عمل بینی طبیعی یا عمل بینی عروسکی؟

ویژگی عمل بینی فانتزی(عمل بینی عروسکی)

عمل بینی طبیعی یا عمل بینی عروسکی؟  | بیمار در این نوع جراحی، خواستار کوچک شدن بینی، بیش از حد بینی طبیعی است. البته هر نوع جراحی روی بینی صورت گیرد، پیش از آن که به زیبا تر شدن بینی بپردازیم ، لازم است مراقب باشیم بینی از نظرعملکردی آسیب نبیند. در برخی مواقع اگر بخواهیم به بینی فرم فانتزی دهیم ممکن است عملکرد بینی دچار اختلال شود. به عنوان مثال زمانی که سوراخ های بینی را بیش از حد کوچک کنیم، فرد به هنگام تنفس دچار مشکل خواهد شد.

فقط معاینه و مشاوره حضوری با جراح

در طی جلسات مشاوره  و معاینه حضوری، پزشک به این نتیجه می رسد که شما گزینه مناسبی برای انجام جراحی بینی هستید یا نه. اما، این گزینش بدون انجام معاینات پزشکی حضوری، امکان پذیر نخواهد بود. با در نظر گرفتن معاینات و بررسی های گفته شده از سوی جراح بینی، شما می توانید در انتظار جراحی بینی طبیعی باشید. زیرا که امکان طبیعی شدن بینی بعد از جراحی دور از ذهن نیست، اما چنین توقعی تنها به دانش و مهارت جراح بستگی دارد.

ویژگی های عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی در واقع بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی و یا فرم عروسکی میباشد و بینی به گونه ای عمل خواهد شد که در آن از جراحی اثری نباشد و ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت ایجاد شود .در این جراحی بافتهای بینی با تغییر زیادی روبرو نمی شود و در واقع تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی به وجود می آید در عمل بینی طبیعی معمولا انحراف را اصلاح کرده و تیغه بینی را یکسان می کنند در این روش بعد از گذشت چند سال از عمل مشکلات مختلفی که احتمال دارد بعد از هر جراحی بینی دیگری برای شما ایجاد شود نخواهید داشت در جراحی نداشتن قوسی بر روی پشت بینی باعث میشود که بینی شما بسیار طبیعی دیده شود و حالت معمول خود را از دست ندهد و فقط شاید کمی قوس برای پشت بینی ایجاد شود و یا ممکن است این قوس صاف باشد.

ویژگی های عمل بینی طبیعی

 • سوراخ های بینی به اندازه زیاد کوچک نمیشود
 • دست نخوردن شکل و محل قرارگیری سوراخ های بینی
 • تیز نشدن نوک بینی
 • قوس بینی به طور طبیعی و به میزان کم
 • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی و پیشانی
 • ایجاد زاویه مناسب بین بینی و لب

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی از زاویه های مختلف صورت و بینی شما عکسهای متعددی گرفته میشود و جراح بینی با آنالیز کردن بینی و فرم صورتتان و بررسی دقیق این عکس ها جراحی را به نحوی که اثری از جراحی در آن دیده نشود انجام میدهد و ظاهر طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت برای شما ایجاد خواهد کرد.

نقش نوع بینی در عمل بینی طبیعی

بینی ها دو دسته اند بینی استخوانی وبینی گوشتی و ضخامت پوست عامل اصلی تعیین کننده نوع بینی باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند در صورتی که بینی گوشتی دارای پوست ضخیم تری است.دربینی استخوانی که دارای پوست نازکی است و اسکلت بینی قوی میباشد جراح بینی تغییرات را روی بینی راحتتر انجام میدهد در صورتی که در جراحی بینی گوشتی که دارای پوست ضخیمی است موجب میشود ظرافتهای که پزشک در جراحی خود به کار میگیرد دیده نشود در نتیجه افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی دارند باید تا حد امکان سطح انتظارات خود را کمتر کنند چرا که بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی خیلی به بینی های فانتزی و عروسکی تبدیل نمی شود در نتیجه جراحی بینی های گوشتی به صورت طبیعی خواهد بود

تا چه اندازه سایز بینی باید کوچک شود؟

امروزه در بین مردم تصور اشتباهی که وجود دارد این است که بینی کوچک زیبا تر است اما بهتر است بدانید که به هیچ عنوان کوچکی بینی فاکتوری برای زیبایی بینی نمی باشد مهمترین امری که در زیبایی بینی مطرح است می تواند این باشد که با اجزای دیگر صورت هماهنگی داشته باشد درعمل بینی طبیعی جراح بینی سعی میکنند از غضروف ها واستخوان های بینی به اندازه ایی کم کنند زیبایی در صورت فرد نشان داده شود.

بینی طبیعی چقدر قوس دارد؟

برای عمل طبیعی بینی پشت بینی باید صاف باشد و یا اینکه به مقدار بسیار کمی داده شود .جراح بینی اول پشت بینی را تقویت میکند تا با اعمال تغییرات بینی دچار مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی و کجی بینی نشود. افرادی که میخواهند بینی خود را فانتزی ویا عروسکی عمل کنند باید در رابطه با جراحی بینی و عوارض آن اطلاعات کافی داشته باشند چرا که این حالت بینی باعث تنگ شدن مجاری تنفسی میشود و در چند سال آینده برای فرد ایجاد مشکل خواهد کرد.

مزایای عمل بینی طبیعی

امروز مهمترین چیزی که بعد از هر عمل زیبایی با اهمیت می باشد عبارتند از:

 • سلامتی بیمار بعد از گذشت چند ساعت از عمل جراحی .
 • ثابت بودن عمل ظرف سالهای آینده خواهد بود که با استفاده از این روش تحقیق میابد.
 • از بین نرفتن چین های کناره پره های بینی و تغییر حالت فرورفتگی طبیعی بینی شما از مزایای جراحی می باشد
 • نداشتن مشکل برای مجاری تنفسی.
 • داشتن یک عمل بینی طبیعی به شما برای بالا رفتن اعتماد به نفس کمک می کند.

معبارهای جراحی بینی طبیعی

 • زاویه لب و بینی

زاویه لب و بینی باید در حدود ۹۰ تا ۱۲۰ درجه باشد. این میزان زاویه در خانم ها مطلوب تر است، اما در آقایان، تیزتر می باشد.

 • زاویه بینی- پیشانی تا نوک بینی، و نوک بینی تا چانه

این زاویه باید در حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه باشد. در تعیین زاویه نوک بینی تا چانه، لب بالا ۴ میلی متر و لب پایین باید ۲ میلی متر عقب تر از خط نوک بینی تا چانه باشد.

 • زاویه برآمدگی پیشانی و بینی

این زاویه باید در حدود ۱۱۵ تا ۱۳۰ درجه باشد. که این زاویه برای خانم ها مطلوب است اما در آقایان می تواند تیزتر هم شود

یکی از مهم ترین نیاز های ما برای اینکه بینی خوبی داشته باشیم و  عمل زیبایی بینی موفقی داشته باشیم، لازمه که کار جراحی بینی توسط یک متخصص با تجربه و با دانش بالا انجام بشه، دوست عزیزم،  اقای دکتر بهنام خرمی بهترین گزینه برای جراحی بینی برای شماست. بهتون پیشنهاد میکنم که حتما به مطب مراجعه نمایید و یک جلسه مشاوره با آقای دکتر داشته باشید.

آشنایی بیشتر با دکتر بهنام خرمی


امیدواریم که مطلب “عمل بینی طبیعی یا عمل بینی عروسکی؟” برای شما مفید بوده باشد.

شما عزیزان میتوانید تمام سوالات خود را در مورد جراحی بینی

 در بخش نظرات و دیدگاه ها برای آقای دکتر  ارسال نمایید:


دکتر بهنام خرمی

متخصص جراحی فک و صورت و زیبایی

جراح بینی اصفهان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *