تاثیر جراحی زیبایی بینی در کاهش میزان جرم

جراحی زیبایی بینی و کاهش جرم و جنایت

کاهش جرم  | معمولا وقتی مشخصه‌ای نفرت‌انگیز یا زشت از چهره‌ی فردی حذف می‌شود و چیزی زیبا و خوشایند جای آن را می‌گیرد، شاهد ایجاد تغییر در شخصیت او نیز هستیم. نمونه‌های این ناهنجاری‌ها عبارتند از:

  • گوش‌های بیرون زده
  • بینی بزرگ یا ناصاف که به چهره یا نیم رخ نمی‌خورد .
  • قوز
  • پلک‌های افتاده یا پف زیر چشم
  • چانه‌ی عقب رفته

برخی از شواهد پزشکی نشان می‌دهد تاثیر بازگشت اعتماد به نفس پس از جراحی زیبایی به حدی است که باعث می‌شود زندانیانی که تحت این عمل جراحی زیبایی قرار می‌گیرند اصلاح شده و رفتار بهتری از خود نشان دهند.

در سال 1952 یک جراح پلاستیک به نام جی بانکوف یافته‌های خود را تحت عنوان «جراحی پلاستیک و جرم‌شناسی» در مجله‌ی جراحی غرب منتشر کرد. بانکوف چهار زندانی را برای اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی یا اکتسابی در چهره انتخاب کرد. این جراحی‌ها عمدتا ترمیمی و جراحی زیبایی بینی بودند.

جراح بینی اصفهان | محدودیت های جراحی بینی

به گفته‌ی دکتر بانکوف این زندانیان بلافاصله پس از جراحی زیبایی بینی تغییرات رفتار مثبتی را از خود نشان دادند که عدم ارتکاب به جرم هم شامل آن می‌شد. این جراح پلاستیک تغییرات مثبت در رفتار این زندانیان را به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس در آن‌ها در اثر جراحی زیبایی بینی یا جراحی ترمیمی نسبت داد.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

تاثیر جراحی زیبایی بینی در کاهش جرم

اگر تبهکاران با انجام جراحی زیبایی بینی و جراحی زیبایی صورت عزت نفس کافی پیدا کردند تا تغییر مثبتی در رفتار و زندگی خود بدهند، تصور کنید انجام این جراحی‌ها چگونه می‌تواند زندگی افراد عادی را در خانه و همین‌طور در حین کار تغییر دهد.

جراح فک اصفهان | بینی مردانه .

در سال 1965 دکتر ادوارد لویسون آزمایش دیگری را ترتیب داد تا تاثیر جراحی زیبایی بینی و ترمیمی در میان زندانیان اوکالا را مورد بررسی قرار دهد. او در این آزمایش 450 زندانی را به مدت بیش از یک دهه مورد مطالعه قرار داد. دکتر لویسون نیز بر این عقیده بود که اصلاح ناهنجاری‌های صورت به ویژه بینی، می‌تواند باعث بهبود اعتماد به نفس زندانیان شود.

شاهد این مدعا چیزی نمی‌تواند باشد جز کاهش میزان جرم. با این‌که در آن زمان به طور معمول 75% زندانیانی که از زندان آزاد می‌شدند به علت ارتکاب به یک جرم دیگر به زندان بازمی‌گشتند، از میان این 450 زندانی که جراحی زیبایی بینی یا اصلاحی صورت انجام داده بودند 42% پس از آزادی، مجددا دست به کار خلاف زدند و به زندان باز گردانده شدند. در دهه‌های 70 و 80 میلادی دانشگاه سام هیستون با همکاری زندان تگزاس 1000 زندانی را تحت عمل جراحی زیبایی قرار داد. میزان بازگشت زندانیان در این زندان در حالت معمولی 33% بود اما از این 1000 زندانی که جراحی زیبایی بینی یا اصلاحی انجام داده بودند 15% درصد دوباره به زندان بازگشتند.

دکتر جان اف پیک، جراح پلاستیک در ایلینویز بین سال‌های 1937 تا 1967 بر روی حدود 500 زندانی عمل جراحی زیبایی بینی و ترمیمی صورت انجام داد. کار ماهرانه‌ی دکتر پیک بر روی زندانی‌های زندان‌های ایلینویز به ویژه ندامت‌گاه استیت‌ ویل در چند ژورنال پزشکی مطرح مورد تقدیر قرار گرفت. تئوری او این بود که اصلاح نقص های فیزیکی می‌تواند به اصلاح روانی بسیاری از زندانیان منجر شود.

عمل زیبایی بینی

گرایش به زیبایی و زیبا آفرینی امری فطری در وجود انسان است. در سایه پیشرفت های علم پزشکی جراحی زیبایی نیز مانند هر پدیده دیگری در عصر طلایی خود رونق یافته است و هر روز عده بیشتری به این سمت رو می آورند. بعد از هر نوع عملی معمولا عوارضی برای شخص ایجاد می شود ،عمل زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هنگام جراحی بینی باید روند مناسبی طی شود تا به نتیجه ای مطلوب رسید و این امر بدون مراقبت های پزشک و بیمار امکان پذیر نمی باشد.

عمل زیبایی بینی به منظور بهبود ویژگی های ظاهری انجام میشود. کسانی که از شکل بینی خود ناراضی هستند ، از بینی گوشتی یا استخوانی یا قوزدار خود خسته شده اند ، و فکر میکنند زشتی بینی آنها در بقیه ی اجزای صورت آنها تاثیر منفی گذاشته است و یا حتی سایر زیبایی های آنان را از بین برده است بیشتر به دنبال این هستند که عمل زیبایی بینی را انجام دهند.

عمل زیبایی بینی در چندین مورد انجام میشود :

جراح فک اصفهان |. جراحی زیبایی بینی مردانه

  • عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی با نشانه هایی از جمله ضخیم تر بودن پوست بینی و پهن تر بودن پره های بینی شناخته میشود معمولا عمل این نوع بینی ظرافت ها و تفاوت هایی نسبت به سایر انواع بینی دارد.

  • عمل بینی استخوانی

بینی استخوانی نوعی بینی با استخوان و غضروف های مستحکم و پوستی نازک است. معمولا نتیجه عمل بینی استخوانی و تغییرات آن بسیار چشمگیر و مطلوب خواهد بود زیرا تغییرات انجام شده از زیر پوست نازک بینی کاملا قابل مشاهده است.

  • عمل بینی معمولی

بینی معمولی مشخصاتی مابین بینی گوشتی و استخوانی دارد. پوست این مدل بینی ضخامت متوسطی دارد و از نظر ظاهری نسبتا طبیعی و بدون مشکل است.

هر سه عمل زیبایی که برای بینی گوشتی ، استخوانی و یا معمولی انجام میشود باید در تناسب با سایر اجزای صورت انجام بگیرد چون همانطور که زشتی بینی میتواند مانع از بروز زیبایی سایر اجزای صورت شود ، زمانی که بینی متناسب با فرم صورت ، دهان و چشم های شما نباشد میتواند جلوه ی بدی داشته باشد. بهترین راه برای حل این مشکل دریافت مشاوره و نوبت از یک متخصص باتجربه است.

جراح بینی اصفهان | تاثیر کاهش وزن بر جراحی زیبایی بینی

آیا عمل بینی سخت است؟

جراحی زیبایی بینی بین بقیه جراحی های زیبایی از بابت تکنیک های جراحی جزو سخت ترین جراحی است . منتها از بابت بیمار نه جراحی زیبایی بینی برای بیمار عمل دردناک نیست . ریکاوری خودش از وقتی بیهوشی و اینها معمولا ۲۴ ساعتی هست  . بیمار بلافاصله بعد از مرخص شدن میتواند کارهای شخصی انجام بدهد . فقط باید رعایت کند که سرش خم نمونه کارهای سنگین انجام ندهد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *