مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی

مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی

مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی: عمل بینی از جمله عمل هایی است که مراقبت های قبل و بعد از آن نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری را در نتیجه ی کاردارد. این مراقبت ها علاوه بر تضمین نتیجه ی بهتر برای عمل بینی و جراحی بینی شما در حفظ سلامت شما نیز تاثیر گذار خواهد بود. یکی از مراقبت های مهم پس از عمل بینی مراقبت های تغذیه ای است. تغذیه ی مناسب و خوردن مواد غذایی مناسب برای حال شما و جراحی ای که انجام داده اید بسیار مهم خواهد بود. در این مقاله قصد داریم اصول و باید ها و نباید های تغذیه ای پس از عمل بینی را بررسی کرده و راه شما را در خوردنی های پس از عمل بینی روشن کنیم.


دکتر بهنام خرمی – جراح بینی اصفهان – مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی


استفاده از یک مولتی ویتامین مناسب

که می تواند به تجویز دکتر باشد و یا همان مولتی ویتامینی باشد که قبل از این تجربه ی استفاده از آن را داشته اید و با بدن تان سازگار است چند هفته قبل از عمل جراحی و تا مدتی بعد از جراحی می تواند برای شما بسیار مفید واقع شود. توجه کنید که در مصرف قرص های ویتامین زیاده روی نکیند و در استفاده از آن ها اعتدال را رعایت کنید. ویتامین ث از ویتامین هایی است که در بهبود زخم ها موثر بوده و در این زمان یعنی پس از انجام عمل بینی به کمک شما می آید. اما اگر قصد استفاده از ویتامین ای را دارید در میزان مصرف این ویتامین مفید دقت کنید.

مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

ویتامین E

علاوه بر فواید بسیاری که برای بدن شما دارد استفاده ی بیش از اندازه ی آن می تواند. در دوران پس از عمل جراحی برای شما مشکلاتی را به وجود آورد. مصرف مقدار زیاد ویتامین ای می تواند باعث بروز کبودی و خون ریزی شود. و سلامت شما را پس از عمل جراحی به مخاطره اندازد. پس حتما در مصرف این ویتامین دقت لازم را داشته باشید.


برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مصرف پروتئین

مواد غذایی حاوی پروتئین برای شما راز موفقیت و سلامتی خواهد بود. پروتئین در ترمیم بافت های بدن نقش کلیدی دارد و استفاده از مواد پروتئینی که از مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی به شمار می رود. بعد از عمل جراحی می تواند در بهبود سریع تر و بهتر شما موثر عمل کند. بهترین منابع برای جذب پروتئین گوشت بدون چربی، مرغ، تخم مرغ، ماهی، محصولات لبنی، لوبیا، عدس، آجیل و محصولات سویا می باشد. که می توانید این مواد غذایی را تهیه کرده و در برنامه ی غذایی بعد از عمل خود قرار دهید.

از مصرف چربی های مضر نیز در این مدت به شدت بپرهیزید

از مصرف چربی های مضر نیز در این مدت به شدت بپرهیزید و تنها از چربی های مفید استفاده کنید. منظور از چربی های مفید چربی های سالم مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل می باشد که استفاده از آن ها می تواند در سلامتی شما مفید باشد.

میوه های مفید

اما از مواد غذایی مفید پس از جراحی بینی به سراغ میوه های مفید می رویم.میوه ها و سبزیجات در نزدیکی زمان عمل بینی توصیه نمی شود. ۲۴ ساعت قبل از عمل عموما از بیمار خواسته می شود که از خوردن مواد غذایی که فیبر دارند پرهیز کند. چرا که هضم این گونه مواد غذایی مدت زمان بیش تری طول می کشد که برای جراحی بینی مضر خواهد بود.

مصرف مواد غذایی فیبر دار

اما بعد از جراحی بینی مصرف مواد غذایی فیبر دار توصیه می شود و برای بدن شما مفید خواهد بود. در برخی افراد، بعد از انجام جراحی بینی به علت کاهش تحرک بیمار و یا اثر دارو های بیهوشی و هم چنین دارو های مصرفی علائمی از یبوست در افراد دیده می شود. و مصرف مواد غذایی حاوی فیبر در درمان این عارضه مفید خواهد بود. و این عارضه را کم خواهد کرد. اضافه کردن مقداری فیبر و غذا ها و مواد غذایی فیبر دار به برنامه غذایی به حرکات معده کمک خواهد کرد. مصرف کردن و قرار دادن میوه هایی هم چون هلو و توت و سبزیجاتی مانند هویج در برنامه ی غذایی به دلیل آن که منابع غنی از فیبرهستند بسیار مفید خواهد بود.

آب میوه های طبیعی

مصرف کردن آب میوه های طبیعی نیز بسیار مفید خواهد بود. همواره تلاش کنید. تا به جای کمپوت ها یا اب میوه های کنسروی و پاکتی را کم تر استفاده کنید. از خوردن بیش از اندازه ی میوه های بسیار شیرین نیز بپرهیزید. چرا که ممکن است. که شما را دچار حساسیت و بروز جوش های روی پوست صورت کند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *