پمادهای کاربردی بعد از عمل بینی

پمادهای بعد عمل بینی چیست ؟

مراقبت های لازم برای جراحی بینی باعث گرفتن نتیجه بهتری از رینوپلاستی می شود که استفاده از پمادهای کاربردی بعد از عمل بینی جز مراقبت بعد از جراحی زیبایی بینی به حساب می آیند . در این بخش به این موضوع می پردازیم با ما همراه باشید :

  • پمادهایی که در هفته اول باید استفاده کنید :

بعد از جراحی بینی در هفته اول از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط جراح بینی  مانند پماد تتراسایکلین جهت جلوگیری از عفونت و خشک شدن بینی و بخیه ها استفاده کنید. روش صحیح پماد زدن بعد عمل بینی این گونه است که ابتدا روی بخیه ها را با گوش پاکن آغشته به سرم نرمال سالین تمیز کرده و سپس با یک گوش پاکن تمیز دیگر که به پماد آغشته شده روی بخیه های خارجی زیر سوراخ های بینی را پماد بزنید. به طوری که یک لایه پماد روی محل بخیه ها قرار بگیرد.

پس از آن مجددا یک گوش پاک کن تمیز آغشته به پماد را با احتیاط کامل تا قسمت پنبه ای آن داخل حفره های بینی کرده و آنها را پماد بزنید. فقط قسمت جلویی سوراخ بینی را باید به پماد آغشته کنید به هیچ عنوان گوش پاک کن را ناگهانی و یا تا نیمه در بینی فرو نکنید.

جراح بینی اصفهان |پمادهای کاربردی بعد از عمل بینی

  • پمادهایی که از هفته دوم به بعد باید استفاده کنید :

پماد بعد از عمل بینی از هفته دوم جراحی – از شروع هفته دوم بعد از جراحی بینی چون بخیه ها کشیده شده و آتل برداشته می شود می توانید از پماد A چشمی فقط برای نرم نگه داشتن محل بخیه های خارجی و داخل حفره های بینی استفاده کنید. چنانچه نگران باقی ماندن اسکار جراحی روی کلوملا (فاصله بین دو حفره بینی) هستید می توانید از کرم یا پماد برای از بین بردن جای بخیه استفاده کنید. پماد ویتامین آ د و وازلین هم می تواند برای ترمیم رد بخیه مفید باشد.

شستشوی بینی بعد از عمل با سرنگ

به دلیل اهمیت شستشوی بینی بعد از عمل، برای شستشوی بینی بعد از عمل روش‌ها و وسائل مختلفی معرفی شده است. انواع پوارها، بطری‌ها و ظروف مخصوص شستشوی بینی در حال حاضر به بازار آمده و در داروخانه‌ها در دسترس‌اند.

توجه داشته باشید که برای شستشوی بینی بعد از عمل انحراف، سیرکوله کردن محلول شستشو در داخل بینی، وارد کردن محلول از یک حفره و خارج کردن آن از حفره دیگر، مد نظر نیست. همچنین در نظر داشته باشید که برای شستشوی بینی بعد از عمل، بهتر است ۳ هفته از عمل جراحی گذشته باشد. در 3 هفته اول، استفاده از قطره‌های بینی برای شستشوی بینی بعد از عمل انحراف و رفع گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی کفایت می‌کند.

جراح بینی اصفهان | پمادهای کاربردی بعد از عمل بینی.


مطالب پیشنهادی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *