عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی

اثرات جانبی بعد از جراحی بینی 

هرگونه عمل جراحی دارای عوارض جانبی خاص خود است ، جراحی زیبایی بینی هم از این موضوع مستثنی نبوده و عوارض جانبی خاص خود را دارد . عوارض جانبی عمل جراحی زیبایی بینی برای هر کس به صورت متفاوت نمایان خواهد شد . 

برای پی بردن و آشنا شدن با عوارض جراحی زیبایی بینی با ما همراه باشید تا با بررسی این موضوع به شما در تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی کمک کنیم .

این مقاله با بررسی بهبود بعد از جراحی بینی ، عوارض کوتاه مدت با شما همراه می باشد . 


آشنایی با جراح بینی اصفهان


درد بعد از عمل اولین عوارض بعد از جراحی زیبایی بینی 

جراحی بینی یکی از بهترین راه های بهبود بخشیدن به چهره شما می باشد ، اما به دلیل تغییرات زیاد در ناحیه استخوان بینی و غضروف های بینی ، ممکن است بیماران بعد از این عمل درد و ناراحتی در ناحیه بینی خود حس کنند . 

خوشبختانه میزان درد و ناراحتی بعد از جراحی جزیی می باشد و بیماران می توانند با استفاده از مسکن های بدون نسخه درد بعد از جراحی را مدیریت نمایند . البته متخصص جراح بینی برای بیماران حساس به درد می تواند مسکن های قوی تری را تجویز نماید . 

تورم بعد از جراحی زیبایی بینی 

بعد از جراحی بینی شایعترین عوارض جانبی ورم بینی و اطراف چشم می باشد . ورم بینی و اطراف چشم بعد از این جراحی بسیار قابل توجه بوده و بعد از سپری شدن حدود دو هفته بعد از عمل فروکش خواهد کرد . 

لازم به ذکر است که بعضا تورم تا شش ماه بعد از جراحی بینی باقی می ماند و  نتیجه نهایی جراحی بینی معمولا بعد از حدود یک سال قابل مشاهده است . 

کبودی اطراف چشم 

کبودی اطراف چشم یکی دیگر از عوارض جانبی بعد از جراحی بینی بوده . کبودی ها قالبا در اطراف چشم ها شکل می گیرند و بستگی به میزان حساسیت فرد و نوع جراحی بینی دارد . 

این کبودی هامعمولا تا 10 روز بعد از جراحی بینی قابل رویت هستند و هیج نگرانی خاصی در مورد آنها نیست . اما لازم است وضعیت خود را چک کنید و با مشاهده هرگونه علایم غیر طبیعی با پزشک خود تماس بگیرید تا اگر لازم است راهکاری جدای از استراحت برای شما ارائه دهد .


بیشتر بخوانید : دلایل مراجعه به جراح بینی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *