چسب زدن بینی تا چه زمانی لازم است ؟

تا چه زمانی پس از عمل بینی چسب زدن روی بینی باید ادامه داشته باشد؟

با توجه به نوع پوست روی بینی هر فرد، توصیه می‌شود 1 الی 1.5 ماه پس از عمل به چسب زدن بینی ادامه داده شود. در دو هفته اول پس از جراحی بینی، چسب زدن بر شکل‌گیری صحیح بینی و همچنین بر التهاب و تورم آن موثر خواهد بود.

اما از شروع هفته سوم چسب زدن فقط به تسریع سرعت کاهش ورم و التهاب کمک می‌کند. بنابراین دو هفته اول پس از عمل، چسب زدن الزامی است و پس از آن توصیه می‌شود تا 1 ماه یک ماه و نیم چسب زدن را ادامه دهید تا ورم بینی‌تان زودتر فروکش کند. حالا اگر بنا به دلایلی دوست ندارید پس از دو هفته چسب بزنید اتفاق خاصی نمی‌افتاد، فقط رویه کاهش تورم کندتر می‌شود.

توصیه می‌شود افرادی که پوست بینی با ضخامت متوسط یا نسبتا ضخیم دارند، مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده کنند تا روند شکل‌گیری بینی تسریع شود.

آن دسته از افرادی که نمی‌توانند در طول روز چسب روی بینی‌شان داشته باشند، می‌توانند از شروع هفته‌ی سوم پس از جراحی، شب‎ها چسب را روی بینی به طریقی که آموزش داده می‌شود بزنند و صبح‌ها چسب را باز کنند و به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهند.

پس از مدت 1 ماه، 1/5 ماه پس از عمل بینی می‌توان چسب زدن را کنار گذاشت، اما اگر برای فردی ورم بینی به اندازه کافی کاهش نداشته باشد، می‌توان مجدد چسب زدن را تکرار کرد تا نتیحه مطلوب سریع‌تر حاصل شود.


بیشتر بخوانید : فواید چسب زدن بینی


"<yoastmark

چه زمانی باید چسب بینی را تعویض کرد ؟

زمان تعویض چسب بینی بستگی به نوع پوست بینی هر فرد دارد. در افرادی که پوست آن‌ها معمولی و با چربی نرمال است توصیه می‌شود یک روز در میان چسب را عوض کنند، اما آن دسته از افرادی که پوست بینی بسیار چربی دارند می‌توانند هر روز این کار را انجام دهند و درنهایت آن دسته افرادی که پوست بینی خشکی دارند، هر 3 روز یک بار زمان مناسبی برای تعویض است.


بیشتر بدانید : نحوه چسب زدن بعد از عمل جراحی 


جراح بینی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *