ماسک زدن بعد از جراحی بینی

نحوه ماسک زدن بعد از جراحی بینی

طریقه ماسک زدن بعد از جراحی بینی در این روزهای کرونایی از دغدغه های مهم تمام کسانی ست که بینی خود را عمل کرده اند. هر چند به این افراد توصیه می شود که حداقل تا ۲ هفته پس از انجام جراحی بینی نباید از منزل خارج شوند. اما گاهی برخی امورات بسیار واجب هستند که نیاز به خروج را ضروری می کنند.


دکتر بهنام خرمی – جراح بینی اصفهان – نحوه ماسک زدن بعد از جراحی بینی


درست است که عدم حضور در مکان های پر تجمع می تواند برای پیشگیری مناسب باشد. اما به هر حال افراد مختلفی در خیابان و پیاده روها در حال تردد و تنفس هستند. که همین موضوع، ضریب خطر را افزایش می دهد. در نتیجه بهتر است اگر بینی خود را عمل کرده اید و نیاز واجب و فوری برای خروج از منزل پیش آمده است حتماً انواع طریقه ماسک زدن بعد از عمل بینی را آموخته و از آنها استفاده کنید.

نحوه ماسک زدن بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

بهترین طریقه ماسک زدن بعد از عمل بینی

با توجه به اینکه ماسک خصوصاً در قسمت بالایی بر روی استخوان بینی قرار می گیرد. یعنی دقیقاً جایی که برش و تغییرات زیادی در آن صورت گرفته حتماً درد زیادی در حین زدن ماسک خواهید داشت همچنین همین فشار ممکن است سبب انحراف بینی و دفرمه شدن آن گردد. پس بهترین راهکار چیست؟
می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

– از آنجایی که ویروس کووید ۱۹ سنگین است و به سطوح می چسبد. اولین راهکار این است که از دو شیلد بصورت همزمان استفاده کنید. یعنی ابتدا شیلدهای کوچکی که روی چانه قرار گرفته و لبه بالایی آن تا قوز بینی ادامه دارد. اما به آن نمی چسبد را بزنید. سپس شیلد دوم که بزرگ تر است و روی پیشانی قرار می گیرد را استفاده کنید، قسمت پایین این شیلد دقیقاً تا انتهای شیلدِ قبلی امتداد یافته و تا حدی می تواند از شما محافظت کند.

– همچنین یکی از بهترین راهکارها این است که از ماسک های پارچه ای دست دوز که ابعاد بزرگتری دارند. و به جای قرار گرفتن قسمت بالایی آن بر روی بینی، تا زیر چشم ها امتداد می یابند استفاده کنید. خودتان هم می توانید این ماسک ها را بدوزید. ابعاد آنرا کمی بزرگتر از سایر ماسک ها بگیرید تا کاملاً بینی و صورت را پوشانده و در واقع گشاد باشد.

همچنین میتوانید قسمت فلزیه ماسکهای عادی موجود در بازار را زیر چانه بگذارید. و خود ماسک را فقط تا روی سوراخ بینی بالا ببرید.
این راهکارها در واقع بعنوان بهترین طریقه ماسک زدن بعد از عمل بینی می توانند سلامتی شما را در برابر بیماری کرونا حفظ نمایند.

 


دکتر بهنام خرمی

جراح بینی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

اقدامات بعداز عمل بینی گوشتی

حرف زدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن بعداز عمل بینی

آرایش صورت بعداز عمل بینی

مسواک زدن بعداز جراحی بینی

تاثیر آلرژی بر روی جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *