کنترل پوست بینی بعد از رینوپلاستی

کنترل پوست بینی بعد از جراحی بینی

کنترل پوست بینی بعد از جراحی بینی : معمولا بینی های گوشتی ، دارای پوست های چرب و بسیار ضخیم می باشند. چرب شدن پوست بینی بعد از جراحی بینی دائمی نمی باشد و پوست بعد از چند ماه به وضعیت عادی خود بازمی گردد. اغلب بعد از جراحی بینی گوشتی ، تورم بینی طبیعی می باشد و این تورم معمولا همان چربی زیر پوست است.

نکته ی قابل ذکر این است که در دوران بلوغ آقایان و خانم ها ، به دلیل ترشح هورمون آندروژن به غدد پوست فرمان می دهد تا غدد چربی پوست فعال شوند .به همین دلیل معمولا در این دوران غدد بدن شروع به ترشح چربی می کند . در دوران بلوغ افراد ممکن است این غدد در برخی از افراد بیش از اندازه فعال باشد و باعث شود که پوست چرب به نظر برسد.

این چربی ممکن است در بدن برخی از افراد بعد اتمام دوران بلوغ کاهش یابد ، و گاه ممکن است که این مشکل فصلی باشد،از این رو یکی از دلایلی که جراحان بینی برای اتمام دوران سنی بلوغ ممکن است همین باشد.شاید این یکی از معضلات جراحی بینی باشد همچنین افرادی که دارای پوست چرب هستند بیشتر مستعد ابتلا به آکنه و جوش هستند.

خبر خوب برای افرادی که دارای پوست چرب هستند این است که ، پوست آنها دیرتر پیر شده و چین و چروک کمتری در پوست آنها ایجاد می شود.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | نکاتی مهم برای جلسه مشاوره جراحی بینی .

علل چربی پوست

  1. ارثی
  2. آب و هوا
  3. تغذیه
  4. لوازم آرایشی
  5. داروهای درمانی مانند قرص های کنترل قند خون
  6. هورمون ها

با افزایش سن معمولا چربی پوست کاهش می یابد ، البته تغییرات چربی پوست ، در دوران بلوغ و در بین نوجوانان شایع تر و رایج تر می باشد . و در حالت کلی با افزایش سن چربی پوست کاهش می یابد.البته در دوران یائسگی و بارداری نیز ، عدم تعادل هورمونی می تواند در تعادل چربی بدن اختلال ایجاد کند و فعالیت غدد چربی را افزایش دهد.

برخی از افراد دارای پوستی هستند که قسمتی از نواحی پوست آنها چرب است و دیگر قسمت های پوست بدن آنها خشک و نرمال می باشد افرادی که دارای این نوع پوست هستند ، پوست ترکیبی نامیده می شود.

کنترل پوست بینی بعد از جراحی بینی: دلایل چرب شدن پوست بعد از جراحی بینی

چرب شدن پوست بعد از عمل بینی امری کاملا طبیعی می باشد. بینی شما به دلیل ضربه هایی که در طول جراحی بینی وارد می شود مسلما واکنش نشان خواهد داد. آسیب های وارد شده موجب بروز ترشح چربی از غدد می شود . پس از عمل زیبایی بینی ، بینی بیمار به مدت یک هفته پانسمان خواهد بود ف طی این مدت منافذ پوست بسته می باشد و این مسدود بودن پوست سبب ایجاد چربی می شود. ترشحات بیش از اندازه غدد چربی نیز باعت ایجا تورم نیز می شود که با کاهش تورم ، چربی پوست بینی نیز کاهش می یابد اطمینان داشته باشید که این معضل کوتاه مدت می باشد.

مراقبت های پوستی برای پوست های چرب

برخی از افراد از چرب بودن پوست احساس نارضایتی می کنند این نکته که چربی تولید شده برای پوست مفید بوده و به سالم نگه داشتن پوست کمک میکند.البته چربی بیش از اندازه آزار دهنده می باشد و منجر به ایجاد آکنه و لکه های آفتاب می شود. در ادامه راه های بسیاری برای کاهش چربی پوست وجود دارد که به آن خواهیم پرداخت.

پاک کننده ها

یک پاک کننده خوب در حالی که عمل پاک کنندگی را به صورت عمقی انجام می دهد . باید بسیار هم ملایم باشد که پوست را تسکین داده و تغذیه کند . و احساس شادابی ، یکنواختی ، روشنی و سلامت کامل به پوست دهد.

اغلب متخصصان پوست بر این معتقد هستند که یک پاک کننده خوب در حین اینکه عمل پاک کنندگی را به صورت عمقی انجام می دهد . باید بسیار ملایم نیز باشد که هم پوست را تسکین و تغذیه کند . و البته حس شادابی ، روشنی و یکنواختی به پوست نیز دهد بهتر است از پاک کننده های ملایم استفاده شود .

استفاده از محصولاتی که شامل بنزوئیل پراکسید، سالیسیلیک اسید، اسیدگلیکولیک یا بتا هیدروکسی اسید هستند . گزینه مناسبی برای کاهش چربی پوست و درمان آکنه می باشند. اما افرادی که دارای پوست چرب هستند استفاده از این مواد در اولویت می باشد. نکته قابل ذکر در این است . که بهتر است ابتدا سایز کوچک از آنها را تهیه کنیم تا سازگاری با پوستمان را تست کنیم.

جراح بینی اصفهان | . تورم یک طرفه بعد از جراحی بینی

 کنترل چربی بینی بعد از جراحی بینی

با افزایش محصولات آرایشی بهداشتی ، برای درمان چربی های بیش از حد پوست ، جراح بینی می تواند توصیه های متعددی را برای درمان و گاه کاهش چربی پوست و آکنه ارائه دهد. بعد از یک هفته که اسپلینت از روی بینی برداشته شد ، فرد می تواند با یک تونر به آرامی پوست بینی خود را تمیز کند . باید خاطر نشان کرد که پوست خود را محکم نمالید و فشار ندهید زیرا پوست بینی بعد از جراحی بسیار حساس می باشد. رعایت اینکه از فشار دادن بینی در هر زمانی خودداری کنید.

در بازار نوارهایی برای باز کردن منافذ پوست چرب موجود می باشد . که اغلب در زمانی که افراد عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده اند توصیه می شود . به مدت ۳ ماه از این نوارها استفاده نشود. رعایت نکته اینکه استفاده از هر گونه مواد آرایشی ، هر چند برای درمان بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *