منظور از ناهنجاری های بینی چیست؟

جراحی انواع ناهنجاری های بینی!

ناهنجاری های بینی در شکل و یا عملکرد بینی ممکن است تداخل ایجاد کند. این مشکل نسبتاً شایع است و بسیاری از آنها هیچ علائمی ایجاد نمی کنند. اگرچه بسیاری از بیماران به دلیل فرم بینی خود از ظاهر خود راضی نیستند. با این حال ، در برخی موارد ، ناهنجاری های بینی می تواند باعث دشواری در تنفس شود و برای بهبود عملکرد ممکن است به درمان نیاز باشد.


مطالب پیسنهادی و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح فک اصفهان :


جراح فک اصفهان | جراحی بینی درمان تومور بینی

آیا تمام ناهنجاری های بینی نیاز به درمان دارند؟

درمان ناهنجاری های بینی ضروری نیست زیرا اغلب تحدید جدی برای زندگی افراد نخواهد بود. اما مسئله این است که رینوپلاستی سبب بهبود کیفیت زندگی، اصلاح فرم بینی، افزایش اعتماد به نفس و گاهاً بهبود نفس کشیدن از راه بینی می شود. برخی از انواع ناهنجاری های بینی عبارتند از:

  1. انحراف تیغه بینی : غضروف هایی که سوراخ های بینی را تقسیم می کند (یک طرفه) خم می شود.
  2. آدنوئیدهای بزرگ شده: غدد لنفاوی پشت بینی (آدنوئیدها) می توانند بزرگ شوند و راه هوایی را مسدود کرده و باعث آپنه خواب شوند.
  3. شاخک یا توربین های متورم : توربین های کنار هر سوراخ بینی هوای تنفسی را تمیز و مرطوب می کنند. تورم این شاخک ها، مانع تنفس می شوند.
  4. بینی زینی شکل : در بخشی از پل بینی فرورفتگی وجود دارد. عوامل مختلفی از جمله ضربه ممکن است باعث ایجاد آن شود.
  5. قوز بینی : برآمدگی بینی نسبتاً شایع است و بسته به جایی که برآمدی ایجاد شده است، استخوان یا غضروف اضافی وجود دارد. اغلب این نوع ناهنجاری ارثی است و یا می تواند به علت ضربه باشد.

انواع دیگری از ناهنجاری های مادرزادی بینی نیز وجود دارد که برخی از آنها مانند شکاف کام ، چیزی بیش از بینی را تحت تأثیر قرار می دهد.

آیا ناهنجاری های بینی قابل درمان است؟!

در مورد اکثر افراد، چیزهایی در ظاهر آنها وجود دارد که برایشان آزاردهنده است و آرزو دارند که بتوانند آن را تغییر دهند! این عامل ممکن است مربوط به چهره و لبخند آنها، وزن یا اندام آنها باشد. در حقیقت ، وقتی از افراد مختلف راجع به این مسئله سوال می شود، افراد بیشتری اصلاح ظاهر بینی خود را در اولویت قرار می دهند.

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که ظاهر بینی خود را دوست ندارد. و ممکن است شما تصمیم گرفته باشید که جراحی زیبایی بینی را انجام دهید تا ظاهر بینی شما کوچکتر ، بزرگتر ، باریک تر یا هر طور که میخواهید تغییر کند. جراحی زیبایی بینی یک عمل جراحی ایمن است که می تواند به طور دائمی ظاهر بینی شما را تغییر دهد و چهره مورد نظر شما را ایجاد کند.

مزایای عمل جراحی بینی

عملکرد کامل و هماهنگی صورت : بینی شما تعادل و ساختار صورت را ایجاد می کند – یا می تواند زیبایی طبیعی شما را کاهش دهد. رینوپلاستی زمانی که توسط یک پزشک ماهر انجام شود، هارمونی، جذابیت و زیبایی ظاهری صورت را به ارمغان می آورد. فرآیند ما شامل ارزیابی کامل ساختار صورت شماست، به طوری که تغییراتی که ایجاد می کنیم به سادگی – برجسته باشند.

جراحی بینی یا رینوپلاستی در اصفهان

جراحی بینی شامل هر گونه جراحی است که در خارج یا داخل بینی انجام می شود. یک نوع رایج جراحی ترمیمی و زیبایی، جراحی بینی ممکن است برای انجام موارد زیر انجام شود :

  • بهبود تنفس
  • اصلاح ناهنجاری های مادرزادی یا اکتسابی
  • تغییر اندازه یا شکل بینی (زیبایی)
  • ترمیم جراحات بینی

جراح بینی اصفهان | برطرف کردن عدم تقارن سوراخ‌های بینی

رینوپلاستی زنانه

جراحی بینی یا رینوپلاستی روشی است که برای شکل دادن مجدد به بینی خانم ها استفاده می شود تا بهترین اندازه و شکل را برای صورت خود به خانم ها بدهد. زنان تمایل دارند نوک بینی ظریف‌تری داشته باشند و انتقال از پیشانی به ریشه بینی ملایم‌تر است.

جراحی بینی مردانه!!

اهداف مردان ممکن است شامل بینی متعادل‌تر، چهره‌ای جوان‌تر و خط استخوان بینی اصلاح شده باشد. جراحی بینی یا رینوپلاستی روشی است که برای شکل دادن به بینی مردان به گونه ای که بهترین اندازه و شکل برای صورت او باشد، استفاده می شود.

رینوپلاستی اصلاحی یا revision چیست؟

جراحی بینی اصلاحی عمل بسیار چالش برانگیزی نسبت به جراحی بینی اولیه است. رینوپلاستی ترمیمی یا اصلاحی به هر عمل زیبایی بینی گفته می شود که به منظور اصلاح یا بهبود جراحی بینی قبلی انجام می شود. گاهی اوقات به آن رینوپلاستی ثانویه نیز گفته می شود. این روش های تجدید نظر برای اصلاح کمبودهای زیبایی و یا نگرانی های تنفسی انجام می شود.

به طور معمول، جراحی بینی اصلاحی پیچیده تر از جراحی بینی اولیه است. هر مورد متفاوت است، و پزشکان ما برای رسیدگی به هر وضعیت تجدید نظر جراحی بینی تجربه دارند.

رینوپلاستی قومیتی

خواه شما اسپانیایی تبار، آفریقایی-آمریکایی، آسیایی یا خاورمیانه ای باشید، پزشکان ما در انجام جراحی زیبایی بینی بر روی انواع بینی کاملاً با تجربه هستند.

سوال یک بیمار :
“فکر می کنم اولین جراحم مقدار زیادی از بینی من برداشت. آیا می توانید این را درست کنید؟”

این یک دلیل رایج برای جراحی بینی مجدد است. مهم نیست که در کجای بینی شما مقدار زیادی برداشته شده است، تجربه دکتر این است که بهبود اغلب امکان پذیر است. اگر ترسیده باشیم! متوجه هستیم!

شما تجربه بدی داشته اید، بنابراین اشکالی ندارد که چنین احساسی داشته باشید. برای شما مهم است که به جراحی که برای انجام جراحی زیبایی بینی خود انتخاب می کنید اطمینان داشته باشید.

جراح بینی به نتایج جراحی خود افتخار می کند، اما او همچنین می خواهد که بیمارانش احساس راحتی کنند. پرسنل پزشک نقش مهمی در کمک به بیماران رینوپلاستی بازبینی شده او دارند که قبل و بعد از جراحی احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *