جراحی رینوپلاستی و فانتزی کردن بینی

فانتزی کردن بینی با رینوپلاستی

فانتزی کردن بینی | یکی از اهداف عمل جراحی بینی ( راینو پلاستی) تا حدی کوچک تر کردن و ظریف تر کردن بینی بخصوص در مورد بینی های بزرگ می باشد. ولی به چند مسئله در این مورد باید توجه داشت ، اولاً در مورد بینی های بزرگ تا حدی می توان بینی را کوچکتر کرد ، و در صورتی که جراح بینی را بیش از حد کوچک کند هم تناسب بینی با چهره به هم می خورد و هم مشکل تنفس ایجاد می شود.

از طرف دیگر همیشه کوچک تر بودن بینی به معنی زیبایی نیست ، مثلاً افراد در کشورهای آسیای جنوب شرقی بینی کوتاه و کوچک دارند ولی این نوع بینی در چهره زیبا نیست ولی بسیاری از هنرپیشه های زیبا بینی نسبتاً کشیده و خوش فرم با سایز متوسط و در عین حال زیبا دارند . در واقع در مورد بینی تناسب اجزاء بینی با هم و با سایز صورت از اندازه و سایز خود بینی مهمتر است و اندازه زیبای بینی بستگی به چهره افراد متفاوت می باشد .


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح فک اصفهان | جراحی فک صورت کشیده ...

فانتزی کردن بینی

یکی دیگر از موارد، فانتزی شدن یا به اصطلاح عروسکی شدن بینی می باشد. این مورد هم بسیار متغیر است و به ویژگی های فرد ، سایر صورت و بینی ، ضخامت پوست و … بستگی دارد . در کل بینی اگر زیبایی طبیعی داشته باشد ، در دراز مدت فرد راضی تر است و چهره قابل قبول تری خواهد داشت .

افرادی هم که بدنبال بینی فانتزی هستند باید بدانند اگر این فرم بیش از حد و اغراق آمیز باشد در دراز مدت هم از نظر زیبایی خسته کننده می شود و هم ممکن است مشکل تنفسی ایجاد کند. ولی در مورد بعضی خانمها که صورت ظریفتر دارند و ضخامت پوست نازکتر است اگر تمایل داشته باشند ممکن است بینی کمی فانتزی با چهره متناسب باشد ، به شرطی که زوایا و سایز بینی در محدوده استاندارد باشد.

عمل بینی نیمه‌فانتزی

بینی نیمه‌فانتزی مدلی است بین فانتزی و طبیعی و ویژگی‌های هر دو را دارد. این مدل بینی برای افرادی که تمایل به بینی طبیعی ندارند و بینی فانتزی هم خیلی مورد پسندشان نیست، مناسب است. میزان قوسی که در این این مدل به بینی داده می‌شود از مدل فانتزی کم‌تر است و اصطلاحا حالت سرسره‌ای رو بینی در حالت نیم‌رخ به شیب ملایم‌تری نسبت به مدل فانتزی است.

در مدل بینی نیمه فانتزی (سِمی فنسی)، نوک بینی کوچک می‌شود و شکل می‌گیرد اما میزان کوچکی آن به اندازه بینی فانتزی نیست. همچنین میزان سر بالا بودن بینی به نسبت مدل عروسکی کم‌تر است. می‌توان به صورت خلاصه گفت مدل نیمه فانتزی بینابین بینی طبیعی و بینی عروسکی است. این مدل در میان هم خانم‌ها و هم آقایان محبوب است. البته شاید بتوان گفت کمی نزد خانم‌ها پرطرفدارتر است.

کاندیدای فانتزی کردن بینی

لازمه داشتن مدل بینی فانتزی طبیعی داشتن استحکام در غضروف و بافت بینی است و بینی های استخوانی به دلیل داشتن این ویژگی و داشتن امکان مانور در ساختار بینی مناسب جراحی بینی فانتزی هستند. عمل فانتزی کردن بینی مناسب افرادی با بینی گوشتی نمی باشد به این خاطر که بینی های گوشتی دارای بافت مقاومی نیستند و نمی توان به میزان زیادی پره های بزرگ بینی را برداشت و کوچک نمود.

جراحی بینی فانتزی برای بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارند و غالبا دارای نتایج مطلوبی نخواهند بود، توصیه نمی شود. نکته مهم در فانتزی کردن بینی نوع پوست افراد می باشد که جراح بینی با معاینه نوع پوست و ساختار بینی به فرد پیشنهاد خواهد کرد که چه فرمی از بینی مناسب چهره فرد خواهد بود. مورد دیگر داشتن اجزای کوچک چهره می باشد و به طور کلی فردی که متقاضی فانتزی کردن بینی است باید دارای اجزای صورت کوچک و عروسکی باشد تا مدل بینی با اجزای صورت هماهنگی داشته باشد.

بهترین جراح بینی فانتزی با در نظر گرفتن موارد فوق جراحی بینی را انجام می دهد. در ضمن فانتزی کردن بیش از حد بینی درست نیست و منجر به مشکلات تنفسی هم خواهد شد.

نکاتی که پزشک در جراحی بینی فانتزی باید توجه داشته باشد :

  1. اندازه سوراخ های بینی را نباید از یک حد کوچک‌تر کرد، زیرا این عمل می‌تواند به عملکرد تنفسی بینی آسیب برساند.
  2. باید تناسب میان بینی با دیگر اعضای چهره رعایت شود، لذا نمی‌توان بینی را بدون در نر گزفته سایر اجزای صورت خیلی کوچک کرد.
  3. فاصله میان لب بالا و بینی باید به‌گونه‌ای باشد که بینی خوکی‌شکل نشود.

جراح بینی اصفهان | . تورم یک طرفه بعد از جراحی بینی

هزینه جراحی انواع بینی (فانتزی، نیمه ­فانتزی و طبیعی)

هزینه عمل بینی با توجه به نوع بینی (استخوانی یا گوشتی) و مهارت و تجربه جراح متفاوت است، بنابراین هزینه عمل بینی بسته به فاکتورهای مختلفی از قبیل پیچیدگی و میزان تغییرات در جراحی بینی است. بنابراین هزینه عمل در افراد مختلف یکسان نیست. همچنین سلیقه‌ی بیمار نیز در هزینه تاثیرگزار است، این‌که چه مدلی را برای جراحی انتخاب می‌کند.

چند نکته مهم

  •  قبل از هر چیز بیمار باید انگیزه خود از عمل جراحی بینی را مشخص کند. یعنی هدفش منطقی باشد، چراکه برخی به‌دلیل نداشتن اعتماد‌به‌نفس یا مشکلات روحی دست به این اقدام می‌زنند . که این دسته افراد باید قبل از هر کاری با یک مشاوره مشورت کنند. باید به این نکته توجه داشت که نتیجه عمل تا آخر عمر همراه فرد خواهد بود . بنابراین افرادی که قصد عمل جراحی بینی با نتیجه فانتزی، نیمه‌فانتزی و طبیعی دارند . بهتر است به موارد ذکر شده توجه داشته باشند و درباره مدل دلخواه خود حسابی اندیشیده باشند.
  •  بینی‌ای که طبیعی عمل شده باشد قابلیت عمل به صورت نیمه فانتزی و فانتزی را دارد ولی برعکس آن موضوع سخت‌تر است و در بعضی موارد نشدنی است. یعنی اگر شما تصمیم به عمل جراحی به صورت نیمه فانتزی یا فانتزی گرفتید، پس از عمل اگر به هر دلیلی از فرم بینی خوشتان نیاید،عمل جراحی ترمیمی برای شما دشوارتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *