستی در فصل زمستان

رینوپلاستی  در زمستان

ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا جراحی بینی یا رینوپلاستی در فصول سرد سال به خصوص فصل زمستان خوب است؟ آیا جراحی بینی در فصل زمستان مشکلی ایجاد نمی کند؟

برخی از افراد تصور می کنند آب و هوای سرد زمستان ممکن است در بهبود زخم ها پس از رینوپلاستی اختلال ایجاد کند اما صادقانه بگوییم هیچ دلیلی برای انجام نشدن جراحی بینی در زمستان وجود ندارد ولی نیاز است به طبیعت درونی بدن خودتان هم توجه کنید.

در طول ماه های سرد سال، سیستم های گرمایشی شروع به کار می کنند ولی مشکل با سیستم های گرمایشی این است که هوا خیلی خشک می شود. در این حالت رطوبت هم تقریبا صفر است.

هنگامی که داخل خانه گرم و خشک است، بینی یک کار اضافی برای تولید رطوبت بیشتر در داخل بینی انجام می دهد. اما پس از جراحی بینی یا رینوپلاستی و برطرف کردن انحراف سپتوم  به منظور بهبود انسداد بینی و تنفس و بهبود انحراف بینی و سینوزیت، میزان رطوبت و مایعات در داخل بینی کاهش می یابد ولی در حالت کلی می توان عنوان کرد این مساله آزاردهنده نیست. مراقبت های پس از جراحی بینی در زمستان

توصیه های کاربردی

معمولا جراح بینی پس از جراحی بینی به منظور برطرف شدن خشکی داخل بینی به بیماران توصیه می کند از اسپری بینی، ژل یا آب نمک استریل برای مزطوب کردن داخل بینی استفاده کنند. همچنین استفاده از پماد ویتامین A و D  نیز توصیه می شود. موارد دیگری که پس از جراحی بینی در زمستان توصیه می شود عبارتند از:

  1. نوشیدن آب و مایعات به مقدار زیاد به ایجاد رطوبت در داخل بینی کمک بسزایی می کند.
  2. پرهیز از کشیدن سیگار زیرا سیگار در فصول سرد سال باعث ایجاد خشکی بیشتری درون بینی می شود. بنابراین توصیه می شود قبل از جراحی زیبایی بینی، مصرف سیگار را کمتر کنید یا به طور کامل ترک کنید.
  3. اسپری بینی با پماد ویتامین برای داخل بینی تهیه کنید.
  4. یک رطوبت سنج برای اتاق خود تهیه کنید . و سعی کنید پنجره های اتاقتان را باز بگذارید . حتی اگر هوا خیلی سرد باشد . زیرا رطوبت محیط بیرون قطعا از رطوبت داخل خانه بیشتر می باشد.
  5. انجام جراحی بینی در زمستان با دیگر فصول سال تفاوتی ندارد تنها ممکن است داخل بینی خشک شود که برای رفع این مشکل می توانید از داروهایی نظیر اسپری بینی، ژل یا پماد ویتامین A و D استفاده کنید.

جراح بینی اصفهان | جراحی بینی در زمستان

مطالب خواندنی مرتبط : 

 

عوارض عمل بینی در زمستان

عمل بینی جز یکی از جراحی های زیبایی بدون عارضه می باشد . انجام عمل بینی در فصل زمستان و یا دیگر فصول سال سبب بروز عوارض در فرد نمی شود و تنها برخی از عوارض احتمالی همانند کبودی و تورم مثل دیگر عمل های زیبایی ممکن است رخ دهد . که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . اما برخی از عوارض هستند که ناشی از جراحی است و لذا قبل از اقدام به جراحی بینی در انتخاب جراح بینی خود دقت لازم و کافی را داشته باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *