بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

سوالات متداول عمل بینی

شاید شما هم دچار استرس و نگرانی باشد و ندانید که بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟ چطور عوارض عمل بینی را کاهش داد و یا چطور بعد از جراحی رینوپلاستی مراقبت های آن را انجام داد. به همین دلیل قصد داریم پاسخ برخی سوالات رایج در ذهن مخاطبات زیبایی پلاس را، همینجا مرور کنیم.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


Rhinoplasty in thyroidجراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | patients

آیا پایین انداختن سر بعد از عمل بینی باعث افتادگی بینی میشود!؟

خم کردن سر به جلو و پایین انداختن سر بعد از عمل بینی، باعث ایجاد فشار مضاعفی روی بینی می‌شود. قطعا اگر به صورت اتفاقی چند باری سرتان را پایین اندازید، مشکلی در نتیجه عمل شما رخ نمی‌دهد اما هرگز طولانی مدت سرتان را پایین نگیرید.

آشپزی بعد از عمل بینی ممکن است؟
یک هفته بعد از عمل بینی، می‌توانید آشپزی کنید. اما به شرطی که حواستان باشد بینیتان در معرض گرما، ادویه‌جات و فشار بر اثر پایین گرفتن سر قرار نگیرد.

اصلاح صورت بعد از عمل بینی چطور باید انجام شود؟
بهتر است حداقل ۶ هفته به فکر اصلاح صورتتان نباشید یا در صورت نیاز، موهای صورتتان را با کمک تیغ، شیو کنید. استفاده از اپیلاتور برقی، بند انداختن صورت و استفاده از وکس، شمع و… بهتر است حداقل ۶ هفته بعد از عمل بینی انجام شود.

آیا سربالا بودن بینی بعد از عمل دائمی است؟
سربالا بودن بینی بعد از عمل (سربالابودن بیش از حد) ممکن است شما را نگران کند. اما با کاهش ورم بینی و همچنین گذرزمان می‌توانید انتظار این را داشته باشید که بینی شما خوش فرم تر شود. اما درصورتی که بینی گوشتی داشته باشید، باید حتما برای حفظ فرم آن، مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی را جدی بگیرید.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | چارچوب انجام فعالیت ورزشی بعد از رینوپلاستی

آیا ۲۰ روز بعد از عمل بینی میتوانیم پیاده روی کنیم؟

بله، حدود سه هفته بعد از عمل بینی می‌توانید قدم بزنید و پیاده روی کنید. البته فراموش نکنید که پیاده روی شما باید در محیط امن و مناسبی باشد. مثلا پیاده روی کنار زمین بازی کودکان، پیست دوچرخه، محل دویدن افراد و… انتخاب مناسبی نیست.

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چیست؟
ممکن است شما را از حرف زدن بعد از عمل بینی ترسانده باشند اما در حقیقت حرف زدن عادی شما، هیچگونه اختلالی در نتیجه جراحی بینی‌تان ایجاد نمی‌کند. بلکه جیغ کشیدن، داد و فریاد و… ممکن است به زیبایی بینی‌تان آسیب وارد کند. این گزینه بخشی از مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی یا استخوانی نیست. پس نگران نباشید.

چند روز بعد از عمل بینی بخیه کشیده می شود؟
معمولا ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی رینوپلاستی، هم زمان با برداشتن گچ روی بینی، بخیه ها کشیده می‌شوند. در مواردی که پزشک از بخیه جذبی استفاده کرده باشد، نیازی به مراجعه برای کشیدن بخیه نیست؛ چرا که این بخیه‎‌ها به مرور جذب می‌شوند.

One thought on “بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *