رویکرد جراحی زیبایی بینی

کدام رویکرد رینوپلاستی برای شما مناسب است ؟

جراحی زیبایی بینی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و این روش‌ها با توجه به جنسیت و قومیت افراد متفاوت است. حتی بدون جراحی زیبایی بینی هم می‌توان شکل بینی را تغییر داد. جراح بینی اصفهان برای این‌که بتواند جراحی زیبایی بینی را به بهترین شکل انجام دهد، باید تصمیمات زیادی بگیرد و از بین رویکردهای موجود مناسب‌ترین را انتخاب کند.

دو رویکرد اصلی جراحی زیبایی بینی رویکردهای باز و بسته می‌باشند. این دو، رویکردهای جراحی هستند که توسط جراح بینی اصفهان در راستای نحوه‌ی انجام جراحی انتخاب می‌شوند و تفاوت آن‌ها بیشتر در برداشتن یا برنداشتن بافت خارجی بینی است.


آشنایی با سایر مطالب مفید و خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | محدودیت های جراحی بینی

رینوپلاستی باز

با روش باز، جراح پلاستیک به تمام ساختار بینی دسترسی دارد. او با زدن شکاف‌های کوچک داخل و روی بینی، دقیقا جایی که بینی به صورت متصل می‌شود، می‌تواند بافت خارجی آن را از روی غضروف بردارد. وقتی جراح به ساختار بینی دسترسی کامل داشته باشد، می‌تواند هر تغییری که می‌خواهد در آن ایجاد کند.

از آن‌جایی که با روش باز کار برای جراح پلاستیک آسان‌تر می‌شود، معمولا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت جراح می‌تواند غضروف و ساختار بینی را ببیند و به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشد، آزادی جراح برای کار روی بینی بیشتر است و دید او به مجاری بینی محدود نمی‌شود. هم‌چنین دقت کار جراح پلاستیک با روش باز بیشتر می‌شود و در نتیجه بیمار از نتایج جراحی زیبایی بینی رضایت بیشتری خواهد داشت.

بیشتر جراحان پلاستیک به‌خاطر این‌که کارشان ساده‌تر می‌شود و می‌توانند به نتیجه‌ی بهتری برسند روش باز را انتخاب می‌کنند. اما اگر بینی نیاز به تغییرات زیادی داشته باشد، معمولا جراح پلاستیک حق انتخاب نخواهد داشت و حتما باید به‌جای روش بسته از روش باز استفاده شود.

به جراحی زیایی بینی بسته جراحی زیبایی بینی اندونیزال هم می‌گویند و استفاده از آن رواج کمی دارد.

ضرورت ایجاد یک تغییر محافظه کارانه

بسیار مهم است که جراح یک برنامه جراحی محافظه کارانه طراحی کند. جراحی پلاستیک هرگز نباید خصوصیات منحصر به فرد فرد را تغییر دهد. در عوض ، باید زیبایی طبیعی بیمار را تقویت کند.

در همین حال ، کار بیش از اندازه بر روی بینی می تواند باعث شکسته شدن بافت ها شود. ممکن است ظاهر فرو رفته و نه چندان مناسب بینی مایکل جکسون را تا آخر عمر به یاد داشته باشید.از آنجا که او تحت جراحی های بینی زیادی قرار گرفته بود ، غضروفهایی که بینی را پشتیبانی می کردند ، در نهایت رو به وخامت گذاشت و باعث فروپاشی آن به سمت داخل شدند.

بهترین راه برای رسیدن به رضایت طولانی مدت از جراحی رینوپلاستی ، یافتن روشی از جراحی است که اهداف شما را با محافظه کارانه ترین روش ممکن تامین کند.

جراح فک اصفهان | بینی مردانه .

رینوپلاستی بسته

به این روش جراحی زیبایی بینی اندونیزال هم می‌گویند و استفاده از آن رواج کمی دارد. در این روش تمام شکاف‌ها داخل بینی ایجاد می‌شود و بافت خارجی آن برداشته نمی‌شود. پس از ایجاد شکاف، جراح می‌تواند به غضروف بینی دسترسی داشته باشد و آن را ترمیم کند. گاهی اوقات جراح پلاستیک مجبور می‌شود از ابزار اندوسکوپی برای دیدن داخل بینی استفاده کند، چون در این روش دیدجراح پلاستیک به چیزی که از طریق مجاری بینی می‌بیند محدود می‌شود.

از آن‌جایی که روش بسته محدودیت‌هایی برای جراح ایجاد می‌کند، زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در این روش جراح فقط از طریق مجاری بینی می‌تواند کار کند که حتی بدون وجود ابزار جراحی زیبایی بینی هم فضای کوچکی است. از آن‌جایی که جراح به ساختار درونی بینی هم دسترسی ندارد، کارهایی که با روش بسته می‌توان انجام داد نیز محدود است. از این روش معمولا برای بیمارانی استفاده می‌شود که بینی‌شان به تغییرات زیادی نیاز ندارد.

البته روش بسته نسبت به روش باز برتری‌هایی هم دارد. در این روش از آن‌جایی که بیشتر داخل بینی کار می‌شود، زمان جراحی زیبایی بینی کوتاه‌تر است. هم‌چنین ممکن است با روش بسته میزان ورم و کبودی صورت نیز کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *