پریودی در عمل بینی

پریودی در عمل بینی

آیا جراحی بینی حین عادت ماهیانه ممکن است؟

پریود بودن در هنگام عمل جراحی بینی یکی از دغدغه‎های اصلی خانم‎هایی است که تصمیم به جراحی دارند. متاسفانه برخی از خانم‎ها به‎دلیل استرس زیاد در شب قبل از جراحی بینی با خونریزی زودرس قاعدگی مواجه می‎شوند و ترس از اختلال در جراحی بینی باعث سردرگمی و اضطراب بیشتر آن‎ها می‎شود.

بسیاری نیز نگران این مساله هستند که پریود شدن آن‎ها همزمان با جراحی ممکن است باعث ایجاد برخی مشکلات و عوارض جانبی شود. معمولا در دوران قاعدگی هر خانم بین ۳۵ تا ۸۰ سی‏سی خون از دست می‎دهد و تصور می‎شود با جراحی بینی خون بیشتری از دست می‏رود و می‎تواند این روند مشکل‎ساز باشد.

به طور کلی در مورد رابطه جراحی بینی و پریودی این سوالات پیش می‎آید که آیا قاعدگی با جراحی بینی تداخلی دارد؟ آیا به‎دلیل پریود بودن جراحی بینی لغو می‎شود؟ عادت ماهانه در عمل بینی به چه صورت است؟

پریودی در عمل بینی | جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان

دکتر بهنام خرمی ، جراح بینی اصفهان – جراح فک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

آیا عادت ماهانه در عمل بینی تاثیر دارد؟

تجربه نشان داده است که عادت ماهانه در عمل بینی بودن تداخلی با جراحی ندارد و حتی خونریزی بیمار را افزایش نمی‎دهد. اما در مواردی که بیماران قاعدگی بسیار دردناکی دارند یا خونریزی قاعدگی بسیار شدید است، جراحی بینی می‎تواند باعث بی‎قراری و دشوارتر شدن وضعیت آن‌ها شود.

معمولا برای رفاه حال خانم‎هایی که در حین جراحی بینی در دوران قاعدگی هستند، پد و شورت مناسب استریل در کلینیک‎ها موجود است. بنابراین اگر در روز جراحی بینی پریود شدید، به پزشک خود بگویید تا صورت نیاز از پدهای استریل استفاده کنید.

یادتان باشد که قاعدگی در زنان یک امر طبیعی است و وقوع آن نباید باعث اضطراب شما شود. اگر قبل از عمل بینی به‎صورت ناگهانی پریود شدید (به‎خصوص در شرایط عادت ماهانه در عمل بینی به صورت لکه)، نگران نباشید و با آرامش خاطر برای عمل بینی خود آماده شوید.

نیازی به مصرف قرص ال دی قبل از عمل بینی نیست، زیرا مصرف همین دارو می‎تواند عوارض جراحی را افزایش دهد.


مطالعه بیشتر:

شرایط عمل بینی بر اساس نوع آن

شرایط سنی برای جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *