تغییرات و سفت شدن نوک بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

علت سفت شدن نوک بینی بعد از عمل چیست ؟

نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید این است که بعد از عمل بینی به هیچ عنوان نوک بینی خود را دستکاری نکنید. از آنجایی که در عمل بینی پوست از بافت بینی جدا می شود بنابراین پوست بینی بعد از عمل نیازمند گذشت زمان است تا به درستی به بافت زیرین خود مجددا جوش بخورد. همچنین ساختار بینی تغییر کرده است و این ساختار جدید باید به درستی فرم بگیرد. بنابراین دست زدن به بینی بعد از عمل ممکن است باعث آسیب رساندن به محل بخیه ها، پوست بینی و ساختار آن شود. مخصوصا در چند روز اول بعد از عمل این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

از طرفی دستکاری بینی بعد از عمل و بررسی تغییرات ایجاد شده ممکن است سبب برخی نگرانی ها برای شما شود. به طور مثال همانطور که درباره سفتی نوک بینی بعد از عمل گفته شد. برخی از عوارض نیازمند گذشت زمان است و دستکاری کردن بینی نه تنها تاثیری در بهبودی بینی ندارد بلکه باعث ایجاد استرس در شما می شود. استرس نیز یکی از عواملی است که زمان بهبودی شما را طولانی تر می کند. بنابراین نگران نباشید و طبق تجویز پزشک جراح بینی خود مراقبت های بعد از عمل را به درستی رعایت کنید.

جراح بینی اصفهان |جلسه اول مشاوره قبل از جراحی بینی چه صحبت هایی میشه؟

علت بی حسی نوک بینی بعد از عمل

بی حس بودن نوک بینی بعد از عمل و در مواردی بی حسی لب بالا کاملا موقتی می باشد. معمولا بین یک تا سه ماه بعد از عمل و با از بین رفتن ورم حاد بینی این بی حسی نیز برطرف می شود. دلیل بی حسی نوک بینی بعد از عمل دستکاری و تغییر ساختار بینی طی عمل است که در نتیجه آن به اعصاب بینی آسیب وارد می شود.

این آسیب به علت تروما بلند کردن پوست یا به علت ادم پوست بعد از عمل جراحی است که باعث اختلال در اعصاب حسی این ناحیه می شود. با گذشت زمان اعصاب به حالت قبل برگشته و این احساس بی حسی کاملا برطرف خواهد شد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

بی حسی دندان بعد از جراحی بینی : گاهی در عمل های جراحی انحراف بینی (سپتوپلاستی) که حتی بدون هدف زیبایی انجام می شود ممکن است بی حسی در دندان های پیشین بالا اتفاق بیوفتد. بی حسی شدن دندان بعد از عمل بینی به علت تراشیدن استخوان های کف بینی است که البته این هم کاملا موقتی بوده و جای نگرانی نیست.

گرد شدن نوک بینی بعد از عمل

علت گرد شدن نوک بینی بعد از عمل به دلیل ورم شدید بینی است. حتی ممکن است بعد از عمل احساس کنید که نوک بینی شما بزرگتر و پهن تر از قبل شده است. چاق شدن نوک بینی بیشتر در مورد بینی های گوشتی با پوست ضخیم دیده می شود.

چرا که در این نوع بینی ها میزان تورم نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. باید بدانید که بینی خود را بلافاصله بعد از عمل و تا زمانی که تورم به طور کامل از بین نرفته است مورد قضاوت قرار ندهید. همانطور که گفته شد نوک بینی آخرین بخش از بینی است که تورم آن از بین رفته و فرم نهایی آن مشخص می شود. پس صبور باشید. بهتر است بدانید بهبودی این گردی نوک بینی بعد از عمل ممکن است تا بیش از شش ماه زمان ببرد.

جراح بینی اصفهان | افراد مناسب برای انجام جراحی بینی گوشتی

اگر نوک بینی شما تیز است بهتر است ابتدا صبر کنید تا فرم نهایی بینی شما مشخص شود. اگر پس از شکل گیری نهایی این تیزی بینی همچنان مشهود بود احتمالا علت آن باریک کردن بیش از اندازه نوک بینی است.

گاهی جراح بینی را به گونه ای عمل می کنند که نوک بینی تیزتر و باریک تر دیده شود. با مشاهده نمونه کارهای جراح بینی این موضوع کاملا قابل بررسی است. این نوع عمل کاملا سلیقه ای است و با توجه به درخواست بیمار انجام می شود. اگر با گذشت یکسال از عمل و مشخص شدن فرم نهایی آن از تیز بودن نوک بینی خود راضی نبودید ممکن است لازم باشد تا سوهان کشیدن بینی و یا تیپ پلاستی انجام دهید

عوامل موثر در افزایش سفت شدن بینی بعد از عمل

دو مورد را می‌توان به عنوان عوامل موثر بر روی سفتی نوک بینی بعد از عمل به آن اشاره کرد که در ادامه این موارد را بیان کرده‌ایم:

تغییرات غضروف بینی:اولین عامل موثر که مهم‌ترین آن نیز می‌باشد، تغییرات ایجاد شده بر روی بافت بینی است.

جمع شدن مایع زیر پوست:دومین مورد نیز تورم ناشی از جمع شدن مایع در ناحیه مشخصی در زیر پوست می‌باشد. این موضوع می‌تواند باعث ایجاد سختی طولانی مدت در نواحی مختلفی از بینی گردد.

معمولا بروز اینگونه مشکلات بیشتر در افرادی دیده می‌شود که دارای پوست ضخیم در ناحیه بینی خود هستند.

جراح بینی اصفهان | تغییرات و سفت شدن نوک بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

روش‌های درمان سفتی نوک بینی بعد از جراحی

در صورتی که سفتی بینی بعد از گذشت مدت زمانی هنوز هم باقی مانده است و از شدت آن کاسته نشده، می‌توانید برای درمان آن اقدام نمایید. در صورتی که سفت شدن بینی بعد از عمل به دلیل وجود بافت اسکار در زیر پوست و در یک ناحیه مشخص از بینی باشد می‌توان با کمک دو روش آن را درمان کرد، که در زیر به توضح آنها پرداخته‌ایم:

تزریق استروئید: این ماده در از بین بردن بافت اسکار بسیار موفق عمل می‌کند و یکی از خاصیت‌های مهم استروئید غیرتهاجمی بودن آن است. البته برای اینکار بایستی با پزشک خود مشورت نمایید و در صورت صلاحدید ایشان برای انجام آن اقدام کنید.

جراحی ترمیم بینی: یکی از موفق‌ترین روش‌ها در درمان و از بین بردن بافت اسکار بینی، کمک گرفتن از جراحی ترمیمی است که می‌تواند مشکلات بسیاری را به راحتی از بین ببرد.

نکته مهم در اینجا این است که، برای انجام این جراحی بایستی حتما به بهترین متخصص جراح بینی مراجعه کنید تا با مهارت و سابقه‌ای که در این زمینه دارد بتواند بهترین نتیجه از عمل را برای شما فراهم کند.

 

مطالب پیشنهادی و آموزنده : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *