مدل های مختلف برای جراحی بینی گوشتی

مدل های مختلف بینی در عمل جراحی

گاهی عمل زیبایی بینی گوشتی بزرگ جدا از ایجاد تناسب با هدف الگوگیری از مدل‌های مشهور و محبوب انجام می گیرد. از همین‌ رو مدل های مختلفی برای عمل زیبایی بینی وجود دارد. عمل بینی گوشتی فانتزی، عروسکی، نیمه فانتزی و طبیعی مدل های مختلف هستند که افراد برای تغییر شکل بینی خود درخواست می کنند. در این بین عمل بینی گوشتی طبیعی از سوی آقایان بیشتر درخواست می شود و خانم ها اکثراً به دنبال مدل بینی فانتزی و نیمه فانتزی هستند.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


در زیر هر کدام از این مدل های مختلف بینی را به طور جداگانه شرح می دهیم:

جراح بینی اصفهان | نتیجه جراحی بینی گوشتی

۱. عمل بینی گوشتی عروسکی یا فانتزی

در این مدل عمل بینی، تیغه بینی به گونه‌ای برش داده می‌ شود که بتوان قوس مورد نظر را ایجاد کرد. چون جراحی بر روی تیغه بینی انجام می شود، ممکن است همه افراد کاندیدای مناسبی برای این روش نباشد. در این روش از عمل بینی گوشتی، بینی به صورت غیر طبیعی کوچک شده و سوراخ های آن بیشتر نمایان می‌شوند.

۲. عمل بینی گوشتی طبیعی

در این روش کوچک کردن بینی، پزشک سعی می کند تا شکلی طبیعی و استاندارد متناسب با دیگر اجزای صورت به بینی بدهد. در این نوع عمل بینی گوشتی، سایز بینی کوچک تر شده و مقداری انحنا روی پل بینی جهت زیبایی آن ایجاد می شود. البته این انحناء نسبت به جراحی فانتزی و نیمه فانتزی بسیار کمتر است.

۳. عمل جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی

این مدل از بینی تقریبا ویژگی های بینی فانتزی و مدل بینی طبیعی را به همراه دارد. در این روش نیز پزشک با ایجاد برشی سعی می‌ کند، نوک بینی را نسبت به حالت طبیعی کمی بالاتر ببرد و آن را کوچک تر نماید. اعمال این تغییرات روی بینی فرم غیر طبیعی به آن نخواهد داد. عمل زیبایی بینی گوشتی نیمه فانتزی، نیاز به برداشتن غضروف های اضافی دارد و گاهی نیز ممکن است بیمار برای رسیدن به ساختار مورد نظر مجبور به پیوند غضروف شود.

میزان برگشت پذیری بینی گوشتی پس از جراحی

این مدل از بینی تقریبا ویژگی های بینی فانتزی و مدل بینی طبیعی را به همراه دارد. در این روش نیز پزشک با ایجاد برشی سعی می‌ کند، نوک بینی را نسبت به حالت طبیعی کمی بالاتر ببرد و آن را کوچک تر نماید. اعمال این تغییرات روی بینی فرم غیر طبیعی به آن نخواهد داد. عمل زیبایی بینی گوشتی نیمه فانتزی، نیاز به برداشتن غضروف های اضافی دارد و گاهی نیز ممکن است بیمار برای رسیدن به ساختار مورد نظر مجبور به پیوند غضروف شود.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | بینی نیمه‌ فانتزی یا بینی طبیعی ؟

عوارض عمل بینی گوشتی چیست؟

جراحی هایی که با بیهوشی عمومی همراه هستند، مانند جراحی سر و گردن، عمل زیبایی گوش، رینوپلاستی و… بی شک عوارضی به همراه دارند. البته اکثر این عوارض کوتاه مدت هستند و پس از چند هفته به خودی خود از بین می روند. مهمترین عوارض عمل بینی گوشتی عبارتند از:

۱. کبودی اطراف بینی و چشم ها

در اکثر موارد پس از عمل زیبایی بینی، کبودی در اطراف چشم و قسمت بالایی بینی مشاهده می‌ شود. این کبودی ها در ابتدا قرمز رنگ هستند و با گذشت زمان تیره تر شده و به صورت بنفش تیره مشاهده می شوند. البته جای نگرانی نیست، کبودی ها حداکثر تا مدت ۲ هفته روی صورت باقی می مانند و در صورت مراقبت های صحیح و استفاده از کمپرس یخ به مرور بهبود می یابند.

۲. ورم و برجسته شدن بینی

ورم بینی به نوع عمل، پیوند غضروف و میزان آسیب وارد شده بستگی دارد. در شرایط عادی دو هفته زمان برای از بین رفتن ورم لازم است، اما در عمل زیبایی بینی گوشتی که دارای پیچیدگی و جراحی دقیق تری است، ممکن است، تورم تا یک سال نیز ادامه پیدا کند. در حالت کلی، ورم بینی حداکثر ۸ ماه به طول خواهد انجامید.

۳. قرمز شدن چشم ها

به دلیل خونریزی هایی که در زیر پوست بینی به وجود می آیند، این عارضه دیده می شود که به مرور و پس از چند روز از بین خواهد رفت. البته ممکن است عوارض دیگری مانند عفونت، انسداد بینی، خونریزی مکرر، مشکلات تنفسی و درد نیز بیماران گزارش شود. این موارد به ندرت اتفاق می‌افتند و اگر شما در انتخاب جراح و مراقبت های قبل و بعد از عمل خود دقت و وسواس به خرج دهید، از این عوارض مصون خواهید ماند.

عمل بینی فانتزی و مراقبت های لازم | جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان |
مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی

هدف از عمل زیبایی بینی هر چه که باشد، برای اینکه نتیجه دلخواه و رضایت بخش حاصل شود، باید نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل بینی به خوبی رعایت شوند تا در نهایت بتوان انتظارات خواسته شده را به خوبی محقق کرد. در ادامه به این نکات اشاره شده است:

مراقبت های قبل از عمل بینی گوشتی

این مراقبت ها عبارتند از:

 • حداقل ۱۴ روز قبل از اقدام به جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • ۳ هفته قبل از جراحی از استعمال دخانیات و سیگار پرهیز نمایید زیرا نیکوتین موجود در این مواد وسیگار بعد عمل بینی باعث می شود تا در جریان خون اختلال ایجاد شده و احتمال لخته شدن خون هنگام جراحی به دلیل انسداد رگ ها بیشتر شود.
 • شب قبل از عمل از خوردن و آشامیدن اجتناب کنید.
 • یک روز قبل از شروع جراحی بدن خود را هیدراته نگه دارید.
 • برای داشتن آرامش بیشتر حتماً شب قبل استحمام کنید.
 • اگر شرایط پزشکی خاصی دارید، قبل از جراحی حتماً با پزشک خود در میان بگذارید تا آزمایش قبل عمل بینی که لازم است را برای شما تجویز نماید. البته این کار را باید چند ماه قبل از اقدام به عمل بینی گوشتی انجام دهید تا اگر مشکل خاصی دارید، درمان های اولیه برای رفع مشکل انجام شود.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | عمل بینی گوشتی فانتزی

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی

یک شبانه روز زمان لازم است تا اثر داروهای بیهوشی از بین برود و بیمار بتواند به شرایط طبیعی برگردد. در این فاصله زمانی ممکن است سرگیجه، حالت تهوع ورم، کبودی و خونریزی بینی مشاهده شوند که البته جای نگرانی نیست. با استراحت کافی و مراقبت بعد عمل این مشکلات برطرف خواهد شد.

 1. برای کاهش کبودی وورم بعد عمل بینی اطراف چشم و بینی از کمپرس سرد به طور مرتب هر ۱۵ دقیقه یک بار استفاده کنید. ماساژ بعد عمل بینی نیز توصیه می شود.
 2. هنگام سرقه یا عطسه بعد عمل بینی دهان خود را باز نگه دارید تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 3. در رژیم غذایی بعد عمل بینی خود از خوردن غذاهای سفت پرهیز کنید و مایعات و سوپ را تا چند روز بعد از عمل در لیست مواد غذایی خود قرار دهید.
 4. بدن خود را از طریق خوردن آب میوه هایی مانند آناناس هیدراته نگه دارید.
 5. هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید تا سر شما به اندازه کافی بالا قرار گیرد.
 6. بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی، استفاده از عینک ممنوع است. به هیچ وجه از عینک استفاده نکنید تا زمانی که بهبودی کامل حاصل شود. بعد از آن نیز به دستور پزشک از عینک هایی با قاب و فرم سبک استفاده کنید. درباره نحوه قرار گرفتن عینک روی صورت تا رسیدن به بهبودی کامل نیز بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *