رابطه‌ جراحی زیبایی بینی و کاهش وزن

رابطه‌ جراحی زیبایی بینی ترمیمی و کاهش وزن

جراحی زیبایی بینی و کاهش وزن | تحقیقات و مطالعات نشان می‌دهد که افراد حتی با نفس کشیدن هم وزن کم می‌کنند و بینی نقش مهمی در تنفس دارد. اما در موارد زیادی از جراحی زیبایی بینی افراد دچار مشکلات تنفسی می‌شوند و این میزان در آمریکا 25٪ از کل اعمال جراحی زیبایی بینی را شامل می‌شود. در بعضی موارد هم تیغه‌ی بینی افراد در اثر حوادث دچار آسیب و انحراف شده و به مشکلات تنفسی منجر می‌شود. در نتیجه جراحی زیبایی بینی ترمیمی یا عمل انحرف بینی برای حل مشکلات تنفسی لازم است. با عمل انحراف بینی شکل تیغه‌ی آن تصحیح شده و مشکلات تنفسی حل می‌شود.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :

شاید این سوال برای‌تان پیش بیاید که بینی چه ربطی به کاهش وزن دارد؟ طبق تحقیقات انجام شده حتی نفس کشیدن هم به کاهش وزن منجر می‌شود. این نتایج از تحقیقات انجام شده توسط محققین استرالیایی به دست آمده که به‌دنبال پاسخ این سوال بوده‌اند که وزن پس از کم شدن کجا می‌رود؟ جوابی که پیدا کردند این است که از بینی خارج می‌شود.

جراح فک اصفهان | چالش های جراحی بینی

مطالعه پیرامون کاهش وزن و جراحی بینی

دو محقق از دانشگاه نیوسات ولز در کریسمس سال 2015 اعلام کردند که هوایی که از بینی خارج می‌شود حاوی چربی بدن است. شاید باورش مشکل باشد که بینی و نفس کشیدن در کاهش وزن نقش مهمی داشته باشند، البته این یکی از کاربردهای فرعی بینی محسوب می‌شود. محققیقن با انجام آزمایشاتی روی هوایی که از بینی تنفس می‌شود متوجه شدند که این هوا حاوی آب و کربنی است که از سلول‌های چربی بدن گرفته می‌شود. برای مثال اگر 10 کیلوگرم وزن کم کنید، 8.5 کیلوگرم آن به شکل بخار آب و کربن دی‌اکسید از طریق بازدم از بدن خارج می‌شود. از آن‌جایی که بینی هوای فیلتر شده برای شش‌ها فراهم می‌کند، محققین متوجه شدند که شش‌ها اندام اصلی پالشی بدن برای چربی هستند.

تصورات اشتباه در خصوص کاهش وزن بر این مبنی است که چربی در بدن به انرژی و گرما تبدیل می‌شود. در حالی که اتفاقی که می‌افتد این است که چربی به کربن، اکسیژن و هیدروژن تبدیل می‌شود و دو مورد آخر با هم ترکیب می‌شوند و آب را تشکیل می‌دهند. در نهایت همه‌ی این‌ها از بینی خارج می‌شوند. پس ورزش کردن با بالا بردن ریتم تنفس هم به کاهش وزن کمک می‌کند. هر چه بیشتر نفس بکشید، کربن بیشتری از بدن خارج می‌شود. پس افراد حتی با خوابیدن و نشستن هم وزن کم می‌کنند. اما مشکل این است که افراد نمی‌دانند ما به غذای زیادی نیاز نداریم.

یک شیرینی 100 گرمی که با صبحانه یا نهار میل می‌کنید را در نظر بگیرید. همین شیرینی می‌تواند یک پنجم انرژی مورد نیاز بدن یک فرد عادی را تامین کند. در نهایت این‌که برای کاهش وزن باید به مقدار کافی غذا بخورید، بیشتر فعالیت بدنی داشته باشید و درست نفس بکشید.

جراح بینی اصفهان | جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بعد از کاهش وزن

با افزایش مشکل چاقی در جهان، جراحی بعد از کاهش وزن، می تواند فوق العاده مؤثر باشد. چاقی در سراسر جهان یک بیماری فراگیر است و میزان چاقی همواره در حال افزایش است.

بسیاری از بیماران با از دست دادن زیاد وزن در مبارزه با چاقی پیروز می شوند. کاهش عمده وزن یک موفقیت قابل توجه است که توسط برخی افراد از طریق تغییر سبک زندگی در رژیم غذایی و ورزش حاصل می شود. برخی دیگر از روش های جراحی معده، کمک می گیرند تا به کاهش وزن اضافی خود کمک کنند. بدون توجه به نوع روش لاغری، همه افراد بعد از کاهش وزن احساس بهتری پیدا می کنند. علاوه بر این ، بسیاری از مشکلات جدی و خطرات سلامتی کمتر می شوند.

هیجان پوشیدن لباس های جدید و کوچکتر و نیز هیجان هنگام پا گذاشتن روی ترازو بسیار خوشحال کننده و غرورآفرین است. پس از کاهش وزن بدن سالم تر ، شاداب تر و احتمالاً فعال تر خواهد شد. گرچه کاهش وزن مزایای بی شماری دارد ، اما یک مشکل قابل توجه نیز وجود دارد: بیماران اغلب با شل شدن پوست روبرو می شوند که مانع لذت کامل لاغری آنها می شود. بسیاری از مراجعه کنندگان ایرانی و یا خارج از کشور پس از کاهش وزن از شلی پوست اضافی بدنشان احساس ناراحتی می کنند و به دنبال راه کار درمانی هستند. خوشبختانه راه کارهای درمانی موثر برای از بین بردن پوست اضافه و شل بعد از کاهش وزن وجود دارد.

تفاوت اصلی بین جراحی پلاستیک پس از کاهش وزن و سایر اقدامات زیبایی ، نیاز به ارزیابی کل بدن است نه فقط یک منطقه هدف. در این جراحی می توان پوست اضافی قسمتهای زیادی از بدن را، از جمله سینه ها ، کمر ، باسن ، شکم ، رانها و بازوها جمع کرد. بافت پوست و میزان شلی هر فرد بر روی محل های برش ، میزان از بین بردن پوست و میزان قابل مشاهده بودن جای زخم در جراحی پلاستیک تأثیرگذار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *