اولویت با جراحی زیبایی بینی یا کامپوزیت ؟

اول عمل بینی یا کامپوزیت؟

مسئله این است. سوالی است که متقاضیان مدام با آن مواجه می شوند. حال در پاسخ این سوال بایستی گفت که زمان انجام این عمل احتمال دارد اتفاق هایی پیش آید. این اتفاقات شامل تغییر در لب ها، صورت و شکل لپ می باشد. برای مثال همزمان با عمل کامپوزیت اگر دندان کشیده شود، لب به سمت داخل و به صورت جزئی حرکت می کند.

در نتیجه به خودی خود این عمل روی شکل بینی تاثیر می گذارد؛ بنابراین هدف های جراحی بینی پس از انجام کامپوزیت تغییر خواهد کرد. ولی اگر اول جراحی بینی صورت گیرد. سپس دندان های متقاضی سرامیک شود، امکان دارد در حین انجام درمان تغییراتی در بینی رخ دهد.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | بروز آفت دهان بعد از عمل بینی

کاهش هزینه ها با انجام عمل بینی و کامپوزیت

اگر عمل کامپوزیت ابتدا صورت گیرد، با هزینه کم می توان عملی زیبا داشت. ولی اگر پیش از سرامیک نمودن دندان ها جراحی بینی انجام شود، احتمال دارد تغییراتی در صورت رخ دهد. در نتیجه متقاضی مجبور است که دوباره بینی خود را ترمیم کند. مسلما هزینه اضافی به دنبال دارد.

مشکلات ناشی از انجام دادن عمل کامپوزیت همزمان با انجام جراحی بینی

مشکلات ناشی از عمل بینی همزمان با کامپوزیت آنقدر زیاد است که بایستی اول روکش نمودن دندان ها را انجام داد سپس بینی را جراحی نمود؛ زیرا روکش دندان ها می تواند تغییراتی جزئی در صورت ایجاد کند که مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند:

 1. زاویه بینی و لب ها تغییر می کند.
 2. تعادل بین بینی و لب از بین می رود.
 3. موقعیت لب ها تغییر می کند.

حال این سوال پیش می آید که تغییر فرم لب ها با جراحی بینی چه ارتباطی دارد؟ در جواب باید گفت که رابطه لب ها و شکلی که بینی در نهایت به خود می گیرد در جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین با هر تغییری در فرم لب ها، احتمال دارد زاویه لب ها و بینی بر هم بخورد.

در نتیجه در شکل نهایی بینی جراحی شده تغییر ایجاد می شود. تغییر شکل لب ها بعد از روکش دندان ها قطعا باعث می شود پزشک جراح زیبایی در مورد چگونگی انجام جراحی بیمار تصمیم بگیرد؛ بنابراین بیمار در حالت ایده آل می تواند دندان های خود را به فرم دلخواه درآورد. سپس برای عمل به جراح زیبایی مراجعه کند. در حالت کلی وقتی بیمار از فرم لب و دندان خود اطمینان یابد، دیگر بابت جراحی بینی نگرانی نخواهد داشت.

جراح فک اصفهان | از اپولیس فیشوراتوم چه می دانید ؟

فاصله زمانی بین عمل بینی و کامپوزیت (اول عمل بینی یا کامپوزیت)

همان گونه که قبلا اشاره شد بایستی ابتدا عمل روکش دندان انجام گیرد بعد بینی جراحی شود. ولی اگر بیمار فرد صبوری نیست باید با جراح هر دو عمل مشورت نماید. در صورتی که هر دو متخص بر این اعتقاد بودند که هر دو جراحی را به طور همزمان برای بیمار انجام دهند، بلامانع است. همچنین اگر قبل از اتمام روکش کردن دندان، جراحی بینی انجام شود، متخصص جهت رعایت حال بیمار دچار محدودیت می شود.

در نتیجه کار به نحو احسن صورت نمی گیرد. پس بهتر است جراحی بینی بعد از اتمام دوره روکش دندان که حدود ۶ الی ۲۴ ماه می باشد، صورت گیرد

چرا عمل کامپوزیت بعد از عمل بینی خطرناک است؟

زمانی درمان بیماریهای دهان یا روکش دندان بعد از جراحی بینی مشکل ساز است که بیمار در شرایط زیر قرار گرفته باشد:

 • مدت زمان تعیین شده برای عمل بینی به اتمام نرسیده باشد.
 • درمان هایی که برای دندان پزشکی در نظر می گیرند به صورت تهاجمی باشند که فشاری زیادی به بیمار وارد می کنند.
 • هنگام انجام خدمات دندانپزشکی به بینی ضربه وارد شود.
 • اگر خون ریزی لثه یا دندان در بیمار بالا باشد که با گذشت زمان اندکی از جراحی بینی همین موضوع ضعیف شدن او را به دنبال دارد.
 • ایجاد حفره در میان دهان و سینوس

علت دندان درد بعد از عمل جراحی بینی

بیمار در مرحله اول عمل کامپوزیت را انجام داده و سپس پروسه عمل بینی را به اتمام می رساند. ولی در دهان خود احساس درد می کند. علت آن تحریک شدن عصب هایی مابین دندان ها و قسمت تحتانی بینی است که با دندان درد خود را نشان می دهد. یکی از این عصب ها که نقش کنترل کننده حس در دندان فوقانی جلو و قسمتی از سقف دهان دارد عصب بینی کامی است.

مسیر رد شدن عصب بینی از تیغه بینی یا همان استخوان وسط و غضروف می باشد. در نتیجه با انجام عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی با کوچکترین بریدگی، دندان درد به مدت ۲ هفته بیمار را گرفتار می کند

قیمت هر واحد کامپوزیت ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می شود؟

چرا افراد به دنبال مناسب ترین قیمت هر واحد کامپوزیت ۱۴۰۱ هستند؟ در واقع به دلیل افزایش روابط اجتماعی افراد، آنها به دنبال آراستگی بیشتر ظاهر خود هستند. در گذشته انجام اصلاح طرح لبخند مستلزم هزینه و زمان بالایی بود. اما امروزه با پیشرفت تحقیقات، انجام لمینت و کامپوزیت دندان، طرح لبخند را با زمان و هزینه کم مقدور نموده است.  در صورتی که قصد انجام این خدمات را دارید باید قبل از شروع کار، بداند چند واحد از دندان تان نیاز به این مواد دارد. برای مشخص شدن اینکه چه تعدادی از دندانها باید کامپوزیت شوند کافیست جلو آینه بایستید و لبخند بزنید. هنگام لبخند زدن هر تعدادی از دندانها مشخص باشند باید روی آنها کار شود.

برای محاسبه قیمت هر واحد کامپوزیت ۱۴۰۱ و قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر نیاز به تحقیق گسترده ای است. زیرا مواد متنوع با کیفیت های متفاوت در بازار وجود دارند. همچنین محاسبه قیمت آن با توجه به تخصص پزشک، محل کلینیک، امکانات و تجهیزات و مدت ضمانت کار می تواند متفاوت باشد.

جراح فک اصفهان | جراحی زیبایی بینی یا کامپوزیت دندان

عوامل متعددی وجود دارند که در قیمت هر واحد کامپوزیت ۱۴۰۱ می توانند تاثیرگذار باشند. این عوامل شامل موارد زیر می شوند:

 • مشکلات قبلی

قبل از انجام این عمل و محاسبه قیمت آن باید از وضعیت دندان خود آگاه شوید. این خدمات بیشتر برای دندان های سالم که شرایط مناسبی دارند خوب است. هیچ دندانپزشکی قادر نیست پوسیدگی دندان را بدون درمان فقط با این مواد بپوشاند. به نحوی که اگر درمان دندان پوسیده انجام نشود در زیر روکش پوسیدگی بیشتر و بدتر می شود.

 • کیفیت

کیفیت، یک عامل بسیار مهم در قیمت این خدمات خواهد بود. در واقع می توانید ونیرهای کامپوزیتی با بهترین کیفیت خریداری کنید. یا فقط یک کامپوزیت عادی را خریداری کنید. کیفیت فقط به مواد محدود نمی شود. درست کردن روکش دندان، یک تکنیک و مهارت فنی است. اگر بخواهید این موارد به درستی انجام شود، باید متخصصی را پیدا کنید که مهارت فنی و هنری درست کردن ونیر هایی با فرم طبیعی را داشته باشد.

 • تعداد دندان

کامپوزیت ها بر پایه یک دندان-یک دندان نصب می شوند. در این حالت تصمیم با شما است که بر روی چه تعدادی از دندانهایتان عمل روکش را انجام دهند.

 • مواد بکار رفته

مواد مختلفی برای روکش زیبایی دندان وجود دارد. هرچند انتخاب مواد تاثیر عمده ای بر مخارج خواهد داشت. افراد دو انتخاب در جهت زیبایی دندان دارند که عبارت است از: کامپوزیت و لمینت دندان

از بین این دو انتخاب، لمینت های دندان یا ونیرهای سرامیکی انتخابی مستحکم تر و سخت تر هستند. این روکش، بیشتر زمان استفاده می شود که دندان ها خیلی بد فرم یا آسیب دیدگی شان جدی است. در روکش لمینت، دندانپزشک با ظرافت تمام یک لایه بسیار نازک از دندانها را تراش می دهند تا روکش لمینت به آن وصل شوند.

کامپوزیت گزینه ارزانتر است. البته این نوع روکش نیز استحکام خود را دارد. این مواد بر خلاف لمینت فقط به دندان ها اضافه می شود و آن را فرم می دهد. هرچند امکان دارد ونیرهای کامپوزیتی برگشت پذیر باشند. اما در نهایت به مهارت و تجربه دندانپزشک بستگی دارد. لمینت دندان معمولا برای انجام مراحل روکش، نیاز به چند جلسه دارد. اما رزین طی یک جلسه به اتمام می رسد. زیرا مراحل آن از اول تا انتها مستقیما روی خود دندان اعمال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *