فاکتورها و عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی

عوامل تاثیرگذار در نتیجه عمل بینی

امروزه در کشور ما جراحی بینی از رایج ترین عمل های جراحی می باشد، بیشتر افراد تنها به ظاهر و زیبایی بینی توجه دارند و نسبت به مسائل دیگر توجهی ندارند. ضمناً تنها پزشک و شیوه عمل جراحی ضامن نتیجه مطلوب جراحی بینی نمی باشد و عوامل دیگری نیز دخیل است که در ادامه به عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

جراح فک اصفهان | محدودیت های جراحی بینی.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


فاکتورها و عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی

همه افراد دوست دارند بهترین نتیجه از عمل بینی خود را بدست آورند. با این حال به دست آوردن بهترین نتیجه از جراحی ، بدون در نظر گرفتن فاکتورهای مهم برای انجام بهترین رینوپلاستی ناممکن می باشد.

1 . انتخاب جراح بینی مناسب

انتخاب یک پزشک برای رینوپلاستی یکی از مهم ترین فاکتورهای دستیابی به بهترین نتیجه در جراحی زیبایی بینی می باشد. فاکتورهای بسیاری وجود دارد که در زمان انتخاب جراح پلاستیک برای زیبایی بینی باید مد نظر قرار داد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

  • تجربه جراح پلاستیک در این حوزه و تخصص مرتبط
  • صلاحیت جراح پلاستیک در حوزه جراحی بینی
  • اعتماد به نفسی که جراح پلاستیک به شما می دهد

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که شما در تصمیم گیری در انتخاب بهترین جراح بینی خود، عجله نکنید. تعداد سال هایی که جراح پلاستیک این جراحی را انجام داده است از اهمیت زیادی برخوردار است. ولی این تنها معیار کافی نمی باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که جراح بینی شما دانش کافی درباره ساختار آناتومیکی بینی داشته و ساختار فیزیکی بینی را به خوبی می شناسد. مشاهده عکس های قبل و بعد بیمارانی که به دست این جراح درمان شده اند، می تواند رضایت شما را در این زمینه جلب نماید. بعلاوه، شما باید به جراح بینی خود اعتماد کنید.

جراح فک اصفهان | جراحی زیبایی بینی در ایران

2 . انتظارات منطقی متناسب با ویژگی های صورت

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که افراد خواهان انجام عمل زیبایی بینی مرتکب می شوند این است که انتظارات منطقی نداشته و انتظارات آنها از جراحی ، بسیار ویژه و خاص می باشد. گاهی اوقات بیماران عکس یک سلبریتی را با خود به همراه می آورند و آن را به پزشک نشان داده و از او می خواهند تا بینی آنها را آنگونه جراحی کند. مهم است بدانید که یک جراح بینی خوب، جراحی دماغ را در چنین موقعیت و با چنین شرایطی انجام نخواهد داد.

دستیابی به بهترین نتیجه جراحی با چنین شرایط و انتظاراتی ناممکن خواهد بود، چون جراحی بینی با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد صورت هر بیمار برای دستیابی به بهترین نتجه زیبایی در صورت آن فرد، طراحی می شود. در چنین جراحی، فاکتورهایی از قبیل نوک بینی، زاویه نسبت به لب بالا، و نکات دیگر باید محاسبه شود. بعلاوه، زیبایی بینی باید به گونه ای انجام شود که ویژگی های عملکردی این اندام را تحت تاثیر قرار ندهد.

شما باید انتظارات خود ار رینوپلاستی را بر اساس ویژگی های خودتان تعیین نمایید و در این فرایند، باید انتظارات منطقی خود در خصوص جراحی زیبایی را با پزشک معالج خود در میان بگذارید. اگر فکر می کنید بعد از جراحی، زیباترین فرد بر روی کره زمین خواهید بود یا فکر می کنید که جراحی بینی زندگی شما را به کل تغییر خواهد داد، احتمالآً بهترین نتیجه را از جراحی رینوپلاستی خود به دست نخواهید آورد.

3 . آزمایشات کامل

از دیگر عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی ، انجام آزمایش جامع و کامل قبل از جراحی، می باشد. در طول این آزمایش، بیماران باید گفتگویی شفاف با پزشک خود داشته و با او صادق باشند. در این مرحله، که یک مرحله مهم قبل از جراحی می باشد، آزمایشاتی بوسیله دستگاه هایی مخصوص انجام می شود که دارای مزایای تکنولوژیکی و تکنیک های پیشرفته می باشد. انتخاب تکنیک مناسب برای شما تعیین می شود.

اگر نقص هایی در بینی شما وجود داشته باشد در این مرحله آشکار می شود. اگر دچار مشکل آلرژی باشید یا مشکلی دارید که فکر می کنید در جراحی شما اختلال ایجاد کند، حتماً باید این موقعیت را به پزشک اطلاعات دهید. پزشک باید از داروهایی که شما به طور مرتب استفاده می کنید اطلاع داشته باشد.

پوست بینی مورد آزمایش قرار می گیرد. آماده بودن شما برای جراحی بسیار حائز اهمیت است. بنابراین تست های خاصی انجام می شود. نتایج تست ها از قبیل تجزیه و تحلیل خون، توموگرافی، EKG و اشعه X نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این مرحله شکل بینی که قرار است در نتیجه انجام جراحی بدست آید، کاملاً مشخص می شود. بعد از دیدن تصویر بینی بعد از جراحی با استفاده از تکنیک شبیه سازی، باعث از بین رفتن دغدغه های شما می شود.

جراح فک اصفهان 
 | فاکتورها و عوامل موثر بر نتیجه جراحی بینی

4 . استفاده از تکنیک مناسب و فرایند جراحی

صحیح ترین و مناسب ترین تکنیک در بهترین نتیجه جراحی بینی ، تکنیکی است که در آن سلول ها را بتوان به راحتی ترمیم نمود. یکی از برترین و برگزیده ترین تکنیک ها در جراحی های بینی، رینوپلاستی بسته می باشد. این تکنیک از آن جهت الویت دارد که دارای مزایای بسیاری می باشد.

رینوپلاستی بسته یک تکنیک جراحی است که باعث خشنودی بیمار می شود چون هیچ جای زخم آشکاری از آن بر جای نمی ماند، بافت و ماهیچه بینی آسیب نمی بیند، تورم و ادم بعد از جراحی کم است، و از اینرو، فرایند بهبود سریع تر می باشد. عوامل بسیاری در نتیجه جراحی بینی اثر گذارند که افراد برای داشتن رضایت از نتیجه عمل بینی باید به این عوامل توجه کنند . این فاکتورها عبارتند از :

  • جراح بینی : هرچه میزان تجربه و تبحر پزشک در جراحی انواع بینی بیشتر باشد ، احتمال دستیابی به بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی بیشتر خواهد بود.
  • نوع بینی : نوع بینی در فرم بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار موثر است ، به طوری که بینی های گوشتی را فقط می توان به فرم طبیعی جراحی کرد در حالی که بینی های استخوانی قابل جراحی به هر دو فرم طبیعی و فانتزی هستند .
  • ویژگی های صورت فرد : افراد باید در هنگام انتخاب فرم بینی به ویژگی های صورت خود دقت کنند ، بدیهی است بینی فانتزی با صورتی که اجزای آن درشت است در تناسب نبوده و در صورت جراحی بینی فانتزی نتیجه به دست آمده مورد رضایت شخص نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *