چگونه ماساژ بینی را انجام دهیم؟

آموزش صحیح ماساژ بینی بعد عمل

ما در اینجا روش کلی و استاندارد این کار را معرفی می‌کنیم. لازم است هر شخص پیش از انجام این ماساژ بینی ، راهنمایی‌ها و دستورات لازم را از جراح بینی دریافت و آنها را به‌دقت اجرا کند.

ماساژ بینی با پهنای انگشت شست انجام می‌شود. هدف از این ماساژ وارد آوردن اندکی فشار به استخوان‌های بینی برای جا افتادن بهتر آنها است. پس این ماساژ باید در یک‌سوم بالایی بینی، که استخوان‌ها قرار دارند، انجام شود. برای شروع باید پهنای شست را در دو طرف بینی قرار دهید و اندکی فشار وارد کنید. این فشار باید بین ۱۰ ثانیه تا ۱ دقیقه حفظ شود.

احساس درد در این ماساژ طبیعی است و نشان می‌دهد شما کارتان را درست انجام می‌دهید. ممکن است جراح بینی از شما بخواهد فقط یک طرف بینی را فشار دهید. این موضوع به شرایط بینی و جراحی شما بستگی دارد. این عمل باید بین ۲۰ تا ۴۰ بار در روز، بعد از برداشتن محافظ‌های بینی و به‌مدت ۶ تا ۸ هفته انجام شود. جراح بینی روند انجام درست ماساژ را در هفته‌های بعد از عمل بررسی می‌کند تا از نتیجه مورد نظر مطمئن شود.

جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی ایرانی

در صورتی‌که هدف از انجام ماساژ، پیشگیری از ایجاد بافت اضافی روی زخم باشد، همین روش با اندکی تغییر انجام می‌شود. در این حالت باید از انگشت شست و اشاره استفاده کرد. بعد از بهبود زخم‌های جراحی، یک طرف بینی را با پهنای شست و طرف دیگر را با انگشت اشاره بگیرید (مانند حالت فین‌کردن)؛ سپس اندکی فشار بدهید و چند ثانیه نگه دارید؛ آنگاه انگشتان را به‌آرامی روی بینی بکشید تا به مرکز بینی برسید؛ دوباره به‌آرامی فشار دهید. بازهم پایین‌تر بیایید تا به انتهای بینی برسید. آنگاه دو لبه بینی را به‌آرامی هم بچسبانید.

مطالب خواندنی مرتبط : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *