عمل بینی بسته، بخیه ندارد؟

عمل بینی بسته، بخیه ندارد؟

در عمل بینی بسته، جای بخیه و اسکار مشخص نیست.

یکی از مهم ترین سردرگمی هایی که برای افراد متقاضی عمل بینی پیش می آید، در زمینه انتخاب بهترین روش انجام عمل بینی است. راه های مختلفی برای دسته بندی انواع رینوپلاستی وجود دارد که یکی از آن ها بر اساس نحوه ایجاد برش است. در این راستا عمل بینی را به دو دسته عمل بینی بسته و باز تقسیم می کنند.

عمل بینی بسته چیست؟

قبل از آنکه در مورد عمل بینی بسته صحبت کنیم باید بدانید، جراحی بینی و یا به اصطلاح رینوپلاستی نوعی روش زیبایی در جهت اصلاح نواقص و بدفرمی های بینی است. با توجه به اینکه اخیرا درخواست برای این روش زیبایی افزایش بسیاری پیدا کرده است، در نتیجه متخصصین این زمینه مهارت های بالایی برای انجام جراحی زیبایی بینی به دست آورده اند.

احتمالا زمانی که واژه ی عمل بینی به گوش شما می رسد، چیزی که در ذهن شما وجود دارد این است که در این روش جراحی نیز همانند دیگر جراحی های زیبایی، ناحیه بینی حتما باید باز شود. اما جالب است که بدانید این جراحی دارای دو نوع عمل بینی بسته و باز است . در جراحی بینی باز، جراح با ایجاد یک شکاف در ناحیه شیار بینی کل قسمت های بینی را باز کرده و به طور کامل پوشش بینی را بلند می کند. اما در روش عمل بینی بسته هیچ شکافی در شیار بینی زده نمی شود و تنها پوست بسیار محدودی از ساختمان بینی برداشته شده و کلیه بخیه ها از داخل بینی زده می شود.

عمل بینی بسته یا Closed Rhinoplasty

یک روش برای پیشبرد روند این جراحی است که در آن بر روی بینی برشی ایجاد نشده و تنها در بخش های داخلی بینی برش و بخیه زده می شود. متقاضیانی که از جراح بینی می خواهند که بینی شان به روش بسته عمل شود، باید دارای شرایط مورد نظر باشند. در صورتی که شما نیز جزو این افراد باشید، باید در نظر بگیرید که بهترین روش برای انجام عمل بینی باید بر اساس تشخیص جراح انتخاب شود.

هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خود هستند اما به طور کلی متخصصان عقیده دارند اگر نقایص جزئی در بینی خود دارید، از روش جراحی بینی بسته استفاده کنید. زیرا با توجه به اینکه در این جراحی کل ساختمان بینی باز نمی شود، عوارض جانبی کمتری هم برای افراد در پی خواهد داشت.

بهترین روش جراحی بینی کدام است؟

روش باز (open) و روش بسته (close) از جمله روش های مرسوم و شایع برای انجام عمل بینی می باشند. هرکدام از این روش ها مزایا و معایب مختص به خود را دارند.

موارد زیر می توانند در تعیین بهترین روش عمل بینی موثر باشند:

  1. نوع بینی
  2. سابقه ی جراحی
  3. سابقه ی بیماری
  4. شرایط و وضعیت حفره ی بینی
  5. شدت و میزان عیوب و عوارض موجود
  6. معاینات انجام شده توسط پزشک متخصص

عمل بینی بسته، بخیه ندارد؟ | جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان

دکتر بهنام خرمی ، جراح بینی اصفهان – جراح فک اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

هدف از عمل بینی بسته چیست؟

عمل بینی بنا به دلایل مختلفی انجام می شود. شاید متقاضیان این عمل جراحی در زمان های قدیم، بیشتر خانم ها بوده اند. ولی در حال حاضر آقایان نیز متقاضیان مصممی برای تجربه ی این عمل جراحی هستند. این جراحی زیبایی به قدری در کشور عزیزمان ایران محبوب است که مرد و زن، کوچک و بزرگ نمی شناسد. شاید هنگامی که در خیابان راه می روید، افراد زیادی را مشاهده کنید که این عمل را انجام داده اند.

شاید اگر خود شما هم یکی از متقاضیان این عمل جراحی باشید، قبل از اقدام با نگاه تیز بینانه تری به اطراف خود (مخصوصا اشخاصی که تجربه ی عمل بینی داشته اند) نگاه می کنید. مطمئنا نمونه کارهای مختلفی را مشاهده می کنید. ممکن است تعدادی از آن ها را بپسندید و تعداد دیگر را خیر! مشورت با افرادی که تجربه ی این عمل جراحی را داشته اند می تواند شما را در ساختن یک تصویر ذهنی مناسب و صحیح از عمل بینی و نتایج احتمالی حاصل از آن، کمک نماید.

در این میان بسیاری از افراد بینی خود را به روش بسته عمل می کنند. هدف از عمل بینی بسته را می توان تغییر شکل بینی با کمترین میزان تهاجم و عوارض دانست. از آن جا که در روند این جراحی از اندوسکوپ کمک گرفته می شود، نیازی نیست که بر روی بینی برشی ایجاد شود به همین دلیل جای اسکار باقی نخواهد ماند.

• هدف اصلی جراحی بینی؛ درمان عوارض تنفسی و سایر عیوب ظاهری و داخلی بینی می باشد •

در روند عمل بینی بسته می توان موارد زیر را درمان کرد:

 

صفحه ی دکتر بهنام خرمی را در کلینیک 24 مشاهده نمایید.


مطالب پیشنهادی سایت دکتر بهنام خرمی (بهترین جراح بینی اصفهانجراح فک اصفهان):

جراحی نوک بینی به روش باز یا بسته

رینوپلاستی بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *