پیشگیری از نوک بینی تیز یا گرد

روش های پیشگیری از نوک بینی تیز یا گرد

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید، راه کارهایی وجود دارد که پزشکان با انجام آن می‌توانند از ایجاد بینی نوک تیز پیشگیری کنند. توجه به این نکات ریسک گرد شدن نوک بینی و حالت ناخوش‌آیند آن را کاهش می‌دهد.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | جراحی ترمیمی بینی منگنه ای

۱-بخیه غضروف بینی جهت پیشگیری از نوک بینی گرد

یکی از روش‌هایی که پزشک متخصص جهت بهبود ظاهر نوک بینی و جلوگیری از نوک بینی گرد انجام می‌دهد، استفاده از بخیه نوک بینی است. پزشک با استفاده از کاهش فاصله بین غضروف نوک بینی از طریق بخیه، اقدام به محدود سازی پهنا می‌کند. همین اقدام موجب می‌شود تا نوک بینی گرد نباشد.

۲-کاهش آلار جهت پیشگیری از گرد شدن نوک بینی

بسیاری از پزشکان در شرایطی که نوک بینی گرد باشد، اقدام به کاهش آلار می‌کنند. معمولا چنین روشی زمانی استفاده می‌شود که ساختمان بینی از نظر دیگر بخش‌ها نیاز به اصلاح نداشته باشد و تنها مشکل، گردی نوک بینی باشد. در این شرایط پزشک متخصص اقدام به محدود سازی و کاهش آلار و پوست این ناحیه می‌کند تا تیزی نوک بینی رفع گردد.

۳-محدودسازی غضروف بینی جهت پیشگیری از نوک بینی گرد

یکی از روش‌هایی که معمولا توسط پزشکان استفاده می‌شود تا ساختار زیبای بینی بدون تیز شدن یا گرد ماندن خودش را نشان دهد، محدود سازی غضروف نوک بینی است. در این روش که به اصطلاح گره زدن غضروف نامیده می‌شود، پزشک اقدام به محدود سازی غضروف در نوک بینی می‌کند و حالتی مثل گره زدن را اجرا می‌کند. در چنین شرایطی می‌توان نوک بینی و پهنای آن را کنترل کرد. افراط در این محدودیت موجب تیز شدن نوک بینی می‌شود.

۴-ایجاد برش سفالیک جهت پیشگیری از نوک بینی گرد یا تیز

یکی از حساس‌ترین روش‌هایی که پزشک متخصص برای تیز کردن نوک بینی از آن استفاده می‌کند، برش سفالیک است. در این روش برشی در ناحیه غضروف نوک بینی ایجاد می‌شود تا میزان انحنای آن کاهش پیدا کند. در این اقدام معمولا پزشک متخصص می‌تواند پهنای بینی را کاهش دهد و نوک بینی گرد را، تبدیل به نوک بینی متعادل کند. در این روش باید ملاحظاتی درنظر گرفته شود تا نتیجه به بهترین شکل ممکن خودنمایی کند.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | نقش جراح بینی خوب در نتیجه جراحی بینی 

آیا نوک بینی گرد خوبه یا تیز؟

یکی از سوالات پر تکرار پیش از عمل بینی، همین است که آیا نوک بینی گرد خوبه یا تیز؟ بهتر است بدانید که گرد بودن بیش از اندازه بینی و همچنین تیز بودن بیش از حد آن، می‌تواند فرم نهایی بینی را خراب کند. به همین دلیل توصیه می‌شود تا عزیزان کاندید عمل رینوپلاستی، عکس بینی نوک تیز و بینی نوک گرد را، به دقت مشاهده کنند تا نسبت به انتخاب فرم ایده‌آل بینی بهتر عمل کنند.

آیا تیز شدن نوک بینی بدون عمل امکان‌پذیر است؟

بسیاری از افراد علاقه زیادی به نوک بینی تیز دارند. به همین دلیل پیدا کردن راهی برای تیز شدن نوک بینی بدون عمل، اهمیت زیادی پیدا کرده است. معمولا پزشکان متخصص در شرایطی که امکان کوچک کردن پره‌های بینی وجود داشته باشد، بدون جراحی تیغه و ساختمان بینی، پره‌ها را محدود می‌کنند. جمع کرده پره بینی یکی از راه‌های تیز شدن نوک بینی بدون عمل محسوب می‌شود. هرچند این روش به دلیل محدود شدن سوراخ‌های بینی و تنفس سخت، اصلا پیشنهاد نمی‌شود.

آیا ورم نوک بینی بعد عمل موجب گرد شدن نوک بینی می‌شود؟

اگر پس از جراحی احساس کردید نوک بینی شما گرد شده است، احتمال زیاد تورم بینی بعد از عمل، عمل علت آن است. نوک بینی گرد بعد از عمل معمولا به شدت خودنمایی می‌کند. تورم ایجاد شده در ناحیه بینی، مانند هر جراحی دیگری وجود دارد و به‌دلیل ساختار خاص بینی که متشکل از استخوان، غضروف، ماهیچه و بافت پوستی است، این تورم در ناحیه نوک بینی بیش از پیش نمایاد می‌شود. ورم نوک بینی بعد عمل در همه افراد وجود دارد و تنها مدت زمان ازبین رفتن آن و میزان آن متفاوت است.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | کاهش پیچیدگی های جراحی رینوپلاستی

میزان افتادگی نوک بینی بعد از عمل رینوپلاستی چقدر است؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که نوک بینی بعد از عمل چقدر پایین میاد؟ یا افتادگی نوک بینی بعد از عمل چقدر خواهد بود؟ آیا لازمه نوک بینی زیاد به سمت بالا کشیده بشود؟ معمولا درصورتی که پزشک متخصص و باتجربه بینی شما را جراحی کرده باشد، افتادگی بینی بسیار محدود خواهد بود. چراکه زیرساخت‌های لازم برای فرم دهی بینی همگی به خوبی انجام شده است. اما درصورتی‌که پزشک غیرحرفه‌ای و بی‌تجربه بینی شما را عمل کرده باشد و تنها ظاهر ماجرا برایش اهمیت داشته باشد، احتمالا با گذشت حدود ۵ سال از انجام عمل جراحی، شاهد افتادگی نوک بینی خواهید بود.

گرد شدن نوک بینی و حالت کوفته‌ای شدن آن، به اندازه تیز شدن نوک بینی کلافه کننده است. معمولا دستیابی به بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی، زمانی در دسترس خواهد بود، که پزشک متخصص و باتجربه‌ای را برای این کار انتخاب کرده باشید. تجربیات پزشک در مواجهه با شرایط مختلف آناتومی بینی، می‌تواند مهم‌ترین عامل برای رسیدن به نتیجه عالی باشد. جدی گرفتن تغذیه بعد از عمل بینی، مراقبت‌های بعد از عمل و مصرف به‌موقع داروها می‌تواند نتیجه‌ای عالی برای‌تان داشته باشد.

One thought on “پیشگیری از نوک بینی تیز یا گرد

  1. بعد از جراحی زیبایی بینی نوک بینی من خیلی گرد بود و خورد تو ذوقم اما بعد از رعایت نکات مراقبتی ورم بینی رفته رفته کم شد و متوجه فرم اصلی شدم و شکر خدا نوک بینی خیلی فرم خوبی پیدا کرده و به صورتم اومده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *