جراحی ترمیمی بینی منگنه ای

جراحی ترمیمی بینی منگنه ای و  علت تورفتگی پره های بینی

جراحی ترمیمی بینی منگنه ای | بینی منگنه ای به مدل بینی هایی گفته می شود که فضای داخلی نوک بینی بیش از اندازه باریک است و قدرت باز نگه داشتن بینی را ندارد. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد و همچنین عوارضی به جز کاهش جذابیت زیبایی بینی داشته باشد.

دلایل ایجاد بینی به اصطلاح منگنه ای معمولاً شامل ناهنجاری های ژنتیکی یا جراحی های ناموفق قبلی در عمل جراحی رینوپلاستی است. شایعترین عارضه بینی های منگنه ای مشکل تنفسی بیمار است. در ادامه این مقاله با روش های تشخیص بینی منگنه ای، عوامل موثر در ایجاد این فرم از بینی، عوارض بالاقوه آن و نحوه اصلاح فرورفتگی پره های بینی آشنا شوید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | جراحی بینی منگنه ای

تشخیص بینی منگنه ای یا تورفتگی پره بینی

ساده ترین روش برای تعیین اینکه آیا شما هم با مشکل بینی منگنه ای روبرو هستید یا نه بررسی بینی خود در یک آینه است. اگر بینی شما به سمت داخل فرو رفته باشد (گویا کسی بینی شما را فشار می دهد)، ممکن است این ناهنجاری شایع بینی را داشته باشید. از جمله عوارض این بینی خروپف یا سایر مشکلات تنفسی می باشد. برای تأیید سوء ظن خود، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که یک مشاوره با یک متخصص پزشکی که سابقه جراحی بینی داشته، انجام دهید. در صورتی که پزشک تشخیص دهد که تو رفتگی پره بینی دارید، باید بینی خود را جراحی ترمیمی کنید. ترمیم این مدل بینی در مقایسه با جراحی رینوپلاستی کامل نیاز به زمان بیشتری برای بهبودی دارد.

عوامل موثر در تورفتگی پره بینی

به طور کلی، شایعترین علت بینی فرم منگنه ای هنگامی است که غضروف جانبی پایین بینی نسبت به طرفین آن نازک¬تر یا باریک¬تر باشد. این مشکل باعث می شود که بینی کمی به سمت داخل فرو رود. این مدل بینی می تواند یک رخداد ژنتیکی کاملاً طبیعی باشد یا بعد از جراحی رینوپلاستی اتفاق بیافتد.
در عمل های رینوپلاستی در صورتی که غضروف بیش از حد استاندارد تراشیده شود، نوک بینی از فرم طبیعی خود خارج شده و به سمت داخل فرو می رود و بینی منگنه ای ایجاد می کند.

جراحی بینی منگنه ای

جراحی اصلاح فرو رفتگی پره های بینی ، معمولا با پیوند غضروف انجام می شود تا ساختار آناتومی بینی اصلاح شود. برای اصلاح فرورفتگی پره های بینی ، سعی کنید از متخصصان با تجربه و مجرب کمک بگیرید؛ چرا که عملی پیچیده و نسبتا سختی است. در صورتی که عمل جراحی اصلاح بینی به درستی انجام شود، شکل و فرم بینی به حالت عادی باز می گردد و مشکلات تنفسی اصلاح می شود. مشاوره با یک جراح بینی اصفهان واجد شرایط می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد اصلاح نوک بینی خود از طریق جراحی بینی کسب کنید.

این عمل جراحی متناسب با مهارت و تصمیم جراح، به صورت عمل بینی باز یا بسته انجام می شود. روش بسته اغلب به عنوان اندونازال یا ” scarless ” نیز شناخته می شود. این روش جراحی پیچیده¬تر از عمل باز است و از این رو به جراحی ماهر با سابقه و تجربه نیاز دارد.

آیا جراحی بینی منگنه ای نتیجه دائمی دارد؟

اصلاح فرو رفتگی های پره های بینی به وسیله جراحی ، یک پروسه تهاجمی محسوب می شود که نتیجه دائمی دارد. مراجعه کنندگانی که دچار چنین مشکلی هستند ، در صورتی که عمل بینی های منگنه ای را انجام دهند ، می توانند پس از آن از نتیجه دائمی زیبایی بینی خود لذت ببرند.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | انتخاب جراح بینی برای عمل ترمیمی

بهترین جراح بینی منگنه ای در اصفهان

متخصصین جراحی زیبایی بینی زیادی در جای جای ایران وجود دارد که هر کدام خدمات بی نظیر خود را ارائه می دهند. گر چه در این میان بعضی از پزشکان به اندازه کافی مهارت ندارند و بعضی دیگر به دلیل خدمات برتر در جایگاه پیشتازان این عرصه قرار گرفته اند ؛ اما به طور کلی بهترین متخصصین رینوپلاستی در ایران وجود دارند. دکتر بهنام خرمی ، جراح فک و جراح بینی اصفهان یکی از متخصصین برتر است که در زمره پیشتازان این عرصه جای دارد. ایشان در طی سالیان زیاد خدمت ، مهارت ، علم ، دقت و انسان دوستی بسیاری را از خود نشان داده اند.

عوارض بینی منگنه ای

در برخی موارد امکان دارد، افرادی که از این عارضه رنج می برند، هیچ مشکلی در تنفس یا سایر ناهنجاری های ناراحت کننده نداشته باشند. با این حال، شایع ترین مشکلی که در نوک بینی های منگنه ای دیده می شود، مشکل تنفسی است؛ چرا که سوراخ های بینی مانع از عبور هوا می شوند.

هزینه جراحی بینی منگنه ای

اصلاح فرورفتگی پره های بینی در هر متقاضی با توجه به شرایط و ظاهر بینی وی ، می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. همچنین دستمزد جراح بینی ، کلینیک یا بیمارستان انتخابی ، آزمایش های مورد نیاز ، مراقبت های بعد از آن و عوامل دیگر نیز در متغیر بودن این هزینه ها متفاوت هستند ؛ از این رو نمی توان مبلغ این پروسه را به طور کلی اعلام کرد.

2 thoughts on “جراحی ترمیمی بینی منگنه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *