نکاتی مهم برای جلسه مشاوره جراحی بینی

مشاوره جراحی بینی

جلسه مشاوره جراحی بینی ، ملاقاتی میان متقاضی انجام عمل جراحی بینی و جراح می باشد که پیش از انجام عمل جراحی انجام می گیرد و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. این جلسه مشاوره، در نتیجه عمل جراحی بینی تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

در جلسه مشاوره جراحی بینی، پزشک، ابتدا نوع بیمار و ساختار و جام چهره متقاضی انجام عمل جراحی بینی را با دقت، مورد بررسی قرار می دهد. همچنین پزشک در این جلسه، به تمامی سؤالات بیمار در زمینه عمل جراحی بینی پاسخ داده و خواسته های بیمار، از نظر امکانپذیری و یا عدم امکانپذیری را آنالیز نموده و در زمینه نتیجه احتمالی عمل جراحی، بیمار را آگاه می نماید.

متقاضی، باید تمامی سؤالات و درخواست های خود را از جراح، از پیش در نظر داشته باشد و پیش از مراجعه به جلسه مشاوره جراحی بینی، لازم است که متقاضی، تمامی سؤالات و درخواست های خود را از جراح، از پیش در نظر داشته باشد تا بتواند در این جلسه، تمامی نکات ابهام در زمینه انجام جراحی بینی را برطرف نماید.

در ادامه مقاله مشاوره جراحی بینی به بحث و بررسی این موارد پرداخته شده است. چنان چه شما علاقه مند به انجام جراحی بینی می باشید، لازم است که در زمینه این موارد، آگاهی لازم را کسب نمایید. لذا از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله، با ما همراه شوید.

جراح فک اصفهان  | نکاتی مهم برای جلسه مشاوره جراحی بینی


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

نکاتی کلی در زمینه جلسه مشاوره جراحی بینی

تمامی افرادی که تمایل به انجام عمل جراحی بینی دارند، می بایست در گام نخست، به دنبال جراح مناسب برای انجام این عمل باشند. پس از یافتن جراح، متقاضی می بایست در جلسه مشاوره جراحی بینی شرکت نماید.

در جلسه مشاوره، جراح در ابتدا بینی متقاضی را با دقت مورد بررسی و آنالیز قرار می دهد. هدف اصلی از این معاینه اولیه، بررسی مشکلات تنفسی احتمالی بیمار می باشد. علاوه بر این، جراح در مورد عمل های جراحی قبلی که روی بینی فرد انجام گرفته است نیز سؤالاتی می پرسد.  خواسته های بیمار و دلایل وی از انجام عمل جراحی بینی، توسط جراح مورد بررسی قرار می گیرد.

در نظر گرفتن فرم بینی

در جلسه مشاوره جراحی بینی، از نظر گوشتی بودن و یا استخوانی بودن آن و نیز سایر مشکلات زیبایی آن و همچنین تمایلات متقاضی از انجام عمل جراحی، جراح، توضیحاتی کامل، دقیق و صادقانه را به بیمار می دهد.

همچنین، در این جلسه، به بیمار اقدامات پیش از انجام عمل جراحی بینی و مراقبت های پس از عمل، به صورت کامل توسط جراح حاذق، دکتر جمشیدی، توضیح داده خواهد شد. به صورت کلی، در این جلسه مشاوره، به تمامی سؤالات بیمار در مورد عمل جراحی بینی، پاسخ داده خواهد شد.

جراح بینی اصفهان | زاویه سازی صورت با کمک جراحی فک

عدم پذیرش عمل در جلسه مشاوره جراحی بینی

همان طور که به آن اشاره شد، در جلسه مشاوره جراحی بینی، کلیه انتظارات متقاضی، از انجام عمل جراحی، به دقت توسط جراح مورد بررسی قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که علاوه بر موارد فیزیکی و جسمی بیمار، جراحان با تجربه ای نظیر دکتر بهنام خرمی با سابقه در انجام جراحی بینی، شرایط روحی و روانی بیمار را نیز در همان جلسه مشاوره جراحی بینی، به دقت مورد بررسی قرار می دهند. جراحان با تجربه، از پذیرش افرادی که به انواع بیماری های روانی نظیر وسواس، افسردگی شدید و یا اختلالات دو قطبی دچار می باشند، خودداری می نمایند.

بیماری بد شکل انگاری

علاوه بر این، به دلیل مشکلات شدید روحی، افرادی که به بیماری بد شکل انگاری گرفتار می باشند. عموم جراحان، از انجام عمل جراحی روی این افراد خودداری می کنند.

افراد مبتلا به این بیماری، تصوراتی منفی در مورد چهره خود داشته و همواره تصور می کنند . که زشت هستند و یا چهره ایشان، دارای مشکلات شدید زیبایی می باشد. از دیگر افرادی که در جلسه مشاوره جراحی بینی پذیرش نمی شوند . می توان به افرادی که انتظارات غیر حقیقی از نتیجه عمل جراحی خود دارند، اشاره کرد. این افراد، بدون در نظر گرفتن محدودیت های خاصی که بینی گوشتی به نسبت بینی های استخوانی دارد . خود را با افرادی که بینی استخوانی دارند، مقایسه می نمایند . و به هیچ عنوان نمی توانند محدودیت های مربوط به بینی های گوشتی را بپذیرند.

این افراد، عموماً تمایل دارند که جراح، بینی ایشان را به اندازه بسیار زیادی، کوچک و ظریف نماید. در حالی که به این امر توجه ندارند که بینی هر فرد، می بایست با جام چهره وی، همخوانی داشته باشد و یک بینی نا هماهنگ، ظاهری غیر واقعی به فرد خواهد داد.

در همین راستا، عموماً روی این افراد نیز عمل جراحی بینی انجام نمی شود. علاوه بر این، افرادی که به هدف شبیه شدن به یک فرد خاص، نظیر یک هنرپیشه و یا یک خواننده، اقدام به انجام جراحی بینی می نمایند نیز کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی نیستند.

جراح بینی اصفهان

جراح بینی اصفهان ، همواره به این نکته اشاره می نمایند. که جنس پوست و اسکلت هر فرد، با فرد دیگر متفاوت می باشد. از همین رو، نمی توان انتظار داشت که بینی هر دو فرد، کاملاً به یکدیگر شباهت داشته باشد.

جراح در جلسه مشاوره جراحی بینی، تمامی این موارد را به این افراد به صورت کامل توضیح می دهند. اما بیشتر آن ها، توصیه های جراح را نادیده گرفته و بر خواسته های خود پا فشاری می نمایند. از همین رو، جراحان عموماً از پذیرش این گونه افراد، خودداری می کنند.

جراح بینی اصفهان | . تورم یک طرفه بعد از جراحی بینی

اهمیت مشاوره جراحی بینی

همان طور که به آن اشاره شد، پس از انتخاب جراح، مرحله بعد، انجام مشاوره با جراح منتخب می باشد. در این جلسه، هم متقاضی انجام جراحی بینی و هم جراح، با یکدیگر آشنا شده . و متقاضی، جراح را از خواسته های خود مطلع می نماید.

همچنین در این جلسه، جراح توصیه های لازم را به بیمار برای اقدامات پیش از عمل جراحی زیبایی بینی و پس از آن، به بیمار ارائه می دهد. در این جلسه است که بیمار، با شناخت بیشتر از جراح، اطمینان خاطر بیشتری از نتیجه عمل جراحی پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *