کاهش تورم در جراحی بینی

کاهش تورم در جراحی بینی : در هر نوع جراحی، بخصوص در عمل جراحی زیبایی بینی امکان بروز تورم و کبودی در صورت وجود دارد و این کبودی یا تورم می‌تواند تا ماهها باقی بماند. اگرچه این موارد بر روی نتیجه جراحی تاثیری نخواهد داشت، با این حال وجود تورم می‌تواند ترسانند باشد و حضور شما در اماکن عمومی و برقراری ارتباطات اجتماعی را تا حدی محدود کند. بنابراین اجرای چند گام می‌تواند از مقدار تورم در اطراف محل جراحی بکاهد. بیایید نتیجه تجربیات 20 ساله‌مان را به اختصار در رابطه با هر روش ببینیم :

سرتان را بالا بگیرید

با بالا گرفتن سر شما مقدار فشار به سر را می‌کاهید. حداقل سازی نیاز به خم شدن و بالا گرفنت سرتان حتی در زمان خوابیدن، به کمک نیروی جاذبه مقدار تورم را کاهش خواهد داد و استفاده از صندلی استراحت به شکلی به سمت عقب باشد نیز در دوره نقاهت توصیه می‌شود.

هر چه زودتر شروع به حرکت کنید

وقتی که فعالیت هایی چون پیاده روی، هر چه سریع تر آغاز شوند به گردش جریان خون کمک نموده و از تجمع آن در منطقه جراحی جلوگیری نموده و دوباره به سمت رگ‌های خونی جذب می‌شوند.

از فعالیت‌های بدنی اضافی خودداری نمایید

مشخص است که هر گونه فعالیت بدنی شدید نمی تواند به کاهش تورم کمک نماید و حتی در واقع به بدتر شدن زخم‌های جراحی می‌انجامد. بنابراین چنین فعالیتهایی را تنها پس از مشاوره با جراح و بهبود کامل زخم‌های جراحی می‌توان انجام داد.

از کمپرس سرد برای اطراف چشم استفاده کنید

کاربرد کمپرس سرد در اطراف چشمان و بدون اینکه لازم باشد که روی محل جراحی قرار داده شود، می‌تواند در کاهش تورم اطراف این منطقه موثر باشد و چنین کاری را باید به شکل 3 مرتبه در روز و هر مرتبه به مدت 20 دقیقه انجام دهید تا از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار باشد.

از دستورالعمل‌های دارویی که پزشکتان تعیین نموده پیروی کنید

این داروها نیز به شما در کاهش تورم کمک می‌کند. با انجام این اقدامات، می‌توان مدت زمان و میزان تورم و زمان دوره نقاهت را در اکثر موارد به حداقل رساند.

آقای دکتر بهنام خرمی از بهترین پزشکان جراحی بینی اصفهان می باشد. برای آشنایی بیشتر شما با آقای دکتر و جواب این سوال که چرا باید آقای دکتر بهنام خرمی رو برای جراحی بینی خود انتخاب کنیم یک مقاله با عنوان جراح بینی اصفهان برای شما نوشته شده که تمام سوالات و ابهامات شما رو را برای انتخاب جراح بینی اصفهان برطرف می کند.

مطالعه مقاله جراح بینی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *