6 نکته درباره جراحی بینی موفق

جراحی بینی موفق چه خصوصیاتی دارد ؟ 

شرایط و عوامل زیادی بر جراحی بینی موفق تاثیرگذار است . جراحی پلاستیک بینی به عنوان مشکلترین جراحی زیبایی بدن شناخته می شود . عوامل بسیار متعددی هستند که این وضعیت را پیچیده تر می کنند .

بینی به عنوان عضوی که در مرکز صورت قرار دارد نقش بسیار کلیدی در تناسب اجزای صورت ایفا می کند و زیبایی صورت تا حد بسیار زیادی به آن وابسته است و همچنین به عنوان عضوی بسیار مهم در سلامت بدن اهمیت دارد . می‌توان گفت که بینی هم در زیبایی و هم در سلامت افراد تاثیر گذار است.

با توجه به نقش دوگانه ی بینی در افراد می توانیم یک عمل جراحی زیبایی بینی را زمانی موفق بدانیم که پس از انجام جراحی پلاستیک بینی در زیبایی چهره اثر مثبت ایجاد شود و همچنین در کنار زیبایی آن سلامت و راه تنفسی بینی نیز حفظ شده باشد .


جراحی بینی اصفهان 

6 ملاک اصلی جراحی بینی موفق

ملاک های اصلی یک عمل جراحی بینی موفق شامل موارد زیر است :

1 – به دست آوردن ظاهری طبیعی

زیبایی بینی یعنی اینکه چهره با بینی جدید زیباتر به نظر برسد بدون اینکه هیچ کس از اطرافیان متوجه شود که جراحی بینی صورت گرفته است .بینی زمانی زیبا است که طبیعی باشد و تناسب بهتری را در اجزای مختلف صورت ایجاد کند.

2 – طبعی جلو کردن ظاهر بینی

همان طور که پزشکان و همچنین روانپزشکان اعلام می کند در یک چهره زیبا در برخورد اول نگاه‌ها به سمت چشمان افراد معطوف می شود و اگر بینی در صورت به نوعی نظرات را به خود جلب کند و این یک مشخصه بارز در افراد باشد و نگاه ها را در اول به خود بکشاند این بینی چهره را زیباتر نکرده است .

با همین اصل مهم و بین المللی متوجه می‌شویم که بسیاری از بینی هایی که به عنوان یک عمل بینی بسیار غیر طبیعی جلوه می کنند نه تنها بر زیبایی افراد اضافه نمی کنند بلکه چهره زیبا و طبیعی افراد را نیز از آنها می گیرد.

3 – بررسی های حیاتی قبل از جراحی بینی

یکی از عوامل بسیار مهم در موفقیت پس از انجام عمل زیبایى بینى برای تمامی بیماران که جراحی بر روی بینی آنها انجام شده سه بررسی بسیار حیاتی و مهم است که او را به نتیجه مطلوب جراحی متقاعد کند.

نخست آندوسکوپی تشخیصی بینی است که آناتومی داخلی بیمار را به بهترین وجه نشان می‌دهد. دوم  ارزیابی راه هوایی بینی و سرانجام آکوستیک راینومتری است که هرگونه مانع و تنگی در مسیر بینی را نمایان می کند.


بینی زیبا چه شکل و فرمی دارد ؟ 

4 – حفظ تناسب اندازه بینی با سایر اجزای صورت 

نکته دیگر و اصلی دیگر در این که بتوانیم تشخیص دهیم که نتیجه عمل بینی موفقیت آمیز بوده است یا نه این است که باید ارتباط خوشایندی بین بینی و اجزای دیگر صورت وجود داشته باشد.جراحی بینی یک مسئله سلیقه ای نیست و باید توجه شود که بینی زمانی که در کنار سایر اجزای صورت قرار می‌گیرد متناسب با آنها باشد و تناسب صورت را به هم نریزد و حالت طبیعی آن را از بین نبرد.

جراحی بینی موفق
جراحی بینی موفق

5 – اصلاح قوز بینی 

یکی از شایع ترین مواردی که بیماران به خاطر آن به کلینیک جراحی بینی مراجعه می‌کنند قوز بینی است .در روش های نوین جراحی بینی به جای کم کردن و یا کاهش دادن بافت های پشت بینی ،سعی در این می‌شود که با تقویت و افزایش حمایت پایه بینی در ناحیه نوک بینی قوز بینی اصلاح شود .

پس از آنالیز کردن بسیاری از دختران و پسران ایرانی این امر ثابت شده است که در واقع علت اصلی قوز بینی در بسیاری از افراد پشت بینی نیست بلکه نوک بینی است و همچنین عمیق بودن ریشه بینی است که در ایرانی ها و کشورهای خاورمیانه بسیار شایع است.

در روش های جدید سعی می شود که بینی عمل شده طبیعی باشد .هرچه زمان می گذرد بر تعداد متقاضیان جراحی پلاستیک بینی که می‌خواهند تغییرات طبیعی در صورتشان ایجاد شود افزوده می شود.

6 – حفظ تقارن و اندازه طبیعی سوراخ های بینی 

یکی از اصول دیگری که در روش های نوین جراحی بینی استفاده می شود دقت در جراحی سوراخ های بینی است زیرا فقدان مهارت و دقت کم در اغلب موارد دست زدن به سوراخ های بینی کاملا مشخص می شود و این امر باعث می‌شود که دیگران فکر کنند که شما بینی مصنوعی دارید و معلوم می شود که شما جراحی بینی انجام داده اید چون چین کنار پرده بینی از بین می رود و بازسازی این چنین فرورفتگی طبیعی آن تقریباً غیرممکن است .

البته نکته دوم که بسیار حائز اهمیت تر است این است که ممکن است این اشکالات تنفسی برای فرد بوجود بیاید که به دلیل کم شدن قطر مجرای تنفسی اتفاق می‌افتد و عمدتاً تأثیر روانى مشاهده آن است، بسیاری از این افراد پس از سال‌های طولانی با مشکلات شدید تنفسی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *