بینی نیمه‌ فانتزی یا بینی طبیعی ؟

عمل بینی نیمه‌ فانتزی

بینی نیمه‌ فانتزی مدلی است بین بینی فانتزی و طبیعی و ویژگی‌های هر دو را دارد. این مدل بینی برای افرادی که تمایل به بینی طبیعی ندارند و بینی فانتزی هم خیلی مورد پسندشان نیست، مناسب است. میزان قوسی که در این این مدل به بینی داده می‌شود از مدل فانتزی کم‌تر است و اصطلاحا حالت سرسره‌ای رو بینی در حالت نیم‌رخ به شیب ملایم‌تری نسبت به مدل فانتزی است.

در مدل بینی نیمه فانتزی ، نوک بینی کوچک می‌شود و شکل می‌گیرد اما میزان کوچکی آن به اندازه بینی فانتزی نیست. همچنین میزان سر بالا بودن بینی به نسبت مدل عروسکی کم‌تر است. می‌توان به صورت خلاصه گفت مدل نیمه فانتزی بینابین بینی طبیعی و بینی عروسکی است. این مدل در میان هم خانم‌ها و هم آقایان محبوب است. البته شاید بتوان گفت کمی نزد خانم‌ها پرطرفدارتر است.

مشخصات بینی نیمه ­فانتزی عبارتند از :

  • دارای تیغه نازکی است.
  • سوراخ های بینی در این مدل بینی، کوچک است.
  • نوک بینی سربالا بوده و دارای قوس متناسبی است.

جراح بینی اصفهان | بینی نیمه‌ فانتزی یا بینی طبیعی ؟

بینی طبیعی بهتره یا فانتزی و نیمه فانتزی ؟

با توجه به نکاتی که ذکر میکنیم و مدل چهره شما، شما میتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از این مدل ها برای بینی شما مناسب تر است:

در عمل بینی طبیعی زاویه لب بالای زیباجو و نوک بینی به حالت 90 درجه حفظ میشود ولی در جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی، این زاویه تا 100 درجه برده میشود. قسمت میانی بینی در عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی قوس بیشتری نسبت به عمل بینی طبیعی دارد.

در عمل بینی نیمه فانتزی به علت اینکه بینی اصطلاحا سربالا میشود، سوراخ های تنفسی بینی کمی جمع میشوند و اگر پزشک مجرب نباشد، ممکن است بعدا در نفس کشیدن به مشکل بخورید. این مشکل در عمل بینی فانتزی بشتر دیده می شود.

برای بینی های گوشتی که دارای پوست ضخیم تر و غدد چربی بیشتری هستند، عمل بینی طبیعی توصیه میشود. عمل بینی فانتزی و  نیمه فانتزی بیشتر برای خانم ها و بخصوص زیبا جویانی که دارای بینی استخوانی هستند توصیه میگردد. عمل بینی استخوانی به صورت فانتزی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد.

در کل برای افرادی که از قوس زیاد بینی فانتزی خوششان نمی آید. و از عمل بینی طبیعی نیز رضایت ندارند. میتوانند از عمل بینی نیمه فانتزی برای فرم دهی به بینی خودشان استفاده کنند.

ارتباط با دکتر بهنام خرمی