قیمت عمل زیبایی بینی به چه عواملی وابسته است ؟

قیمت عمل زیبایی بینی

ما در این مقاله سعی داریم در ارتباط با قیمت عمل زیبایی بینی صحبت کنیم. لازم به ذکر است بدانید قیمت عمل زیبایی بینی در بخش ها و زمان های مختلف متفاوت است، زمانی که فرد برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند، باید برای پرداخت هزینه های آن آمادگی لازم را داشته باشد. تمام هزینه جراحی بینی که با هدف بالا رفتن زیبایی و بهبود ظاهر افراد انجام می شوند، تحت پوشش بیمه قرار نخواهند گرفت. بیمه خدمات درمانی،تنهابخشی از هزینه عمل را تقبل می کند. بقیه هزینه ها باید توسط فرد پرداخت شود.

در این بخش از مقاله می خواهیم به سوالات رایج و همیشگی که در ارتباط با قیمت عمل زیبایی بینی پرسیده می شود پاسخ دهیم. این موضوع بر کسی پوشیده نیست که بینی های گوشتی ، استخوانی ، غضروفی با هم تفاوت های زیادی دارند و همین تفاوت ها می تواند در قیمت جراحی بینی تاثیر گذار باشد، همانطور که در بخش ها بالاتر مقاله اشاره شد بینی ترمیمی نیز به دلیل دشواری که دارد هزینه آن بالاتر است.

جراح بینی اصفهان | قیمت عمل زیبایی بینی.

عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی

  • مهارت جراح بینی

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بینی شهرت و مهارت جراح بینی می باشد، چرا که جراح بینی که چندین سال این کار را انجام داده است با چالش های جراحی زیبایی بینی دست و پنجه نرم کرده و الان می تواند بهترین فرم بینی را بدون ایجاد مشکلات تنفسی و غیره به وجود آورد.

  • نوع بینی

نوع بینی از دیگر موارد تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی می باشد، افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند به دلیل دشوارتر بودن جراحی این نوع بینی معمولا باید هزینه بیشتری را نسبت به بینی استخوانی پرداخت کنند. همچنین هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز به دلیل رفع ایرادات حاصل از رینوپلاستی اولیه معمولا پیچیده تر می باشد لذا هزینه آن متفاوت است.

  • هزینه متخصص بیهوشی برای جراحی

در صورتی که بینی با بیهوشی کامل انجام شود نیاز به یک متخصص بیهوشی است تا در طول عمل جراحی علائم حیاتی بیمار را بررسی کند. انتخاب روش بیهوشی کامل به این علت است که بیمار در طی فرآیند جراحی دردی حس نکند و جراح با تمرکز بیشتر جراحی را انجام دهد.

جراح بینی اصفهان | روز های بعد از جراحی بینی.

  • انواع بینی

اولین و مهمترین فاکتور در تعیین میزان قیمت در جراحی بینی، نوع بینی و شرایط آن است. گاهی بینی به دلیل داشتن پولیپ و یا آسیب دیدگی بر اثر سانحه یا تصادف ساختار نرمال خود را از دست داده و عمل آن با پیچیدگی بسیاری همراه است. از این رو مدت زمان جراحی ممکن است کمی بیشتر از مقدار معمول باشد. همین سختی کار و افزایش زمان جراحی تاثیر بسیاری بر هزینه جراحی دارد.

  • تخصص و تجربه جراح

بسیاری از جراحان دارای تحصیلات تخصصی و تجربه کافی می باشند در نتیجه مهارت و دانش آن ها برای انجام عمل جراحی بیشتر است. تحصیل در خارج از کشور و استفاده از امکانات و وسایل به روز و همچنین سابقه کاری، همگی رزومه پزشک را تشکیل می دهد که در تعیین قیمت جراحی توسط پزشک مربوطه بسیار موثر است. هر چه تجربه و تبحر پزشک بیشتر باشد و امکانات و وسایل جراحی به روز تر باشد، به طبع مبالغ مرتبط با این عمل توسط این پزشکان نیز بیشتر خواهد بود.

  • محل انجام عمل جراحی

معمولا قیمت جراحی بینی در همه شهرها یکسان نیست و در کلان شهر ها قیمتی بالاتری برای عمل جراحی در نظر گرفته می شود. به دلیل امکانات بیشتر ، پزشکان با تجربه تر و هم چنین متقاضیان بیشتر قیمت ها در این شهر ها نسبت به شهرهای کوچک بیشتر است.

جراح بینی اصفهان | قیمت عمل زیبایی بینی

  • قیمت عمل زیبایی بینی بر اساس نوع بینی

همانطور که در بالا اشاره شد، نوع بینی عامل اصلی و تعیین کننده در قیمت و هزینه عمل زیبایی بینی است. در زیر با توجه به نوع بینی توضیح مختصری در مورد هزینه ها و میزان آن ها آورده شده است :

بینی گوشتی

بینی گوشتی همانطور که از نام آن پیداست، دارای پوستی ضخیم است که موجب شده بینی حالتی گوشتی داشته باشد. میزان ضخامت پوست در نواحی پره ها و لبه های بینی بیشتر است از اینرو حالت دادن به آن نیز سختر است و نوک بینی معمولا سخت تر به حالت اید آل در می آید. بنابراین انتظار می رود هزینه عمل بینی گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است.

بینی های استخوانی

بینی های استخوانی نسبتا ساده تر از بینی های گوشتی جراحی می شوند. به دلیل پوست نازک این نوع از بینی ها و همچنین داشتن استخوان و غضروف بسیار، معمولا پروسه ی راحت تری داشته و هم چنین نتیجه مطلوبی نیز به همراه دارد. زیرا جراح با تراشیدن استخوان و غضروف، می تواند به راحتی بینی را به شکل ایده آل فرد در آورده و تغییر دهد. بنابراین میزان هزینه عمل بینی استخوانی کمتر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *