کدام جراحی های زیبایی را میتوان همزمان انجام داد؟

بیماران جراحی خصوصاً بیماران جراحی های زیبایی معمولاً خواستار آن هستند که در صورت نیاز به جراحی های متعدد حتی الامکان در یک نوبت این جراحی انجام شود . از لحاظ اینکه بیمار به دفعات کمتری تحت بیهوشی یا بیحسی قرار گیرد این درخواست کاملاً منطقی بنظر میرسد اما ممکن است همیشه این کار عملی یا قابل قبول نباشد زیر بعضی از عمل های جراحی باهم تداخل دارند و یا اکثراً نتیجه یک جراحی بر روی عمل دیگر تاثیر میگذارد که عمل همزمان ، بررسی این تاثیر را مشکل و یا غیرممکن میکند و لذا ممکن است بیمار از نتیجه این عمل ها رضایت نداشته و مجبور به انجام جراحی تصحیحی برای بدست اوردن نتیجه دلخواه شود در این حالت بهتر است که این اعمال در دفعات جداگانه ای انجام شود تا علاوه بر آنکه نتیجه عمل ها قابل پیش بینی شود از عوارض ناخواسته یا عمل مجدد تصحیحی که باعث نارضایتی میشود نیز جلوگیری شود .
در این جا چند عمل جراحی زیبایی شایع را که میتوان همزمان انجام داد شرح میدهم :
1 . عمل جراحی فک بالا و چانه : این دو عمل جراحی چو در دو موضع غیرمرتبط هستند می توان همزمان انجام داد و نتیجه عمل قابل پیش بینی و قابل قبول است .

2 . عمل جراحی بینی و چانه : این دو عمل نیز چون در دو موضع متفاوت هستند می تواند همزمان انجام شود .

3. عمل لیپوساکشن موضعی و تزریق چربی : در اصل در این عمل چون چربی های بدست آمده از موضع چاقی پس از فرآوری در محلی که نیازمند تزریق چربی است استفاده میشود . به نوعی لازم و ملزوم هستند و باید به طور همزمان انجام شود ولی گاهی اوقات به دلیل شرایط بیمار یا نوع عمل ممکن است تزریق چربی تا 24 ساعت به تاخیر بیفتد که در این صورت انجام همزمان این عمل ها ممکن نیست .

4 . جراحی کشیدن پوست ( Face Lift ) همراه با جراحی های دیگر صورت : معمولاً جراحی فیس لیفت با جراحی های دیگر بافت نرم صورت مانند جراحی پلک یا کشیدن ابرو یا پیشانی یا جراحی تزریق چربی اطراف لب یا سایر چین های صورت می تواند همزمان انجام شود و معمولاٌ نتیجه بهتری دارد .

در پایان لازم است گفته شود که تعیین اینکه کدام نوع جراحی ها میتواندهمزمان انجام شود بستگی به مهارت جراح و نوع عمل بستگی مستقیم دارد . لذا تصمیم گیری اینکه آیا عمل ها ی مختلف را میتوان همزمان انجام داد یا نه بر عهده جراح است و لازم است تصمیم در این زمینه به عهده جراح گذاشته شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *