چرا بعد از رینوپلاستی بینی کج به نظر می آید ؟

چرا بعد از جراحی بینی، بینی کج به نظر می رسد؟

بینی کج حالتی است که به نظر می رسد بینی فرد به یک سمت صورت انحراف دارد. در بعضی از افراد که قبل از عمل دارای بینی های کجی هستند ( به این معنا که هرم بینی انحراف دارد ) و بینی ظاهر کجی دارد، ممکن است بعد از جراحی بینی نیز مجدد این کجی اتفاق بیافتد ( البته با انحرافی کمتر).

در بیشتر این موارد می توان تا چند ماه بعد از عمل به دستور پزشک ماساژ بینی صورت گیرد تا این انحراف و کجی به حداقل برسد. باید توجه داشته باشید اگر این اتفاق به شکل ناصحیحی بیافتد و ماساژ اشتباهی صورت گیرد می‌تواند اثرات منفی در شکل ظاهری بینی ایجاد کند.

اگر ماساژ درست انجام شود، در بیشتر موارد انحراف کمتر خواهد شد و اگر ماساژ داده نشود ممکن است به مقدار خفیفی این کجی تکرار شود که این انحراف بسیار کمتر از حالت قبل از عمل خواهد بود.


بیشتر بخوانید : مشکلات عمل جراحی بینی


اما چرا بینی کج دیده می شود؟

اگر تیغه بینی بسیار کج باشد و صاف نشود ممکن است باعث کجی بینی گردد، بخصوص در مواردی که بینی خیلی کج بوده و همزمان انحراف شدید تیغه هم وجود داشته باشد. در این موارد حتما باید تیغه بینی صاف شود.

از دیگر عوامل ظاهری کج بودن بینی بعد از عمل می توان به نحوه اتصال پره های بینی به صورت اشاره کرد. گاها عدم تقارن در این قسمت باعث می شود بینی کمی انحراف را در ظاهر داشته باشد. البته این به معنی انحراف تیغه بینی نیست، بلکه ظاهر بینی کمی حالت عدم تقارن به خود خواهد داشت.

همچین در برخی موارد دو طرف صورت از قبل از عمل دارای تقارن نمی باشند که این عدم تقارن بعد از جراحی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد و به دلیل حساسیت بالا بیمار بیشتر به این عدم تقارن کلی توجه می کند.

اکیدا توصیه می شود برای جراحی ثانویه یکسال صبر کنید و در مدت یکسال به دور از ناراحتی های عصبی و حفظ آرامش اجازه دهید مشکلات احتمالی در یک سال نمود پیدا کنند و بعد عمل ثانویه در صورت نیاز انجام گیرد.

این نکته حائز اهمیت است مشکلات روحی ناشی از استرس و نگرانی های مدام می تواند بر فرم بینی و زمان کاهش ورم اثرگذار باشد.


جراح بینی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *