کبودی چشم بعد از جراحی بینی

کبودی چشم بعد از جراحی بینی

اغلب بیمارن تمایل دارند بدانند که ورم و کبودی چشم بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی چقدر طول می کشد با توجه به قرار گرفتن بینی در ناحیه حساس صورت ، کاملا طبیعی است که بعد از عمل جراحی زیبایی بینی اطراف بینی و زیر چشم کبود و ورم کند و بهبود آن نیاز به مدتی زمان دارد. همین امر برای افراد مخصوصا شاغلین جز دغدغه های آنها محسوب می شود از این همواره در جستجوی روش هایی هستند تا این کبودی و ورم دور چشم را به حداقل برسانند.پس با دکتر امیر حسین محمدی مفرد همراه باشید .

دکتر بهنام خرمی – جراح بینی اصفهان – کبودی چشم بعد از جراحی بینی

علل ورم و کبودی چشم بعد از جراحی بینی

تورم و کبودی پس از عمل جراحی رینوپلاستی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از آن دلایل استفاده از تکنیک و روش های عمل بینی می باشد اینکه جراح از کدام یک روش های جراحی بینی ، استفاده کرده است ! تکنیک های جراحی بسته یا روش جراحی باز ؟! ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی یک امر معمولی در این فرایند می باشد و کاملا بی خطر است.از آنجایی که کبودی چشم بعد از جراحی بینی که نتیجه حاصل از وارد شدن آسیبی به سر یا صورت است .

کبودی چشم بعد از جراحی بینی | جراح بینی اصفهان

تجمع خون و مایعات در اطراف چشم

در این فرایند خون و مایعات دیگر در اطراف چشم تجمع کرده و کبودی چشم نتیجه ی متورم شدن و تیره شدن رنگ زیر چشم می باشد. واکنش جسمی هر فرد در جراحی زیبایی بینی منحصر به فرد می باشد. از این رو ممکن است میزان کبودی پس از عمل در افراد مختلف متفاوت باشد. البته میزان مهارت پزشک جراح را نیز نباید نادیده گرفت.

البته این ورم و کبودی یکی از عوارض های پس از جراحی بینی می باشد. یکی از دلایل دیگر استفاده از تامپون بینی در گدشته برای مراقبت از بینی در دوران نقاهت بوده است که همین تامپون شدت کبودی را افزایش می داده است.  امروزه با بهره گیری از روش های جدید میزان آسیب رساندن به بینی و بیمار تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.

توصیه های درمانی کبودی چشم بعد از جراحی بینی

به دلیل نشت خون زیر پوست ، پزشک در مشاوره ایی که میکند. برای کاهش درد و تورم بینی توصیه میکند که بلافاصله بعد از جراحی بینی و همچنین در منزل به مدت ۲۴ ساعت پس از عمل بینی از کمپرس سرد یا یخ استفاده کنند. سرما به دلیل تنگ کردن رگ های خونی ، ورم و کبودی را به حداقل می رساند. از این رو تا چند روز اول پس از جراحی بینی به مدت ۳۰ دقیقه یک بار کمپرس را روی گونه ها ، و چشم ها بگذارید دقت نمایید نباید به هیچ وجه مستقیماً روی بینی قرار دهید.
استفاده از مایعات حاوی بروملین مانند آناناس ، به دلیل خواص ضد التهابی برای دوران پس از جراحی بینی توصیه می شود.

برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر بهنام خرمی متخصص و جراح بینی اصفهان کلیک کنید.

عدم استفاده از دخانیات
مصرف آسپرین و مکمل های گیاهی که سبب رقیق شدن خون می شود. و احتمال خونریزی را افزایش می دهد. توصیه می شود که یک هفته قبل و بعد از عمل بینی از مصرف آن خود داری کنید.
عدم پایین انداختن سر و استراحت کردن پس از عمل بینی تا روند بهبودی سریع تر طی شود.

مدت زمان برطرف شدن کبودی چشم پس از عمل بینی

روز اول : بلافاصله پی از جراحی بینی معمولا کبودی شدیدی وجود ندارد.

روز دوم : یک روز پس از عمل بینی کبودی ها بیشتر شده. و ورم بینی و کبودی پس از عمل بینی در روز دوم به اوج خود می رسد.

روز سوم به بعد : از شدت کبودی ها کاسته شده

هفته اول: بعد از یک هفته با برداشتن اسپلینت بینی و بخیه ها ، بخش بیشتر ورم و کبودی اطراف چشم نیز فروکش کرده است .

پس از اینکه با گذشت ماه ها یا سال ها تصمیم گرفته اید. که بینی خود را به دست جراح متخصص و با تجربه بینی بسپارید تا صاحب یک بینی خوش تراش و زیبا که با دیگر اجزای صورتتان هماهنگی و هارمونی داشته باشد شوید. به هر حال قبل از لذت بردن از این حس زیبا می بایست مدت کوتاهی عوارض ناخوشایند.  از جمله کبودی چشم پس از جراحی بینی و ورم بینی را تحمل کنید. برای شاغلین که تا زمان فروکش شدن ورم بینی و کبودی اطراف چشم تمایل به خارج شدن از منزل را ندارند. معمولا که یک هفته مرخصی از کار توصیه می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *