کاشت دندان به روش پانچینگ

کاشت دندان به روش پانچینگ در یک روز

روش پانچینگ (کاشت دندان در یک روز) یک روش درمانی جذاب برای بیمارانی است که به دنبال خلاص شدن از دست دندان های مصنوعی خود هستند و نیز افرادی که دندان های آنها افتاده و نیاز به ترمیم کامل دندان های فک بالا و یا فک پایین خود دارند. در این روش، فقط از چهار ایمپلنت در هر فک برای حمایت از کل دندان های جایگزین شده استفاده می شود. این روش درمانی در حالتی انجام می شود که بیمار نیمه خواب است و بهترین بخش این روش درمانی بدون درد بودن و امکان دریافت مجموعه کامل دندان های جایگزین در طول ۲۴ ساعت است.

چرا از روش پانچینگ استفاده می شود؟

روش های مدرن کاشت ایمپلنت و تقبل  قیمت ایمپلنت راهکار مناسب برای درمان بیمارانی است که با مشکل از دست دادن دندان های خود مواجه شده و دندان های مصنوعی سنتی هرگز نمی توانند کیفیت زندگی آنها را به مقدار کافی افزایش دهد.

انجام این کار با استفاده از ابزارهای مصنوعی که بطور محکم در محل با چهار ایمپلنت دندان قرار می گیرند (روش پانچینگ) امکان پذیر می شود. این روش نه تنها می تواند راحتی و امنیت بیمار را در رابطه با دندان های از بین رفته فراهم کند، بلکه علاوه بر این بطور خاص برای حفظ استخوان فک نیز اهمیت دارد.

علاوه بر دریافت یک مجموعه کامل دندان های سفارشی در طول یک روز، یکی از مزیت های دیگر روش پانچینگ امکان از بین بردن نیاز به استفاده از پیوند استخوان است. پیوند استخوان یک عمل جراحی مورد نیاز در اکثر درمان های سنتی مورد استفاده برای جایگزین کردن استخوان های از بین رفته در فک انسان است.

روش پانچینگ ناراحتی و مشکلات روزمره مربوط به استفاده از دندان های مصنوعی را از بین می برد و بیمار می تواند دوباره به راحتی غذاهای مورد نظر خود را مشابه دندان های طبیعی مصرف نماید. این روش یک راهکار پیشرفته برای درمان دندان های از بین رفته و آسیب دیده است.

روش درمان

رویکردهای سنتی برای بازیابی قوس کامل دندان ها معمولاً شامل پیوند استخوان، استفاده از شش ایمپلنت یا بیشتر، و دوره درمان ۱۸ ماهه است. این فرآیند به معنی اینست که بیمار باید یک دوره طولانی را بدون دندان سپری کند یا از دندان های مصنوعی موقت برای یک سال یا بیشتر استفاده نماید.

در روش ایمپلنت دندان پانچینگ، بیمار لازم است یک یا دو جلسه ملاقات در مطب دندان پزشک داشته تا به این ترتیب اطلاعات مورد نیاز برای طرح درمان مورد نظر را جمع آوری نماید (برای مثال اسکن CAT، عکس برداری رادیولوژی، قالب گیری، و عکس گرفتن). پس از این جلسات مشاوره، پزشک زمان بندی لازم را برای جراحی ایمپلنت انجام می دهد و دندان های جدید در طول ۲۴ ساعت تهیه شده و وضعیت آنها با توجه به دهان بیمار اصلاح و هماهنگ می شود (حتی زمانی که کشیدن دندان ها لازم و ضروری باشد).

لازم است بیمار برای انجام معاینات دوره ای در طول چند هفته تا چند ماه بعد به مطب دندان پزشک مراجعه نماید. پس از گذشت حدود شش ماه، هنگامی که لثه ها بطور کامل بهبود پیدا کرده و ایمپلنت ها به ساختار استخوانی جوش خورد، یک قالب جدید از دهان بیمار تهیه شده و یک مجموعه دندان کامل، قوی، و دائم برای بیمار تهیه می شود و وضعیت این دندان ها با توجه به شرایط دهان بیمار به نحو مناسب هماهنگ می شود. انجام این کار می تواند این اطمینان را فراهم کند که دندان ها برای مدت طولانی برای بیمار قابل استفاده هستند و حداکثر حفاظت، زیبایی و عملکرد را برای بیمار فراهم می نمایند.

Untitled-10

تمام چهار ایمپلنت تیتانیوم در استخوان فک قرار گرفته و رشد استخوان در اطراف ایمپلنت می تواند وضعیت ایمپلنت را در دهان تثبیت نماید. فقط با استفاده از چهار ایمپلنت، دندان پزشک می تواند با کمترین سطح تهاجم و حداقل زمان، وضعیت بیمار را درمان نماید.

Untitled-11

هنگامی که ایمپلنت در محل قرار گرفت، دندان پزشک اتصالات لازم را برای جایگزین کردن دندان های جدید به صورت ایمن در محل به آنها متصل می کند. در ادامه دندان پزشک می تواند دندان های جایگزین را در محل قرار داده و برای راحتی و زیبایی بیشتر خنده های بیمار، آنها را اصلاح نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *