تاثیر پریود بر افزایش ورم بینی بعد از جراحی بینی

آیا پریود شدن بعد از عمل بینی باعث افزایش ورم می‌شود یا خیر؟

تاثیر پریود بر افزایش ورم بینی | یکی از دغدغه‌های خانم‌هایی که به تازگی عمل رینوپلاستی انجام داده‌اند و یا قرار است انجام دهند، این که آیا پریود شدن بعد از عمل بینی تأثیری در روند بهبودی دارد یا خیر؟ یا این که ممکن است از دکتر جراحی بینی خود بپرسند پریودی تورم بعد از عمل را بیشتر می‌کند؟ از همه مهم‌تر آیا قاعدگی در زمان عمل خطرناک است؟ در این مطلب به تک‌تک ای سوالات شما پاسخ می‌دهیم. پس تا انتها همراه ما باشید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


علت پریود شدن بعد از عمل بینی چیست؟

پریودی یک فرآیند طبیعی در بانوان است که در بسیاری از افراد در یک سیکل زمانی منظم اتفاق می‌افتد. البته دسته‌ای از خانم‌ها هم وجود دارند که به دلایل مختلف از جمله تنبلی تخمدان‌ها، این سیکل منظم نبوده و به اصطلاح عامیانه جلو یا عقب می‌افتند. پریودی بعد از عمل بینی استخوانی یا گوشتی هم امری طبیعی بوده و ارتباط مستقیمی با عمل ندارد. ممکن است بعد از عمل شما در زمان همیشگی خود پریود شوید. یا ممکن است به علل مختلف به خصوص استرس دچار بهم ریختن پریود بعد از عمل بینی شوید.

چرا که استرس‌ تأثیر فوق‌العاده‌ای در روند کارکرد هورمون‌ها دارد. بنابراین اگر شما بعد از عمل بینی نگران زیبایی و فرم نهایی بینی خود را دارید، این نگرانی‌ها می‌تواند سیکل ماهیانه شما را مختل کند. بهترین راه برای غلبه بر این شکل انتخاب یک جراح بینی ترمیمی خبره و باسابقه است تا بتوانید به او اعتماد کرده و با خیالی راحت عمل کنید.

آیا پریود بودن موقع عمل بینی خطرناک است؟

نگرانی بعدی دسته‌ای دیگر از خانم‌ها هم این است که به دلیل خونریزی در دوران عادت ماهانه، نباید عمل بینی را انجام داد و ممکن است انعقاد خون صورت نگیرد. اما این تصوری اشتباه است و انعقاد خون ناشی از جراحی ربطی به خونریزی پریودی ندارد. البته توصیه می‌شود که اگر دوران قاعدگی سخت و دردناکی دارید با دکتر متخصص زنان خود مشورت کنید. همچنین می‌توانید از جراح بینی خود بخواهید که در صورت امکان تاریخ عمل را به زمانی بعد از پریودی شما موکول کند.

سؤالات متداول پریود شدن بعد از عمل بینی

۱. پریود شدن بعد از عمل بینی برای چیست؟
پریودی بعد از عمل امری طبیعی بوده و ارتباط مستقیمی با عمل ندارد. اما ممکن بر اثر استرس دچار اختلال شود.

۲. پریود شدن بعد از عمل بینی تورم را افزایش می‌دهد؟
خیر. تورم بعد از عمل تا چندین هفته و گاها چند ماه طبیعی است و تنها باید نکاتی را که پزشک از شما می‌خواهد رعایت کنید.

۳. امکان عمل بینی در دوران پریودی وجود دارد؟
بله. مگر برای افرادی که خونریزی‌های شدید دارند یا در دوران قاعدگی دردهای زیادی را باید تحمل کنند.

One thought on “تاثیر پریود بر افزایش ورم بینی بعد از جراحی بینی

  1. چون بینی من گوشتی بود یه مقدار بیشتر از روند طبیعی ورم جراحی بینی تمام شد و واقعا هر بار توی دوران پریود ورم بیشتری احساس میکردم ولی برام نگرا کننده نبود و الانم مشکلی ندارم در رابطه با این موضوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *