وضعیت روحی و جسمانی در جراحی بینی

آیا وضعیت روحی و همچنین جسمانی افراد جز شرایط مهم جراحی بینی می باشد؟

وضعیت روحی و جسمانی در جراحی بینی : همان طور که ذکر گردید افراد باید آزمایش هایی را قبل از انجام عمل زیبایی بینی انجام دهند. برای مثال یکی از این آزمایش ها راجع به سلامت قلب افراد می باشد. افرادی که مشکلات قلبی دارند به دلیل این که قبل از انجام عمل باید استرس و همچنین هیجان های ناشی از عمل را تجربه کنند حتما از این نظر سنجیده می شوند و افراد باید در صورت داشتن مشکل خاصی آن را به پزشک متخصص nose job اطلاع دهند.

در صورتی که افراد مشکلات قلبی داشته باشند. و آن را به پزشک متخصص اطلاع ندهند در صورتی که برای آن ها درد سر های ریز و درشتی در حین انجام جراحی بینی و یا بعد از آن به وجود بیاید. به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال آن ها برای پزشک و یا هر فردی دیگری وجود نخواهد داشت. و مراجعه کننده مسئول به وجود آمدن چنین مشکلاتی می باشد.

از دیگر مواردی که فرد در رابطه با سلامت جسمانی باید از آن برخوردار باشد. عدم ابتلا به دیابت و همچنین فشار خون می باشد. در صورتی که افراد به یکی از این دو بیماری و یا هر دو مبتلا باشند. در زمانی که پزشک آن ها را برای انجام آزمایش قلب فرستاده است همه چیز مشخص خواهد شد. و در صورت داشتن مشکل جدی انجام عمل برای این دسته از افراد ممنوع خواهد شد.

جراح بینی اصفهان | وضعیت روحی و جسمانی در جراحی بینی


بیشتر بدانید : جراحی بینی بیماران قلبی خطرناک است ؟


افرادی که سابقه ی بیماری ذات الریه و یا بیماری های تنفسی هستند. نیز باید تمامی سوابق خود را از این نوع بیماری ها به طور کامل به پزشک متخصص قبل از انجام جراحی بینی اطلاع دهند تا مشکلی برای آن ها به وجود نیاید. این دو بیماری و حتی سابقه ی فرد در زمان انجام عکس برداری از قفسه ی سینه وی نیز مشخص خواهد شد.

با وجود نکات ذکر شده برای سلامت جسمانی قبل از انجام جراحی بینی باید متذکر شویم که افراد در کنار این موارد باید حتما از سلامت روحی و روانی کاملی نیز برخوردار باشند. پزشک متخصص معمولا برای کسانی که بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی داشته باشند اجازه ی انجام جراحی بینی را نخواهد داد و فرد ملزم به اطاعت از این دستور پزشک می باشد.


دکتر بهنام خرمی

جراح بینی اصفهان

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

احساس بوی بد بینی بعداز عمل

شست و شوی بینی بعد از عمل

آیا جراحی بینی باعث کم خونی می شود؟

مراقبتهای جراحی بینی گوشتی

درمان انحراف بینی

علل ابتلا به پولیپ بینی

شخیص و درمان پولیپ بینی

جراحی بینی بیماران قلبی

شرایط لازم برای جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *