پروتز های صورت

پروتز های صورت چیست؟

پروتز های صورت به منظور  فرم دهی به قسمتهای مختلف صورت استفاده می شود ، این پروتزها زیبائی و جذابیت را برای بیمار به ارمغان می آورد.
پروتزهای صورت در جنسها و شکلهای متنوع موجود می باشد ، ولی با توجه به اینکه زیبایی کلی چهره تلفیقی از ترکیب خصوصیات گوناگون می باشد ؛ تصمیم گیری در مورد سایز، شکل و جنس این پروتزها نیاز به دانش زیبایی شناختی کامل همراه با هنر را دارد که به جراح این امکان را می دهد تا حداکثر جذابیت و زیبایی را برای بیمار ایجاد نماید.

تکنیک عمل پروتز های صورت

طراحی پروتز های صورت با توجه به منطق مختلف زندگی هر شخص و همچنین نیاز بیماران دارای طراحی های متفاوتی هستند.اگر بخواهیم به معروف ترین و رایج ترین این پروتز صورت اشاره کنیم می بایست پروتز فک ، گونه ، اطراف بینی را نام ببریم. ابن پروتز های صورت با توجه به آمار های بدست آمده جز پر مصرف ترین پروتز ها به شمار می آیند که همگی آن ها با ایجاد برش کوچک در داخل دهان و قرار دادن آن ها در منطقه آناتومیک صورت مورد استفاده بیماران قرار می گیرد.
مدت عمل پروتز های صورت
مدت زمانی که این جراحی به طول می انجامد زمانی در حدود یک الی دو ساعت می باشد.

براساس منطقه مورد نظر بیمار تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی همراه با خواب آلودگی سطحی قرار می گیرد .

عوارض حاصل از پروتز های صورت

برای بسیاری از اشخاص همواره این سوال مطرح می باشد که پس از عمل پروتز های صورت و در زمانی که پروتز در صورت اشخاص قرار دارد آیا عوارض یا خطری آن ها را تهدید می کند یا خیر؟

برای پاسخ به این پرسش باید بگوییم تنها خطر هایی که می تواند شما را تهدید نمایید پارگی پروتز ، عفونت محل پروتز شده یا جایجایی پروتز ها می باشد. در صورت وقوع هر کدام از این رخداد ها می بایست حتما به پزشک مراجعه شود و در صورت نیاز پروتز از بدن یا صورت خارج شود.

نتیجه کلی از جراحی پروتز های صورت

نتایج حاصل از جراحی پروتزهای صورت در هر بیمار متفاوت می باشد. اما به طور کلی می توان گفت این نتایج دائمی هستند و در موارد اندکی دیده شده که بیمار نیاز دوباره به جراحی دوباره داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *