بهترین مدل برای عمل بینی استخوانی کدام است ؟

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

این سوال نیز زیاد پرسیده می شود بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است؟ به دو دلیل مهم نمی توان یک پاسخ کلی به این سوال داد اول اینکه سلیقه و خواست بیمار خیلی مهم است، زیبایی یک امر نسبی است ممکن است شما بینی فانتزی دوست داشته باشید اما فرد دیگری به دنبال یک بینی طبیعی پس از عمل باشد و علت دوم تناسب اجزای صورت فرد است ممکن است با توجه به جنسیت و یا سایز دیگر اجزا صورت یک مدل عمل بینی استخوانی اصلا زیبایی مورد انتظار را به دنبال نداشته باشد، این موارد در جلسه مشاوره بیمار و دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان کاملا بررسی شده بهترین نوع عمل بینی پیشنهاد خواهد شد.


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و پیشنهادی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | عمل بینی استخوانی چه عوارضی در پی دارد ؟

انواع مناسب عمل بینی استخوانی

بسیاری از افراد تحت تاثیر چهره های محبوب و مشهور می خواهند ظاهر بینی خود را تغییر بدهند. بر همین اساس هنگام جراحی بینی ممکن است بر اساس الگوهای مورد نظرشان درخواست تغییر شکل بینی خود را به شکل های زیر داشته باشند:

۱. عمل بینی استخوانی فانتزی یا عروسکی
در این مدل بینی بیش از حالت نرمال کوچک و کوتاه می شود، طوری که سوراخ های بینی به راحتی قابل مشاهده هستند. این نوع مدل بینی ممکن است با ایجاد مشکلات تنفسی همراه باشد.

۲. عمل بینی استخوانی نیمه فانتزی
یکی دیگر از انواع مدل عمل بینی، جراحی به شکل نیمه فانتزی است. این مدل نیز برای کوچک کردن بینی به کار برده می شود، اما خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد.

۳. عمل بینی استخوانی طبیعی
هدف از جراحی بینی طبیعی، تغییر شکل بینی به حالت طبیعی و استاندارد است.

عوارض عمل بینی استخوانی

میزان عوارض عمل بینی استخوانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. همانطور که گفته شد اگر پزشک از مهارت خاصی برخوردار باشد، میزان این عوارض تا حد زیادی کاهش پیدا خواهند کرد، اما رعایت مراقبت های اساسی قبل و بعد از عمل نیز در جهت کاهش عوارض بسیار موثر هستند. ‏ از مهمترین این عوارض عمل بینی می توان آلرژی به داروی بیهوشی، هماتوم، آسیب به عصب بینایی، عفونت، کبودی بعد عمل بینی، خونریزی و درد را نام برد. عمل بینی استخوانی که با خارج کردن یا پیوند غضروف همراه است و به جراحی بینی استخوانی غضروفی مشهور است، نیز عوارض بسیار کمی مانند آبریزش بینی، ورم بعد عمل بینی و کبودی به همراه دارد.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | . تورم یک طرفه بعد از جراحی بینی

 درصد برگشت برآمدگی بینی بعد از عمل

درصد برگشت برآمدگی یا قوز بینی بعد از جراحی بسیار کم است و به ندرت بینی شکل خود را از دست می دهد. بنابراین جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد، مگر این که در اثر عدم مراقبت بعد عمل بینی، ممانعت از چسب زدن بینی بعد عمل، انجام فعالیت های شدید ورزشی یا یک ضربه به بینی بعد عمل دوباره در ناحیه غضروفی یا اسکلتی دچار شکستگی بینی و آسیب شود.

هزینه عمل بینی استخوانی

تخمین هزینه نهایی عمل بینی استخوانی مانند جراحی سر و گردن به عوامل مختلفی بستگی دارد. از همین رو به آسانی نمی توان یک عدد را به عنوان هزینه نهایی عمل تعیین کرد. مهارت پزشک، نوع بینی، نوع عمل، کلینیک درمانی استفاده از تجهیزات پیشرفته، منطقه جغرافیایی، تعداد جلسات مشاوره و معاینه، آزمایشات لازم قبل و بعد از عمل همگی در تعیین هزینه نهایی جراحی بینی استخوانی تاثیر گذار هستند.

اگر عمل جراحی بینی استخوانی غضروفی مدنظر باشد از آنجا که زمان عمل بینی طولانی تر است و ممکن است به تغییرات بیشتری نیاز باشد، هزینه عمل بینی نیز بالاتر است. همچنین عمل جراحی بینی استخوانی پهن به دلیل وجود غضروف ها و استخوان های پهن در قسمت نوک بینی با پیچیدگی بیشتری همراه است. این پیچیدگی به دلیل غضروف ها و استخوان های اضافی زیر پوست است. برای این منظور جراح باید پوست بینی را بلند کرده و ساختار زیرین را با با دقت بیشتر مورد بررسی قرار دهد.

از طرفی حذف بافت فیبر چربی که باعث پهن تر شدن بینی شده مشکل دیگری است که در این نوع بینی باید رفع شود. همه این موارد به طور حتم در تعیین هزینه نهایی تاثیرگذار خواهند بود. اگر عمل زیبایی بینی استخوانی بدون عمل باشد و فقط نیاز به رفع مشکلات پوستی از طریق لیزر درمانی یا لیفت پوست صورت و بینی و دیگر روش های غیر تهاجمی باشد، هزینه جراحی کمتر خواهد بود. این پزشک است که در نهایت تشخیص می دهد با توجه به نوع و مدل بینی، ضخامت پوست و… از چه تکنیکی استفاده نماید. بنابراین برای آگاهی دقیق تر از هزینه ها باید با خود پزشک مشورت نمایید.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | محدودیت های جراحی بینی

ویژگی های بهترین جراح بینی استخوانی

انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه اولین اقدام این است که شما قبل از عمل بینی استخوانی باید انجام دهید. جراحی که از دقت بالا برخوردار باشد کمتر دچار اشتباه خواهد شد در نتیجه بیمار نیازی به جراحی ترمیمی به دلیل اقدامات اشتباه پزشک نخواهد داشت. اما ویژگی های یک جراح بینی خوب اصفهان چیست؟

  • داشتن تخصص و تسلط به علم پزشکی
  • سابقه پزشکی خوب و مورد تایید
  • داشتن تخصص در زمینه جراحی پلاستیک مشاوره دلسوزانه و درست بیمار
  • داشتن وجدان و اخلاق حرفه‌ ای
  • اولویت قرار دادن سلامت بیماران
  • تسلط کافی و کامل بر جزئیات جراحی
  • داشتن صبر و حوصله برای پاسخگویی به سوالات مراجعه کنندگان

همه این موارد باعث خواهد شد تا بیمار با اطمینان خاطر از مهارت و تجربه پزشک، بدون استرس در اتاق عمل قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *