پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی

راه های پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی

در بخش های قبل از سایت دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان به بررسی علل حالت تهوع بعد از جراحی بینی پرداختیم. در این مطلب شما با روشهای پیشگیری از بروز حالت تهوع بعد از جراحی بینی آشنا خواهید شد و تا پایان این مطلب همراه ما باشید. جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب می شود. که در دهه های اخیر مورد توجه افراد بسیار زیادی در دنیا قرار گرفته است. داشتن بینی بد فرم علاوه بر تاثیر گذاری منفی در زیبایی چهره، سبب کاهش اعتماد به نفس شخص نیز می شود.

کنترل حالت تهوع بعد از جراحی بینی

عامل مهم  که از علل بروز این عارضه محسوب می شود کم آبی بدن می باشد. در واقع پس از عمل، بدن دچار کم آبی شدید می شود و از طرفی معده خالی شخص با توجه به تزریق داروی بیهوشی، حرکاتش بسیار کند تر خواهد شد. لذا در صورت استفاده از دارو ها با معده خالی و عدم رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از عمل می تواند زمینه ساز بروز تهوع و استفراغ در شخص شود.

پیشگیری از حالت تهوع بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

  • یکی از ساده ترین روش هایی که می توان با استفاده از آن حالت تهوع بعد از عمل را کنترل کرد، استفاده از یک پد اسکوپولامین می باشد. این پد کوچک را پس از انجام عمل بر پشت گوش شخص می چسبانند و باعث کاهش حالت تهوع و همچنین سر گیجه می شود.
  • روش دیگر استفاده از دستبند های مخصوص است. این دستبند ها در کنترل حالت تهوع افراد پس از جراحی بسیار موثر است. و با ایجاد فشار در نقطه خاص سبب کاهش تهوع می شود.
  • استفاده از برخی گیاهان خوراکی مانند زنجبیل نیز می تواند. در کنترل این حالت کارایی داشته باشد. لذا می توان پس از عمل مقداری زنجبیل، آب لیمو تازه و آب جوش را با هم مخلوط کرده و بنوشید.
  • امروزه داروهایی در دنیا تولید می شود که جهت کاهش حالت تهوع و استفراغ می باشند. لذا می توان با توجه به نظر پزشک از آن ها در دوز های مناسب استفاده کرد.
  • همان طور که در قسمت فوق به آن اشاره شد راه کار های متعددی برای کاهش این احساس بعد از عمل وجود دارد. لذا هیچگونه جای نگرانی برای افراد متقاضی وجود ندارد و می توان به سادگی با استفاده از روش های فوق از بروز آن پیشگیری کرد.

| دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان|


مطالب پیشنهادی :

داروهایی که نباید قبل از جراحی بینی مصرف شود

پیشگیری از عوارض جراحی بینی برای افراد 40 ساله

علل جوش بعد از جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *