ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

بینی یکی از رایج ترین ویژگی های صورت است که به نظر می رسد هر دو زن و مرد به همان اندازه ناراضی هستند. چه به دلیل بزرگ بودن یا خیلی کوچک بودن آن، کج بودن، افتادگی یا هر چیز دیگری در این بین، می تواند بر احساس فرد نسبت به ظاهر کلی خود تأثیر منفی بگذارد.

جراحی بینی (جراحی زیبایی بینی) می تواند روشی تغییر دهنده زندگی باشد که با داشتن چهره ای کاملا متعادل، اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.

برای افراد ورزشکار عمل کردن بینی بسیار چالش برانگیز است؛ چرا که ورزش کردن پس از جراحی سوال مهمی است که آیا می توانیم پس از جراحی ورزش کنیم؟ چقدر پس از جراحی قادر به ورزش کردن خواهیم بود؟

اگرچه ورزش تأثیر منفی روی نتیجه نهایی شما نخواهد داشت، اما ممکن است بلافاصله بعد از ورزش باعث تورم بیشتر شود که طی چند ساعت آینده فروکش خواهد کرد. اکثر بیماران جراحی زیبایی بینی، در طی 3-4 هفته پس از جراحی به برنامه منظم تمرین خود باز می گردند.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی صحبت کنیم تا ورزشکاران عزیز با داشتن اطلاعات کامل بدون نگرانی اقدام به عمل بینی کنند.

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

یک سوال متداول بین متقاضیان عمل بینی این است که چه زمانی می توانم بدنسازی را بعد از جراحی زیبایی بینی از سر بگیرم؟ از آن جا که همه ورزش ها یکسان نیستند و همه جراحی های زیبایی بینی یکسان نیستند، این مقاله به عنوان یک راهنمای کلی مورد استفاده قرار می گیرد.

ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی | جراح بینی اصفهان

هفته اول بعد از عمل بینی

بیماران محدود به راه رفتن با سرعت کم هستند. افزایش فشار خون در اینجا حیاتی است؛ زیرا می تواند باعث اپی تاکسی، تورم و جابجایی بینی شود.

هفته دوم بعد از عمل بینی

بیمار می تواند با تمرکز بر روی وزنه ها، به ورزش محدود بپردازد. بیماران باید 25٪ از وزن معمول تمرین و 25٪ از تکرار ورزش های خود را انجام دهند. باید توجه ویژه ای به منظور محدود کردن ضربان قلب ایجاد شود.

از وارونگی در فعالیت هایی مانند سگ رو به پایین در یوگا باید خودداری کنید. فعالیت قلب و عروق باید در این مرحله محدود شود.

هفته سوم بعد از عمل بینی

اکنون می توان وزنه برداری را تا 50٪ تکرار ورزش ها به 50٪ از وزنه های تمرینی معمول افزایش داد. وارونگی نیز باید در سگ رو به پایین محدود شود.

فعالیت ضربان قلب و عروق می تواند با سرعت 50 درصد از سر گرفته شود. که ضربان قلب محدود باقی بماند. در این مرحله بیماران باید از لرزیدن بینی و دویدن خودداری کنند.

زمان شروع ورزش بدنسازی بعد از عمل بینی

هفته چهارم بعد از عمل بینی

در هفته چهارم می توانید وزنه برداری را به 75 درصد از وزنه های معمول و در حال حاضر تا 75 درصد از تکرار ورزش ها افزایش داد.

بیماران می توانند وارونگی در یوگا مانند سگ رو به پایین را شروع کرده و در صورتی تورم در بینی به وجود نیاید، پیشرفت کنند.

فعالیت های خود را می توان تا 75٪ از تمرینات معمول افزایش داد در حالی که در این مرحله باید هنوز از دویدن اجتناب کنید. بیماران باید به تورم توجه داشته باشند تا ببینند آیا بعد از تمرین، در بینی تورم به وجود خواهد آمد یا خیر و از انجام این فعالیت ها تا هفته بعد خودداری کنید.

هفته پنجم بعد از عمل بینی

اکنون وزنه برداری می تواند با وزنه های طبیعی و تکرار ورزش ها تا سطح قبل از جراحی پیش رود. اکنون بیماران می توانند بیشتر وقت خود را در یوگا فعالیت کند.

بیشتر فعالیت های بدنسازی را می توانید مانند زمان قبل از جراحی از سر بگیرید و ممکن است در این مرحله دویدن به طور آهسته را نیز بتوانید انجام دهید.

بیماران باید درجه تورم را با کار کردن در ارتباط قرار دهند. کار کردن باعث افزایش جریان خون در بینی می شود اما به بیماران کمک می کند. تا با تشویق تشکیل جریان وریدی و تخلیه لنفاوی، برخی از تورم ها را برطرف کنند و به طور معمول میزان تورمی را که قبلا مشاهده شده متعادل می کند.

حداقل باید برای مدت 6 ماه از ورزش های تماسی پرهیز شود. و برای ورزشکارانی که با احتمال تماس بالقوه مانند فوتبال، بسکتبال و غیره در ورزش ها شرکت می کنند. باید با اجازه دکتر خود از ماسک استفاده کنند.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی

عوارض ناشی از انجام جراحی بینی

تاثیر کم کاری تیروئید بر عمل بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *