شیوه صحیح استفاده از نخ دندان برای دندانی که ایمپلنت شده است چگونه است؟

شیوه صحیح استفاده نخ دندان برای دندان ایمپلنت شده

امروزه علیرغم تمامی پیشرفت هایی که در زمینه مراقبت از دندان ها صورت می گیرد, متاسفانه تعداد زیادی خانم و آقا در سراسر دنیا با مشکل از دست دادن دندان ها به دلایل مختلف مانند خرابی دندان یا حادثه روبرو هستند. در سالیان گذشته تنها گزینه درمانی موجود برای حل مشکل دندان از دست رفته استفاده از دندان مصنوعی بودو اما خوشبختانه امروزه روش های جدیدی مانند ایمپلنت دندان جایگزین شده است.

در این بخش از دندانپزشکی هروی درباره نحوه صحیح استفاده از نخ دندان برای دندان ایمپلنت شده و مسواک مناسب برای دندان ایمپلنت شده توضیحاتی را ارائه می دهیم با ما همراه باشید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | . شیوه صحیح استفاده از نخ دندان برای دندانی که ایمپلنت شده است چگونه است؟

شیوه صحیح استفاده از نخ دندان برای دندانی که ایمپلنت شده است چگونه است؟

شما می توانید برای ایمپلنت از نخ دندان استفاده کنید, روش استفاده به این صورت است که بعد از پیچیدن مقدار مناسب نخ دندان به دور انگشت ها نخ دندان را بین دو دندان حرکت بدهید و سپس نخ دندان را به حالت نیم دایره ای دور تک تک دندان هایتان پیچیده و بالا پایین حرکت بدهید.

توجه: ممکن است دندان پزشک یا متخصص ایمپلنت شما برایتان استفاده از دهانشویه های ضد میکروبی را توصیه کند به ویژه اگر در اطراف ایمپلنت التهاب وجود داشته باشد چنانچه لثه و دندان بیمار مستعد به التهاب باشد استفاده از دهانشویه های ضد میکروبی برای غیر فعال کردن باکتری ها مفید است.

توجه: استفاده از نخ دندان سوپرفلاس یا مسواک اینترپروگزیمال و یا دستگاه واترجت می‌تواند برای افرادی که دندان هایشان را ایمپلنت کردند مفید باشد. توصیه می شود با متخصص ایمپلنت خود در این باره صحبت کنید تا اگر لازم باشد از یکی از این سه موارد استفاده کنید.

مسواک مناسب برای افرادی که عمل ایمپلنت دندان را انجام دادند چه مسواکی است؟

تفاوت چندانی بین استفاده از مسواک های دستی و مسواک های الکتریکی وجود ندارد.  پس بهتر است تمرکز اصلی شما بر مهارت های لازم در نحوه صحیح مسواک زدن باشد. افرادی که دندان های خود را ایمپلنت کردند لازم است . روزانه ۲ بار مسواک بزنند تا پلاک های باکتریای با رایحه خوش خمیر دندان از بین برود . همچنین بهتر است از مسواک نرم برای ایمپلنت ها استفاده کنید .

حفظ بهداشت، و مراقبت و نگهداری از ایمپلنت در طول عمر ایمپلنت دندان نقش اساسی دارد . فراموش نکنید که ایمپلنت دندان حس ندارد. و معمولا بیمار دردی احساس نمی کند و این ممکن است برای بیمار بد باشد . زیرا به دلیل عدم حس در ایمپلنت ممکن است بیمار زمانی متوجه مشکل پیش آمده بشود . که کار از کار گذشته و دیگر نمی توان ایمپلنت را نجات داد. به همین علت بهتر است همیشه با رعایت صحیح بهداشت دهان و دندان از ایمپلنت دندان خود مراقبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *