کاشت ایمپلنت دندان در دوران بارداری

دوران بارداری می توان ایمپلنت دندان انجام داد؟

کاشت ایمپلنت دندان در دوران بارداری | در دوران بارداری سطح هورمون ها در زندگی شما دچار نوساناتی می شوند. علاوه براین یک نیاز فزاینده ای به مواد مغذی می باشد. و برای شما و جنین تان هم ضروری ست. پزشک به شما توصیه می کند تا غذاهایی مصرف کنید که غنی از مواد مغذی باشند. مثل فولیک اسید و مواد معدنی. که باعث رشد اندام های اصلی جنین تان می شود. همچنین لازم است از یکسری شرایط جلوگیری کنید، که ایمنی جنین را به خطر نیندازد. مانند پرتودرمانی یا قرار گیری در برابرپرتو که برای رشد و نموجنین مضرند.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | بیماری های شایع دهان و دندان


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


کاشت ایمپلنت دندان در دوران بارداری

زنان بارداری که یک دندانی از دست دادند، ممکن است دنبال گزینه های جایگزین باشند. اگرچه گزینه های بی شماری در دسترس است، بهتر است جوانب مثبت و منفی آن ها را نیز بدانید. بریج دندان و پروتز دندان گزینه های رایجی می باشند. اصولا بخاطر اینکه ارزان ترند. و نیز روش پیچیده ای نیستند. به عنوان مثال نیاز دارید تا دندان های کناری تراشیده شوند. و شکل داده شوند. ممکن است بخوبی تراشیده نشوند، اما روی کیفیت و استحکام آن ها تاثیری ندارد.

در مورد پروتزهای دندانی، باقی مانده غذاهایی که می خورید ممکن است بین دندان ها و پروتز بمانند. اگر دندان ها را بخوبی تمیز نکنید، تجمع بقایای این مواد غذایی باعث ایجاد حفره و پوسیدگی می شود. درنتیجه اگر نتوانید تکنیک های مناسب نگهداری را انجام ندهید، ممکن است در معرض از دست دادن دندان های بیشتری باشید. علاوه براین، تمیز نگه داشتن پروتزها وقت گیر است. بخاطر اینکه باید هربار آن ها را از دهان دراورید و مسواک بزنید. دراوردن مکرر این دندان ها ممکن است باعث شیفت دندان ها شود. با این حال این اتفاق ممکن است به تدریج رخ دهد.

با توجه به محدودیت های این گزینه های جایگزینی دندان بسیاری از افراد دیگر احتمال از دست دادن دندان دارند. کاشت دندان یک راه بالقوه ست که برای زنان باردار هنوز ممکن است خطراتی به دنبال داشته باشد.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | جراحی پیوند استخوان دندان

آیا ایمپلنت دندان در دوران بارداری روش ایمنی هست؟

یک نگرانی زیادی در مورد استفاده از بیهوشی در روش جراحیست. که بخش مهمی از کاشت دندان است. با پیشرفت تکنولوژی داروهای بیهوشی می باشند که برای جنین بی خطرند. و بی ضرر به حساب می آیند. اما لازم است قبل از انجام این مراحل، بالافاصله دندانپزشک را باید در مورد وضعیت تان مطلع کنید. این کار باید در زمان رزرو و وقت ملاقات انجام گیرد. بنابراین باید آن ها را مطلع کنید. گذشته از مواد بیهوشی، قرارگرفتن در معرض تابش اشعه ایکس هم نگران کننده ست. با این حال کمترین میزان تابش اشعه ایکس ممکن است تبدیل به یک نگرانی شود.

به طور کلی روش های مختلفی مربوط به کاشت دندان هست که برای زنان باردار بی خطر است. توصیه می شود درصورت تمایل برای جایگزینی دندان، چندماه بعد از زایمان صبر کنید. با این کار در معرض هرگونه منبع اضطرابی نخواهید بود . و روی خودتان و جنین تان تاثیر ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *