تغییرات چهره بعد از عمل بینی موفق

تغییرات چهره بعد از عمل بینی ممکن است؟

تغییرات چهره بعد از عمل بینی موفق | شاید در بین اطرافیان، افرادی را دیده باشید که با وجود عدم علاقه به شکل بینی خود، برای جراحی پلاستیک بینی اقدام نمی‌کنند. اغلب اوقات، تردید در مورد روش‌های جراحی بینی می‌تواند ناشی از ترس از اینکه بیماران بعد از آن «شبیه خودشان به نظر نرسند» باشد. در این مقاله ضمن پاسخ به این سوال که « آیا بعد از جراحی زیبایی بینی حالت چهره تغییر می کند؟» به این موضوع می‌پردازیم که تغییرات چهره بعد از عمل بینی ممکن است ناشی از چه مواردی باشند.

در گذشته خوابیدن با یک بینی و بیدار شدن با بینی دیگری که مطابق ایده‌آل‌ فرد باشد، یک رویا بود، اما امروزه به یک چالش تبدیل شده است! بسیاری از افراد ریسک تغییرات چهره بعد از عمل بینی را نمی‌پذیرند و احتمال زشت شدن بعد از عمل بینی را کم نمی‌دانند.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان | جراح فک اصفهان | اصلاح شاخک های بینی در رینوپلاستی

جراحی بینی چه چیزی را تغییر خواهد داد؟

اگرچه که اکثریت قریب به اتفاق بیماران به دلایل صرفاً زیبایی به‌دنبال جراحی پلاستیک بینی هستند، این نوع از جراحی بر جنبه‌های زیبایی و عملکردی بینی تمرکز دارد. از آن‌جایی‌که ناراضی بودن از شکل بینی، به معنی ناراضی بودن از سایر ویژگی‌ها مانند چشم‌ها، گونه‌ها و لب‌ها نیست، این گونه به نظر می‌رسد که برخی افراد نگران هستند که پس از عمل جراحی، با ظاهری کاملاً متفاوت رو‌به‌رو شوند.

به‌نوعی می‌توان این فرض را ایجاد کرد که در طی این عمل، فقط بینی نیست که تحت تأثیر جراحی قرار می‌گیرد و تغییر چهره بعد از عمل بینی باید قبل از اقدام برای جراحی به‌طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. اما در ادامه باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا تغییرات صورت بعد از عمل بینی امکان‌پذیر است؟

در واقع، جراحی زیبایی بینی منحصراً روی ساختار بینی (داخلی یا خارجی) انجام می‌شود، مگر اینکه بیمار و جراح پلاستیک صورت با اعمال جراحی‌های اضافی صورت مانند بزرگ کردن چانه یا لیفت صورت موافقت کرده باشند. عمل جراحی بینی شکل، برجستگی، ظاهر، اندازه یا ترکیبی از این عناصر را برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب تغییر می‌دهد اما چشم‌ها، لب‌ها، گونه‌ها و چانه از نظر ساختاری یکسان خواهند ماند.

چرا جراحی بینی موجب تغییر چهره می‌شود؟

همانطور که گفته شد، بسیاری از بیماران تعجب می‌کنند که چرا تغییر در بینی می‌تواند تأثیر چشمگیری بر ویژگی‌های صورت و حتی زیبایی کلی آن داشته باشد. از آن‌جایی‌که بینی در مرکز صورت انسان قرار گرفته است تنها ساختاری است که از گونه‌ها، پیشانی و فک به سمت جلو امتداد می‌یابد و این امر موجب می‌شود که ابعادی جدید به آن اضافه نماید. از نیم‌رخ نیز بینی می‌تواند شکل و ساختار ایجاد نماید و نحوه‌ی تناسب بقیه‌ی اجزای صورت را با هم تنظیم کند.

با توجه به این موقعیت مهم، بینی می‌تواند هارمونی صورت هر فردی را ایجاد یا از بین ببرد. با بینی بیش از حد بزرگ یا کوچک یا بیش از حد کج یا صاف، کل صورت تغییر می‌کند. تغییر دادن بینی از طریق جراحی معمولاً به سایر ویژگی‌های صورت کمک می‌کند تا اکنون که تعادل و هماهنگی صورت برقرار شده است، مورد توجه قرار گیرند.

رینوپلاستی و تغییر چهره بعد عمل بینی

طبیعی است که فکر کنید تغییر یک ویژگی روی صورت شما تغییر زیادی در ظاهر کلی شما ایجاد نمی‌کند. با این حال، بسیاری از افرادی که به جراحی زیبایی بینی فکر می کنند، چون بینی آن‌ها به‌طور نامتناسبی هماهنگی صورت آن‌ها را مختل کرده است، برای این عمل اقدام می‌کنند.

شکل و ساختار بینی بیشتر بر اساس ژنتیک و ویژگی‌های خانوادگی تعیین می‌شود. با این حال، تروما و سایر عوامل خارجی می‌توانند در تغییر شکل و انسداد بینی نقش داشته باشند.

شگفت‌آور است که یک برآمدگی بینی یا نوک بزرگ چقدر می‌تواند بر زیبایی و هارمونی کلی صورت تأثیر بگذارد. راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی، غضروف‌ها و استخوان‌های داخل بینی را تغییر می‌دهد و می‌تواند ظاهر بیرونی را به‌شدت تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر ایجاد تعادل در صورت، از جراحی زیبایی بینی می‌توان برای رفع مشکلاتی مانند بزرگی سوراخ بینی استفاده کرد. از طرفی مراجعه‌کنندگانی که از مشکلات ساختاری داخلی موثر بر تنفس، رنج می‌برند، می‌توانند برای کمک به تنفس راحت‌تر، برای عمل راینوپلاستی اقدام نمایند.

جراح بینی اصفهان | جراح فک اصفهان | نوک بینی تیز پس از عمل زیبایی بینی

نقش پوست در جراحی بینی

در جراحی بینی آن‌چه اهمیت می‌یابد این است که پس از عمل نتیجه چگونه خواهد شد یا به‌عبارتی فرم نهایی بینی به چه شکلی در خواهد آمد! همین عامل است که سبب می‌شود یک بیمار به جراحی بینی فکر کند. قصد بیمار بهتر شدن وضعیت زیبایی چهره و بینی است.

اطلاعات بیمار قبل از انجام عمل سبب می‌شود که او با دید بازتری برای عمل جراحی آماده شود. مهم است که بیمار بداند چه رژیمی قبل و بعد از عمل رعایت کند یا چگونه از پوست خود مراقبت کند که به عوارض بعد از عمل گرفتار نشود.

یکی از عوامل بسیار مهم در جراحی بینی، نوع پوست است. پوست در فرم دادن به بینی در جراحی تاثیرگذار‌ترین عامل پس از مهارت و تخصص پزشک و فرم بینی است. در ادامه به بررسی انواع پوست می‌پردازیم:

انواع پوست در جراحی بینی

شاید شما فکر کنید که جراحان برای برداشتن قوز بینی یا تغییر شکل آن معمولاً در استخوان تغییرات اساسی ایجاد می‌کنند. اما باید بدانید آن‌چه در فرم نهایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است بافت پوست، چربی و ماهیچه‌های زیر پوست است. به این ترتیب ضخامت پوست که معمولاً در طی جراحی بسیار مورد توجه جراحان قرار می‌گیرد و خشک یا مرطوب بودن پوست که معمولاً پس از جراحی در دوران نقاهت به فرم‌دهی نهایی کمک می‌کند، بسیار مهم است.

معمولاً نوع پوست در جراحی‌ها به دو نوع ضخیم و نازک تقسیم می‌شود و به‌طور کلی می‌توان گفت که پنج نوع پوست در بینی بیماران مشاهده می‌شود که عبارتند از:

  1. پوست حساس
  2. پوست معمولی
  3. پوست خشک
  4. پوست متنوع
  5. پوست چرب
پوست ضخیم

در بینی‌هایی با پوست ضخیم، جراح مجبور به کم کردن ضخامت پوست می‌شود زیرا فشار حاصل از آن سبب تغییر شکل بینی می‌گردد. اما در بینی‌های گوشتی، اصلی‌ترین موفقیت در جراحی داشتن پوست ضخیم است. زیرا پوست ضخیم می‌تواند عیوب بسیاری از اسکلت بینی را پوشش دهد.

پوست نازک

در بینی‌های با پوست نازک، جراح باید از تجربه و هنر بسیار بالایی برخوردار باشد. زیرا جراحی و ترمیم باید طوری انجام شود که اثری از بخیه‌ها و برش‌ها در پوست نازک بیمار باقی نماند.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | جراحی ترمیمی بینی منگنه ای

مشکلات پوست بعد از عمل بینی

پس از عمل جراحی بینی به‌دلیل ضربه‌های وارد شده به بینی، غدد چربی فعال شده و چربی بسیاری را ترشح می‌کنند. پس از عمل در مدت یک هفته، منافذ پوست بسته می‌شوند و این بسته شدن منافذ سبب ترشح چربی بسیاری زیر پوست می‌گردد. علت تورم بینی در این زمان همین ترشحات غدد چربی است. البته این مشکلات پوستی به‌تدریج از بین رفته و پس از کاهش تورم، ترشح چربی نیز به پایان می‌رسد.

گاهی این ترشح چربی به‌قدری مشکل ایجاد می‌کند که منجر به بروز آکنه و لکه‌های آفتاب می‌شود. از این‌رو می‌توان از بعضی پاک‌کننده‌ها برای کنترل چربی بینی بعد از جراحی استفاده کرد. در بازار نوار‌هایی برای باز کردن منافذ پوست چرب افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده‌اند، وجود دارند که می‌توانند به‌مدت سه ماه از آن‌ها استفاده کنند ولی پس از گذشت این مدت، استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود.

One thought on “تغییرات چهره بعد از عمل بینی موفق

  1. چهره من بعد از جراحی رینوپلاستی که داشتم تغییر کرد و زیباییمون بیشتر کرده بود من دوس داشتم و از اینکه جراحی زیبایی بینی داشتم راضی ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *