تاثیر نوع پوست بینی بر نتیجه عمل بینی

تاثیر نوع پوست بینی در روش و نتیجه عمل بینی

تاثیر نوع پوست بینی | یکی از نگرانی هایی که افراد بعد از عمل بینی دارند و درباره آن سوال می پرسند، تغییرات پوست بینی و اطراف آن پس از رینوپلاستی است. آیا پوست روی بینی بعد از عمل شفاف و براق به نظر خواهد رسید یا رنگ آن تغییر پیدا می کند؟ پوست بینی بعد از عمل دستخوش تغییراتی خواهد شد، البته اگر به یک پزشک متبحر و کاربلد مراجعه نمایید، این نوع تغییرات پوستی، را مشاهده نخواهید کرد. البته تکنیکی که جراح استفاده می کند و میزان تسلط او بر روش جراحی نیز تاثیر گذار است. از طرفی نوع بینی، میزان آسیب یا صدمه، انجام درست پیوند یا حذف غضروف ها و… همگی در این زمینه دخیل هستند.

همچنین اگر راهنمایی و مراقبت ‌های اصولی بعد از عمل توسط پزشک به خوبی شرح داده شوند و بیمار از آنها پیروی نماید، دیگر جای نگرانی برای تغییر شکل و رنگ پوست روی بینی نخواهد بود. این مقاله با هدف بررسی پوست روی اسکلت بینی بعد عمل رینوپلاستی نگارش شده است. با خواندن مطالب زیر شما می توانید به پاسخ سوالات خود و هر آنچه که در این مورد نیاز دارید، دست پیدا کنید.


مطالب خواندنی دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان :


جراح بینی اصفهان | جراحی زیبایی بینی مردانه

تاثیر نوع پوست در عمل بینی

همانطور که می دانید در رینوپلاستی، هدف اعمال تغییرات بر ساختار اسکلتی بینی است و تغییر خاصی روی پوست انجام نمی‌شود، اما از آنجا که پوست پوشش اصلی بینی، غضروف ها و بافت‌ها است، جراحی می تواند تاثیر خود را بر روی آن بگذارد. هر چه ضخامت پوست بیشتر باشد، جراحی با چالش و دشواری های بیشتر نیز روبرو است. از طرفی ضخامت بسیار کم و نازک بودن پوست بینی، معضل دیگری است که پزشکان هنگام جراحی با آن روبرو هستند.

چالش های ناشی از پوست بینی نازک در رینوپلاستی

افرادی که پوست دماغ بسیار نازک دارند، به راحتی نمی توانند نقص های اسکلت بینی را پنهان نمایند. از طرفی، احتمال جمع شدن پوست روی بینی بعد از عمل و انقباض آن در این افراد بیشتر است. برای رفع این مشکل پزشکان اغلب از طریق پیوند غشا میانی، ضخامت پوست روی بینی را به صورت مصنوعی افزایش می دهند. در افرادی با پوست دماغ بسیار نازک، قرمزی بیشتری ممکن است، روی سطح بینی بعد از جراحی بینی با روش باز و جراحی بینی با روش بسته مشاهده شود. استفاده از لیزر درمانی و انجام مراقبت های پوستی، بهترین راه برای کنترل این شرایط است. عمل بینی از طریق لیزر می تواند مشکلات پوست بینی را قبل یا بعد جراحی اصلاح نماید.

چالش های پیش رو پوست بینی ضخیم بعد از جراحی

افراد با بینی گوشتی، دارای ضخامت بیشتر پوست بینی بوده و غدد چربی بیشتری دارند. پوست بینی این افراد به طور معمول چرب به نظر می رسد. این افراد بیشتر مستعد ابتلا به آکنه و دیگر مشکلات پوستی هستند. پوست چرب و عمل بینی نیز دشواری‌های خاص خود را دارد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که پیش روی افراد با پوست دماغ ضخیم و چرب است، عدم تحمل حجم پوست بعد از جراحی است. از آن جایی که بینی های گوشتی، غضروف های ضعیف و غدد چربی بیشتری دارند، بعد از جراحی افتادگی نوک بینی به دلیل ضخامت پوست و غدد چربی نیزممکن است، اتفاق بیفتد و بیمار به جراحی ثانویه نیاز پیدا کند.

البته اگر جراحی توسط یک پزشک متبحر و با تجربه انجام شود و مراقبت های بعد از جراحی بینی رعایت شوند، جای نگرانی نخواهد بود. استفاده از انواع پاک کننده محصولاتی که حاوی بتا هیدروکسی اسید، پراکسید و… باشند می‌ توانند به کاهش چربی پوست کمک کنند. با پاکسازی صحیح پوست بینی، شرایط برای تغذیه بهتر و باز شدن منافذ پوست بیشتر فراهم می شود. در نتیجه بعد از جراحی، می توان ترشح غدد چربی پوست را کنترل کرد و به ترمیم و بهبود هر چه بهتر پوست بینی کمک نمود.

جراح بینی اصفهان | بروز آفت دهان بعد از عمل بینی

علت تغییر رنگ پوست بینی بعد از عمل

تغییر رنگ پوست بعد از عمل بینی یک عارضه بسیار نادر است که به دلیل آسیب دیدن بافت ها و عدم خون رسانی و اکسیژن رسانی ممکن است، اتفاق بیفتد. دلایل دیگری مانند آسیب عروقی، جراحی های متعدد، مصرف دخانیات و یا داروهای خاص مانند راکوتان، ممکن است، در این امر دخیل باشند. تغییر روی پوست بینی بعد عمل، یک عارضه کوتاه مدت است که به مرور بهبود می یابد. اما اگر این مشکل حاد شود و به نکروز منجر شود، به جراحی ثانویه نیاز است تا بافت آسیب دیده درمان شده یا عروقی که بر اثر جراحی تحت فشار قرار گرفته، ترمیم شوند.

براق شدن پوست بینی بعد از عمل

نگرانی دیگری که بیماران دارند، براق شدن پوست بینی بعد از عمل است. در یک شرایط طبیعی و استاندارد که جراحی بینی توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود، هیچ گونه احتمال براق شدن پوست دماغ بعد از عمل وجود نخواهد داشت. در حین جراحی رینوپلاستی پوست بینی از اسکلت ها جدا می شوند و اگر این جداسازی به صورت غیر اصولی توسط پزشک کم تجربه انجام شود، پوست دماغ نازک شده و به همین دلیل ممکن است براق تر به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *