هزینه جراحی بینی در سال 1402

هزینه جراحی بینی در سال 1402 چقدر است؟

هزینه جراحی بینی در سال 1402 | بینی جزئی در صورت است که دقیقا در وسط چهره قرار گرفته است. هر کدام از قسمت های صورت که کوچکترین عیبی داشته باشند، به شدت زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهند. افرادی که دچار مشکلاتی در بینی همانند انحراف، گوشتی بودن بینی، قوز بینی و … هستند، می توانند از طریق جراحی بینی این نواقص را رفع کنند.

یکی از رایج ترین عمل های زیبایی که در حال حاضر در کلینیک های زیبایی کشور اجرا می شود، عمل رینوپلاستی است. این عمل بسیار حساس است. متاسفانه ما با موارد زیادی برخورد داشته ایم که یک تجربه ناموفق عمل زیبایی بینی توسط متخصص کم تجربه داشته و اکنون به مشکلات بزرگتر دچار شده اند. پایگاه علمی پزشکی مارال سلامت ایرانیان یکی از مراکز معتبر و شناخته شده در کشور است که تحت نظر متخصصین مجرب، با تجهیزات پیشرفته و تحت شرایط استاندارد، این عمل را برای شما عزیزان انجام می دهد. در صورتی که برای شما نیز هزینه جراحی بینی اهمیت دارد، توصیه می کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.


همراه ما باشید با مطالب خواندنی و آموزنده دکتر بهنام خرمی جراح بینی اصفهان –  جراح فک اصفهان  :


جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | نقش جراح بینی خوب در نتیجه جراحی بینی 

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی

در صورتی که دوست شما به تازگی عمل زیبایی بینی را انجام داده و شما نیز تصمیم به این کار دارید، تنها می توانید از او در مورد کیفیت کار و رضایت از پزشک سوال کنید اما نمی توانید بر مبنای هزینه ای که پرداخت کرده است قضاوت کنید. چون هزینه رینوپلاستی تحت تاثیر چند عامل قرار دارد و در نتیجه برای هر فرد، متفاوت خواهد بود:

مدل بینی مراجعه کننده

اولین و مهمترین عامل در تعیین هزینه عمل زیبایی بینی، وضعیت فعلی بینی شما است. انواع مدل بینی شامل گوشتی، استخوانی، غضروفی و.. وجود دارد که در جلسه مشاوره، متخصص براساس عکسبرداری هایی که انجام می دهد وضعیت بینی را می سنجد تا بهترین روش کار را برای شما انتخاب کند. به طور کلی هزینه جراحی بینی گوشتی و غضروفی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. البته مشکلاتی همانند قوز بینی، شکستگی استخوان و… نیز بر قیمت کار تاثیر می گذارند.

نیاز به تکرار عمل زیبایی بینی

همانگونه که گفته شد برخی از افرادی که به مطب دکتر خرمی مراجعه می کنند، تجربه ناموفقی از عمل قبلی داشته و اکنون برای تکرار عمل به متخصصین ما مراجعه کرده اند. براساس وضعیت فعلی بینی، مشکلاتی که در پی عمل در آن رخ داده و محدودیت هایی که برای تکرار عمل وجود دارد، هزینه متفاوت خواهد بود.

روش جراحی بینی

در حال حاضر چندین روش برای عمل رینوپلاستی وجود دارد و پزشک براساس مشکلی که در بینی وجود داشته و مدلی که بعد از عمل مد نظر دارد، بهترین روش را انتخاب خواهد کرد. قطعا نوع روش انتخابی توسط متخصص، بر هزینه کار تاثیر می گذارد. به طور کلی هر چه عمل بینی پیچیده تر و طولانی تر باشد، قیمت جراحی بیشتر می شود.

محل انجام عمل رینوپلاستی

شما می توانید عمل زیبایی بینی را در بیمارستان، کلینیک و یا مطب خصوص پزشک انجام دهید. این مسئله بر هزینه کار تاثیر می گذارد. در صورتی که این عمل در مطب پزشک انجام شود، هزینه بسیار کمتر از جراحی در بیمارستان خواهد بود. به هر حال بیمارستان یک محیط بزرگ تری است که تامین هزینه های ثابت، دستمزد کادر درمان، تجهیزات مورد استفاده و… بیشتر از یک کلینیک یا مطب متخصص است.

دستمزد متخصص

حتما برای شما نیز جالب خواهد بود که پزشکان برای انجام عمل زیبایی بینی، هزینه های متفاوتی دریافت می کنند. علاوه بر تعرفه های وزارت بهداشت که نرخ ثابت دستمزدها را تعیین می کند، هر پزشک براساس تجربه کاری و شهرتی که در این زمینه به دست آورده، تعرفه خاص خود را خواهد داشت. البته اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می شوند این است که فکر می کنند هر چه یک پزشک هزینه بیشتری دریافت کند، کیفیت کاری او بهتر است. به هیچ عنوان معیار انتخاب خود را بر مبنای هزینه ها قرار ندهید.

بلکه باید قبل از هر چیز به اندازه کافی تحقیق کرده و بهترین جراح بینی را پیدا کنید. فراموش نکنید که عمل رینوپلاستی بسیار حساس است و یک خطای کوچک نه تنها باعث از دست رفتن زیبایی چهره شده بلکه ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که سلامتی را به خطر می اندازد.

جراح بینی اصفهان - جراح فک اصفهان | تغییرات موثر چهره بعد از جراحی فک

قیمت جراحی زیبایی بینی در سال ۱۴۰۲ – 2023

در حال حاضر رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که در تمامی کلینیک های زیبایی کشور انجام می شود. البته در صورتی که بینی شما نقصی دارد، این عمل را به شما توصیه می کنیم اما در مواردی، مراجعه کننده هیچ نقصی در بینی ندارد ولی دچار نوعی اختلال روحی شده و از ظاهر خود راضی نیست. در این موارد، حتی عمل نیز فرد را ارضا نمی کند.

در هر صورت لازم است بدانید که هزینه جراحی بینی در ایران براساس محل انجام عمل زیبایی بینی، مهارت و شهرت متخصص، منطقه جغرافیایی، شرایط اقتصادی در کشور و … تعیین می شود. زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، حتما در جلسه مشاوره در مورد هزینه ها سوال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *